×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2016
Drukāt

Latvija ierosina krimināllietu pret Azerbaidžānas vēstnieka sievu (4)

Foto LETAFoto LETA

Azerbaidžānas vēstnieks Latvijā Elmans Zejnalovs

Pret Azerbaidžānas vēstnieka dzīvesbiedri Latvijā ierosināta krimināllieta par kukuļdošanu, atsaucoties uz avotiem, vēsta azerbaidžāņu ziņu portāls “Haqqin.az”.

Vēstnieka Elmana Zeinalova dzīvesbiedre Nazira Zeinalova centusies iegūt autovadītāja apliecību, apejot noteikto kārtību, un piedāvājusi CSDD darbiniekiem 500 eiro kukuli, vēsta portāls.

“Haqqin.az” izdevies telefoniski sazināties ar CSDD inspektoru, kurš paudis pārsteigumu par vēstnieka kundzes rīcību. “Mēs uzreiz telefoniski sazinājāmies ar pretkorupcijas biroju, un Azerbaidžānas pilsone tika aizturēta. Drīzumā sievieti atbrīvoja, taču, neskatoties uz to, viņas lietu šobrīd izskata pretkorupcijas birojs,” portālam pastāstījis inspektors, kurš atteicies nosaukt sievietes vārdu.

Taču “Haqqin.az” ar avotu palīdzību izdevies noskaidrot, ka aizturētā esot Zeinalova.

Zeinalovs Azerbaidžānas ārlietu dienestā strādājis kopš 1993.gadā. Viņš strādājis Azerbaidžānas vēstniecībā Ukrainā, Ārlietu ministrijas centrālajā aparātā, bet 2005.gadā kļuvis par vēstnieku Bulgārijā.
Zeinalovs noliedzis apgalvojumus, ka pret viņa sievu būtu ierosināta krimināllieta. Vēstnieks portālam apgalvojis, ka viņa dzīvesbiedre vienkārši mēģinājusi CSDD darbiniekiem naudu “uzdāvināt”. Zenalovs arī apgalvojis, ka viņa sieva esot devusi 50, nevis 500 eiro banknoti.

“Viņa pati veiksmīgi nokārtoja visus eksāmenus. Tikai pēc eksāmenu nokārtošanas viņa izlēma piedāvāt inspektoram naudu kā Jaungada dāvanu. Un nav runas par 500 eiro, bet tikai par 50 eiro. Acīmredzot inspektors nobijās, ka šī sieviete ir vēstnieka dzīvesbiedre un paziņoja savai pārvaldei, iztēlojot visu kā kukuļdošanas mēģinājumu,” aģentūrai APA sacīja Zeinalovs.

Viņš piebildis, ka par notikušo informēta Latvijas Ārlietu ministrija, kuras pārstāvis Zeinalovam esot paudis “nožēlu” par notikušo, norādot, ka inspektors esot vēstnieka dzīvesbiedri pārpratis.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons apliecināja, ka ministrijā tikšanās ar vēstnieku ir notikusi, taču šāda satura saruna neesot norisinājusies. Viņš arī norādīja, ka plašāki komentāri par attiecīgo gadījumu būtu jāsniedz tiesībsargājošajām iestādēm.

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāve Laura Dūša “Haqqin.az” pavēstījusi, ka birojs saņēmis no CSDD informāciju par iespējamu korupcijas gadījumu, kurā iesaistīta kādas valsts diplomāta dzīvesbiedre, un saskaņā ar Krimināllikumu ierosināts kriminālprocess.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Muļķības, visi taču zin,ka CSDD eksāmenu pieņemšanas mašīnās ir kameras ….

  2. Ne viss Latvijā ir pērkams… diemžēl pērkamie vēstnieķeļi to nesaprot….

  3. Nu lai nu kaa es vairaak ticu policistam…

Draugiem Facebook Twitter Google+