×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. marts, 2018
Drukāt

Latvijā ierodas FinCEN no Amerikas, ziņojuma autori par ABLV Bank (5)

Finanšu ministrija. Foto - LETAFinanšu ministrija. Foto - LETA

ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (“FinCEN”) vizīte Latvijā gaidāma šo trešdien, 7.martā, aģentūru LETA informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Pēc Reiznieces-Ozolas teiktā, FM ar “FinCEN” vēlēsies pārrunāt jautājumus, kas skar ASV puses ziņojumu par Latvijas finanšu sektoru un AS “ABLV Bank”. Tāpat ministrija plāno Amerikas kolēģus informēt par paveiktajām un plānotajām politikas iniciatīvām, kā arī tiks sniegts Latvijas finanšu sektora novērtējums.

“Ceru, ka sarunas būs praktiskas un apspriedīsim arī tālākās sadarbības jautājumus,” piebilda finanšu ministre.

Trešdien paredzēta arī “FinCEN” tikšanās ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, kā arī Latvijas Komercbanku asociāciju.

FinCEN februāra vidū paziņoja, ka plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. “FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

ASV finanšu ministra vietniece terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Sigala Mandelkere iepriekš izteicās, ka “ABLV Bank” ir padarījusi naudas atmazgāšanu par bankas uzņēmējdarbības pamatu. “Turklāt “ABLV Bank” ir veikusi pārskaitījumus korumpētām, politiski ietekmīgām personām un novirzījusi miljardiem dolāru publiskā korupcijā un aktīvu izvešanā ar fasādes kompānijas kontiem,” viņa sacīja.

Tāpat ziņots, ka, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, “ABLV Bank” akcionāri ārkārtas sapulcē 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. “ABLV Bank” pauda uzskatu, ka šādā veidā vislabāk spēs nodrošināt bankas aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem.

Banka visus ASV varasiestāžu pārmetumus noraidījusi un apņēmusies tos atspēkot. To uzdots darīt bankas potenciālajiem likvidatoriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Pēc pieredzes ASV vienmēr vispirms izplata viltus ziņas, pirms sāk bumbošanu. Kas šiem vēl tic?

    • Viltus ziņu fabricēšanā līdz melu impērijas PSRS mantiniecei Krievijai viņiem tāpat vēl tālu. Bet vērts pajautāt, kādas šajā gadījumā varētu būt ASV intereses? Vai tiešām nomelnot NATO dalībvalsti un sabiedroto vai varbūt tomēr mazināt nedraudzīgas valsts, t.i., Krievijas šaubīgās naudas klātbūtni?

  2. atveda pierādijumus? Atbildēt

    jo cik saprotams tad viņu ziņojums bija pilnigi bez jebkādas pieradijumu bāzes

  3. Netikvien ar netīrām bankām Atbildēt

    Latvija netiek galā bet arī jāsauc pārstāvus no ECT lai savestu Latvijas tiesas un izmeklēšanas iestādes kārtībā. Jo viena Latvija to vēl nespēj.

Draugiem Facebook Twitter Google+