Latvijā
Sabiedrība

Latvijā ieradušies 225 ASV smagās bruņutehnikas rotas karavīri; tanki sekos 16


ASV 173. aviācijas brigādes karavīri – leitnants Gabriels Loids (no kreisās) un seržanti Metjū Mouers un Viljams Glens Latvijā uzturas ASV operācijā “Atlantic Resolve”, kurai ir agresijas atturēšanas funkcijas.
ASV 173. aviācijas brigādes karavīri – leitnants Gabriels Loids (no kreisās) un seržanti Metjū Mouers un Viljams Glens Latvijā uzturas ASV operācijā “Atlantic Resolve”, kurai ir agresijas atturēšanas funkcijas.
Foto – Dainis Bušmanis

Svētdien agri no rīta Latvijā ieradās 225 ASV armijas 3.brigādes smagās bruņutehnikas rotas karavīri, aģentūru LETA informēja ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļā.

Kā norādīja vēstniecībā, šī ir nākamā rotācijas vienība operācijā “Atlantic Resolve”. ASV karavīri strādās un trenēsies līdzās Latvijas karavīriem, un “viņi ir gatavi darbam”, komentēja vēstniecībā.

Vēstniecība informē, ka bruņojums, kas tiks nogādāts Latvijā, būs “M1” tanki un bruņumašīnas “Bradley”. Aizsardzības ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka bruņutehnika Latvijā varētu tikt nogādāta nākamnedēļ.

Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja ASV vēstniecībā, ASV Armijas 68.bruņotā pulka 1. bataljona karavīri kopā ar aprīkojumu, kā arī atbalsta vienības no 3. Bruņotās brigādes kaujas grupas tiks bāzēti Ādažos.

Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis Kaspars Galkins aģentūrai LETA iepriekš apliecināja, ka februāra beigās Latvijā ieradīsies ASV armijas 3.brigādes smagās bruņutehnikas rota ar bruņumašīnām. Šī būs kārtējā rotācijas vienība operācijā “Atlantic Resolve” un tā nomainīs ASV 173.brigādes karavīrus, iepriekš norādīja Galkins.

Latvijā viņi uzturēsies līdz brīdim, kad Latvijā ieradīsies Kanādas vadītais starptautiskais NATO bataljons, toreiz piebilda Galkins.

Latvijā šajā operācijā jau iepriekš rotācijas kārtībā pastāvīgi uzturējušies dažādu ASV vienību karavīri. Tāpat vairākās rotācijās karavīrus pavadījuši ASV tanki, bruņumašīnas un bruņotas kaujas mašīnas. Vēl pagājušā gadā ASV uz vairākiem mēnešiem bija nosūtījušas deviņus tankus “Abrams”, piecas bruņumašīnas “Bradley”, kā arī militārās apvidus automašīnas HMMWV.

Laikraksts “The Wall Street Journal” janvāra beigās vēstīja, ka ASV jau drīzumā nosūtīs tankus uz Baltijas valstīm, kas būs lielākā šāda veida bruņojuma izvietošana kopš Aukstā kara laikiem.

Tanku dislocēšanas mērķis ir apliecināt Savienoto Valstu sabiedrotajiem Eiropā, ka Vašingtona joprojām ir apņēmības pilna gādāt par sabiedroto aizsardzību. Pēc kopīgām ASV un Polijas mācībām Polijas ziemeļos vairāki kaujas tanki “M1A2 Abrams” tiks nogādāti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kur tie atradīsies līdz NATO starptautiskā bataljona darbības sākumam pavasarī.

LA.lv