×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Latvijā ierodas Depardjē (29)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Rīt Rīgas Kongresu namā ar iestudējumu “Otrā mūzika” uzstāsies skandalozu slavu iemantojušais Francijas aktieris Žerārs Depardjē, kurš kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem piedalījies vairāk nekā 180 filmu uzņemšanā. Taču pēdējā laikā mediju uzmanību aktieris iemantojis savu skandalozo izdarību, nevis aktierspēles dēļ. 2011. gadā viņš piečurāja lidmašīnas Parīze–Dublina salonu. Vēlāk viņam bija nedienas ar Parīzes policiju, jo aktieris, dzērumā vadot motorolleru, nokrita no transporta līdzekļa un izraisīja avāriju. Pagājušā gada sākumā viņš demonstratīvi pieņēma Krievijas pilsonību, lai izvairītos no Francijā palielināto nodokļu maksāšanas.

Ziemassvētkos 
apelsīns


Jau bērnībā dzīve piespēlēja Depardjē vienu piedzīvojumu un pārdzīvojumu pēc otra. Viņš ir dzimis 1948. gadā Francijas pilsētā Šatorū. Aktieris bērnību aizvadījis lielā nabadzībā. Viņš bija trešais bērns sešu bērnu ģimenē. Savulaik Francijas medijiem Depardjē stāstīja, ka dzīves pirmos gadus aizvadījis trūkumā un ka vecāki nav varējuši atļauties gaļu. Intervijā britu laikrakstam “The Independent” Depardjē, atceroties šo laiku, nedaudz romantizēti secina: “Ziemassvētkos mēs varbūt dabūjām apelsīnu. Bet man bija brīvība.” Aktiera tēvs Dedē bija analfabēts, no alkohola atkarīgs metālstrādnieks. Savukārt māte Lilete reiz atklāja, ka nabadzības dēļ, esot stāvoklī ar Žerāru, pat apsvērusi domu pašrocīgi veikt abortu, izmantojot adāmadatas.

Jau divpadsmit gadu vecumā Depardjē aizgāja no mājām. Viņš sāka dzīvot kopā ar divām prostitūtām, kuras sniedza savus pakalpojumus Šatorū esošās ASV gaisa spēku bāzes karavīriem. Topošais aktieris piepelnījās, darot dažādus darbus, līdz pārcēlās uz Parīzi, kur, paziņas mudināts, iestājās vietējā aktiermeistarības skolā, kas, kā vēlāk izrādījās, pavēra Depardjē ceļu uz slavu un bagātību.

Kastro, Putina 
un Kadirova draugs


Pasaules sabiedrība allaž ar lielu interesi sekojusi līdzi ne tikai Depardjē ražīgajai aktiera karjerai, bet arī viņa privātajai dzīvei un citām sabiedriskām aktivitātēm. Depardjē kopskaitā cietis vismaz septiņpadsmit motociklu avārijās, viņam veikta sirds operācija, viņš ticies ar pāvestu Jāni Pāvilu II, kurš aktierī saskatījis līdzību ar Svēto Augustīnu, pusdienojis ar Velsas princesi Diānu un, pārvietojoties ar savu nelielo privāto lidmašīnu, saskrējies ar “Boeing 727” gaisa kuģi.

Depardjē reiz nosauca Kubas bijušo līderi Fidelu Kastro par savu tuvu draugu. Par tādu viņš uzskata arī Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un Čečenijas līderi Ramzanu Kadirovu. Pērnajā janvārī intervijā “Komsomoļskaja pravda” Depardjē prātoja, ka Putins ir tieši tāds prezidents, kāds Krievijai esot nepieciešams. “Man viņš šķiet kā [Francijas bijušais prezidents] Fransuā Miterāns vai pāvests Jānis Pāvils II,” sacīja Depardjē.

Francijas aktieris ir pievērsies arī uzņēmējdarbībai. Depardjē ieguldījis naudu gan Kubas naftas lauku izpētei, gan Rumānijas telekomunikāciju un tekstila apstrādes uzņēmumos. Kopš 1989. gada viņš ir arī Francijas rietumos esošās vīna darītavas īpašnieks.

Slikts tēvs


1970. gadā Depardjē apprecējās ar Elizabeti Ginjo. Viņu laulība ilga 26 gadus, un tās laikā pasaulē nāca dēls Gijoms un meita Džūlija. 2008. gadā Gijoms nomira no plaušu karsoņa. Līdzīgi kā tēvs arī Gijoms kļuva par aktieri, taču viņa nedienas ar likumpaklausību bija krietni nopietnākas nekā tēvam. Viņš tika sodīts gan par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, gan heroīna tirdzniecību, par ko saņēma gada cietumsodu. No piespriestā termiņa aiz restēm Gijoms gan pavadīja tikai trīs mēnešus. Viņš arī pārcieta smagu motocikla avāriju, pēc kuras viņam tika veiktas 17 operācijas un amputēta kāja.

Vairākās intervijās ar ārvalstu medijiem gan Gijoms, gan Džūlija, runājot par attiecībām ar tēvu, nav izvairījušies no neglaimojošu vārdu lietošanas. “Mans tēvs ir huligāns. Viņam nevar uzticēties. Viņš saka vienu, bet dara citu,” pērnajā decembrī britu laikrakstam “The Daily Mail” paziņoja Džūlija Depardjē. Viņa arī sprieda, ka tēvs nav varējis samierināties ar to, ka Gijoms bijis talantīgāks aktieris, mūziķis un rakstnieks nekā viņš. Jau bērnībā Gijoms izpauda savus talantus, taču tēvs tos noniecināja.

Bez Gijoma un Džūlijas aktierim Depardjē ir vēl divi bērni. 1992. gadā pasaulē nāca viņa un modeles Karinas Sillas meita Roksana, bet 2006. gadā piedzima viņa un kolumbiešu izcelsmes francūzietes Helēnas Bizo dēls Žans. Depardjē bijušas vairākas sievietes, un šobrīd viņš dzīvo kopā ar rakstnieci Klementīnu Igū. “Dzīves laikā man bijušas brīnišķīgas partneres. Taču pēdīgi mēs esam šķīrušies, bet ne kā ienaidnieki,” laikrakstam “The Independent” komentējis Depardjē. “Man bijuši kopīgi bērni ar patiesi lieliskām sievietēm. Man viņas joprojām patīk.”

Kaut arī Depardjē ir atmetis smēķēšanu, viņš joprojām regulāri patērē alkoholu. Viņa paziņas esot stāstījušas, ka savulaik dienā aktieris izdzēris piecas līdz sešas pudeles vīna, jo šo dzērienu neuzskata par alkoholu. Tagad viņš dzer mazāk, taču joprojām uz filmēšanas laukumu reizēm līdzi paņem vīna pudeli, ko dēvē par “darba vīnu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Jāpieskata to Depardeli būtu tomēr kādam, ka te nepiečurā arī Kongresu namu, un jātur pa gabalu no jebkura cita pieminekļa, pat no kauna staba Pārdaugavā. Vēstniecībai atkal būtu tāds kauns, pietiek jau ar nesmuko Mistrala kuģa andeles lietu

 2. Francijas kauna traips un Kremļa āksts. Pabira.

 3. nesaprotu kāpēc tam .. atļauj iebraukt Latvijā ko viņš te meklē un kam tāds s..s vajadzīgs

 4. Jezin,ko tad aktieris ir izdarijis?Tas jau izskatas pec rusofobijas.

 5. varēja nebraukt.

 6. dzena laukā viņš ir krievijas pilsonis, staras pilnas ?

 7. kurš to ** te ielaida?
  **

 8. Pēc viņa debilā purna jau var pateikt ,ka visas smadzenes ir nodzertas ! Nu tieši tāpat kā krieviem ! Tāpēc jau viņiem sapas ! NOŽĒLOJAMS TIPS .

 9. Kas to aunu te ielaidis

 10. L. Grantiņš LRTT Atbildēt

  Ko tad šis triperis meklēs Latvijā ? Varbūt pilsonību lūgas ?

 11. Ау, «культурная нация», Депардье то вам чем не угодил?! Он же француз, не русский…

 12. **
  man šis ** stipri vienaldzīgs,lai brauc atapakaļ uz krieviju,tuda jemudaroga!!

 13. Dikti viņš te vajadzīgs ar savu Krievijas pasi…

 14. Lai brauc uz savu deklarēto dz’yvesvietu…….fui

 15. Kurš atļāvās šo ** uzaicināt? Kauns, kauns, kauns!

  • kāda gan jēga tos “tolerantos liberāļus” kaunināt…? jo mēs taču zinām, ka viņi jau tikai pateicoties Lindermana un Putina agresīvajām izdarībām bija spiesti atteikties no “vienotas” un “saskanīgas” kopdarbības koalīcijā ar “vienotās Krievijas” sabiedrotajiem…
   Neviena politiskā partija nepieprasa okupācijas fakta atzīšanu no visām Saeimā pārstāvētajām partijām, kā arī neparedz likumīgu mūs apdraudošo okupācijas seku likvidāciju, kas būtu realizējama kā – Krievijas “5.kolonnas” dekolonizācija.
   Bet starptautiskas likumības atjaunošanas vietā – visas partijas paredz starptautiski nelikumīgu un integrācijai nesamērīgu okupācijas palieku integrāciju.

 16. Francijas kauna traips

 17. Kur latvijas ārlietu minitrs – vai Putina lieldraugi un agresijas balsti ir jālaiž Latvijā? Atkal mīkstais – es jau neko nezinu, neredzu, nedzirdu? Vasarā vel kaut kā sasparījās 3 citus agresijas lieldraugus neielaist, bet šodien?

 18. Nu šito putnubiedēkli jau tikpat demonstratīvi vajdzēja melnajā sarakstā visai Eiropai ielikt. Lai tad dzied “častuškas” un mīž Putļeram kabinetā…

 19. kādēļ šis putinososs nav melnajā sarakstā.
  vajadzētu piketu ar prasību, lai vācas ellē.

 20. Kur skatās Rinkēvičs. Kādēļ šim Putina klēpja šunelim ļauj iebraukt Latvijā. Viņš taču tagad ir Krievijas pilsonis.

 21. NEKAD NAV PATICIS ŠIS AKTIERIS!!! ĻOTI NEGLĪTS UN NESAKOPTS CILVĒKS!!! PRĀTS UN DOMĀŠNAS VEIDS ARĪ TĀDS DĪVAINS… Taču kāds nu kurš šai pasaulē ieradies un KĀDU DZĪVES VEIDU IZVĒLĒJIES, PALIEK VIENĪGI VIŅA PAŠA ZIŅĀ… Vienu gan nosodu – KĀPĒC IERADIES MŪSU VALSTĪ???????????? KO VIŅS TE MEKLĒ???????? NE JAU VAKARDIENU…

  • Daudz ir filmējies,bet man viņš nekad nav paticis,lācīgs būda.Gribās jau to aktiri redzēt smukāku.
   Filmas ar viņu daudz nav daudz skatīts,bet tās ,kas redzētas-tādas jocīgas.

  • Ko viņš te meklē? Viņš ,ja vispār lasiji,ir abraucis uz iestudējumu Rīgas Kongresu namā ,,Otrā mūzika,,.Bildes skaties un bļauj..nekreņķējies,pie tavām durvīm viņš nedauzīsies un mūsu Latvijai nekas nenotiks..

 22. … Sis tips riebjas !

  … Ko vins te mekle … !

  … Kam vins, vai lidzigais jv, tradicionalas kulturas zeme ir vajadzigs .. ?!

  • Nu bet ko tad viņš ir izdarījis sliktu Latvijai?Kkā nomelnojis,slikti izteicies?Kāpēc tāda reakcija?

   • Pie tam kā aktieris viņš ir talantīgs un seja viņam tāda kopš jaunības, tā ka nevajag te apsmiet par alkaholu.Sķiet te sēž un raksta vieni vienīgi kristāldzidri cilvēki,tikai nez kāpēc kristāldzidrie lej samazgas uz citiem..

Draugiem Facebook Twitter Google+