×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
12. augusts, 2017
Drukāt

Latvijā iespējama postoša vētra. Sinoptiķi izplata jaunu brīdinājumu (15)

Foto AP/Scanpix/LETAFoto AP/Scanpix/LETA

Ziņa tiek papildināta ar jaunāko informāciju

Vēlā sestdienas vakarā pērkona negaiss turpinās Latvijas austrumu daļā, liecina meteoroloģiskā informācija.

Pēdējās stundās visintensīvāk zibeņojis Vidzemes centrālajos un ziemeļu novados. Ar pērkona negaisu saistītas stipras lietusgāzes un vēja brāzmas.

Plkst.21.45 bija reģistrēti 1311 avārijas atslēgumi elektrolīnijās valsts centrālajā un austrumu daļā, liecina dati AS “Sadales tīkls” elektroapgādes atslēgumu kartē. Elektroapgāde pārtrūkusi vairāk nekā 20 tūkstošiem mājsaimniecību.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem nokrišņu daudzums Siguldā pārsniedza 30 milimetru.

Aculiecinieku publicētās fotogrāfijas sociālajos tīklos liecina, ka Rundāles novada Svitenē pēcpusdienā krituši pat ābola lieluma ledus gabali – prāvāko krusas graudu diametrs pārsniedza piecus centimetrus.

Liela krusa sestdien novērota daudzviet Vidzemē un Zemgalē, arī vietām Rīgā. Dažviet tā radījusi bojājumus automašīnām un sasitusi logu stiklus.

Vējš Latvijas centrālajā un austrumu daļā lauzis un izgāzis kokus.

Ap plkst.17 pērkona negaiss plosījās vietām Zemgalē un Vidzemes rietumos, tostarp Rīgā un galvaspilsētas apkaimē. Daudzviet kritusi krusa, lielāko graudu diametrs sasniedzis vairākus centimetrus, tāpat saņemtas ziņas par vēja radītiem postījumiem.

Plkst.18:45 bija reģistrēti 265 avārijas atslēgumi elektrolīnijās, lielākā daļa – valsts centrālajā daļā, liecina dati AS “Sadales tīkls” elektroapgādes atslēgumu kartē. Elektroapgāde traucēta vairākiem tūkstošiem mājsaimniecību.

Pēcpusdienā pērkona negaiss bija arī Ventspils pusē.

Pērkona negaiss valsts centrālajā daļā vietām atnesis vairākus centimetrus lielus krusas graudus, liecina aculiecinieku publicētās fotogrāfijas un videomateriāli sociālajos tīklos.

Tostarp milzu krusa kritusi Svitenē, Rundāles novadā. Līdz trim centimetriem lieli krusas graudi bijuši arī Vecāķos, Rīgā. Vecāķos problēmas radījis arī liels vējš un stiprs lietus. Pārdaugavā krusa kritusi pat divreiz, dažu ledus graudu diametrs sasniedzis divus centimetrus.

Tuvākajās stundās pērkona negaiss gaidāms galvenokārt valsts rietumu un centrālajā daļā, vēlāk – arī valsts austrumos, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Arī Rīgai izplatīts oranžais brīdinājums par pērkona negaisu ar krasām vēja brāzmām līdz 20 metriem sekundē un stipru lietu ar krusu.

Pērkona negaiss valsts centrālajā daļā vietām atnesis vairākus centimetrus lielus krusas graudus, liecina aculiecinieku publicētās fotogrāfijas un videomateriāli sociālajos tīklos.

Tostarp milzu krusa kritusi Svitenē, Rundāles novadā. Līdz trim centimetriem lieli krusas graudi bijuši arī Vecāķos, Rīgā. Vecāķos problēmas radījis arī liels vējš un stiprs lietus. Pārdaugavā krusa kritusi pat divreiz, dažu ledus graudu diametrs sasniedzis divus centimetrus.

Kā ziņots, Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs brīdina par iespējamu spēcīgu vētru, virpuļviesuļiem un milzu krusu. Sestdien un naktī uz svētdienu Latvijā iespējams postošs pērkona negaiss – spēcīga vētra, lieli virpuļviesuļi, milzīgi krusas graudi un īslaicīgi plūdi.

Visa Latvija, izņemot Kurzemes rietumus, iekļauta otrā riska līmenī, Vidzeme un Latgales ziemeļu daļa – pat trešā, visaugstākā, riska līmenī. Augstākās pakāpes brīdinājums izsludināts iespējamas plašas vētras, lielu un noturīgu virpuļviesuļu, kā arī milzīgas krusas dēļ.

Negaisa mākoņi vietām atnesīs ļoti intensīvas lietusgāzes, kas īslaicīgi var applūdināt pilsētu ielas un pagalmus.

Lielāko krusas graudu diametrs var pārsniegt piecus centimetrus. Vēja ātrums brāzmās var pārsniegt 30 metru sekundē.

Speciālisti brīdina, ka ikviens negaisa mākonis, kas izveidosies sestdien un naktī uz svētdienu, radīs ekstrēmu dabas parādību risku. Negaisa mākoņiem apvienojoties, var veidoties vētra plašākā teritorijā.

Sestdienas pēcpusdienā pērkona negaiss iespējams galvenokārt Rietumlatvijā, bet, sākot ar vēlu pēcpusdienu, – arī valsts centrālajā un austrumu daļā.

Arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē spēcīgus pērkona negaisus. Oficiāls brīdinājums tiks izplatīts līdz ar pirmo negaisa mākoņu parādīšanos.

Pagājušajā naktī Polijas ziemeļu daļā negaisa laikā reģistrētas vēja brāzmas līdz 42 metriem sekundē. Vējš sabojāja ēkas, nolauza un ar saknēm izgāza daudz koku. Četri cilvēki gāja bojā un 36 guva ievainojumus, ziņoja Polijas Radio.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Mums Kandavas novada Vāne nekas nau bijis ne pa dienu un tagat ar neka nau

 2. Ŗīgā , Ziepniekkalnā , lietus bija tikai tik ,cik noskaloja mašīnai ikdienas putekļus.Laikam tikām cauri tikai ar izbīli par apkārt notiekošo.

 3. kad tad negaisi nav bijuši, ka sajukuši

 4. KUR TAD IR TAS NEGAISS??? NE MIŅAS! KĀDAS MUĻĶĪBAS!!! GARĀM EJOT PADUCINĀJA UN VISS?! ROJĀ SPĪD SAULE.

 5. iedzeriet kādu nomierinošu tējiņu….

 6. Lai Vējonis pūš to visu prom uz Krieviju.

 7. Kursas graudi 5 centimetru diametrā!? Da vi čo!?

 8. Nav ko cilvēkus biedēt.Dabā viss notiek pēc nopelniem.Cilvēkiem jādzīvo saskaņā ar dabuun tās likumiem

 9. tieši tā – raksta vnm nu tik drausmīgi laika apstākļi būs kā ārprāts, bet ‘\ciks vien iznāk…bet nu no otras puses labi vien ir, ka pie mums rietumu daļā nekas tāds vēl līdz šim nav bijis šogad.

 10. Ūdeni katlos jau salēju, – gāzes balons ir, sveces arī…

  • Vasali. Platajā galā pagaidām mierīgi. Moš vēl paspēsim bunkuru izrakt. Sosedi jau ar lāpstām ir klāt. A es kūršu samagona aparatu

 11. Tā sabiedē,ka jālien būs pagrabā!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.9
Alūksne +17.1
Daugavpils +15.0
Saldus +13
Liepāja +18.6
Jelgava +13
Ventspils +19.1
Limbaži +16
Madona +16
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+