×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Latvijā ierodas leģendārā Līva Ulmane

Mortena Krugvolda fotoMortena Krugvolda foto

Šodien Rīgā ierodas Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) goda viešņa, aktrise un režisore Līva Ulmane, kas uz festivālu atvedusi savu jaunāko filmu “Jūlijas jaunkundze”, kas ir viens no Rīgas Starptautiskā kino festivāla centrālajiem notikumiem, vēsta festivāla sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Beķeris.

Līvu Ulmani Latvijas skatītāji klātienē varēs satikt pat vairākkārt, pirmoreiz režisore uzrunās publiku pirms savas filmas “Jūlijas jaunkundze” seansa 11. decembrī plkst. 17 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē.

Intervijā par “Jūlijas jaunkundzi” žurnālam “Salon” Līva Ulmane reflektē par sieviešu un vīriešu lomām sabiedrībā – arī Latvijā svaigi aktualizēta tematika saistībā ar Viestura Rudzīša izteikumiem, – un kādā no atbildēm viņa saka: “Joprojām ir grūti būt sievietei sabiedrībā, grūti tādos veidos, kā tas nav vīrietim.” Kādēļ un kā, to režisore atklāj savā jaunākajā filmā.

Savukārt nākamajā dienā 12. decembrī plkst. 12 turpat “Splendid Palace” Lielajā zālē notiek kinozinātnieka Viktora Freiberga vadīta saruna ar ievērojamo norvēģu kinoaktrisi un režisori, kā arī režisora Ingmara Bergmana mūzu Līvu Ulmani.

Atgādinām, ka kinoteātra “Splendid Palace” foajē jau kopš festivāla atklāšanas redzama Riga IFF goda viešņai Līvai Ulmanei veltīta izstāde “Līva un Ingmars” – fotokadri, kas vēsta par abu kinoleģendu sadarbību mūža garumā. Izstāde sadarbībā ar Norvēģijas Filmu institūtu būs apskatāma līdz pat janvāra beigām.

Ar Līvas Ulmanes vārdu saistās vēl kāds nozīmīgs Rīgas Starptautiskā kino festivāla pasākums – tieši viņa rakstījusi priekšvārdu ilggadēja tuva drauga, Norvēģijas filmu institūta starptautisko projektu pārzinātāja, kino vēsturnieka Jana Erika Holsta grāmatai “Stārķa lidojums pār priežu mežu” par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību kino jomā.

Pēc vizītes Latvijas māksliniece atgriezīsies dzimtajā Norvēģijā, kur Tronheimā 16. decembrī svinēs savu 76. dzimšanas dienu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+