Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
9. augusts, 2016
Drukāt

Latvijā ieradušies vēl trīs patvēruma meklētāji no Sīrijas, tostarp bērns

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki".

Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros otrdien uz Latviju no Grieķijas pārceltas trīs personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tajā skaitā pirmskolas vecuma bērns.

Uz Latviju otrdien pārceltā ģimene ir no Sīrijas, patlaban tās atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Pārceltās personas strādājušas finanšu nozarē un medicīnas preču piegādē. Personas savos pieteikumos ir norādījušas arābu un angļu valodas zināšanas.

Tūlīt pēc ierašanās Latvijā robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā. Nākamajās dienās robežsardze turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros pašlaik ir uzņēmusi 56 personas.

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+