×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Latvija iet pareizā virzienā. Saruna ar Amerikas latviešu apvienības priekšsēdētāju Pēteri Blumbergu (22)

Foto - Vilnis TropsFoto - Vilnis Trops

Pēteris Blumbergs šogad izraudzīts par Amerikas latviešu apvienības (ALA) priekšsēdi. 1951. gadā dibinātā ALA ir Amerikas latviešu organizāciju centrālā apvienība, kas pārstāv un vieno ap 90 000 latviešu visā Amerikā. Pie ALA pieder vairāk nekā 140 dažādas latviešu organizācijas – biedrības, baznīcas un kultūras organizācijas – un gandrīz 5000 biedru no visām ASV pavalstīm. Maizes darbs P. Blumbergam ir ASV vēlēšanu komisijā, raugoties, no kurienes politiķi saņem līdzekļus savām vēlēšanu kampaņām un kas ir ziedotāji.

Mūsu saruna notika ASV pie Garezera, Pētera vecāku mājā. Pētera vecāki Ināra un Gunārs izaudzinājuši četrus krietnus dēlus. Pēteris jau pirms desmit gadiem bija Amerikas Latviešu apvienības vadītāja vietnieks, bet toreiz viņš vēl augstāku sabiedrisko amatu nevēlējās uzņemties, tāpēc ka vairāk uzmanības gribēja veltīt bērniem. Tagad četri dēli jau paaugušies un viņam ir vairāk laika sabiedriskiem pienākumiem. Otrs iemesls, kāpēc Pēteris piekrita kandidēt uz ALA priekšsēža amatu, ir starptautiskā ģeopolitiskā situācija.

Pēteris Blumbergs atceras: – Pirms 13 un 12 gadiem, kad Jānis Kukainis, tagadējais Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdis, vadīja Amerikas latviešu apvienību, un es kā viņa vietnieks biju atbildīgs par apvienības politisko jeb informācijas nozari, mūsu galvenais mērķis bija Latvijas iekļūšana NATO. Mēs pie tā rūpīgi strādājām. Polija, Čehija un Ungārija bija pirmās Austrumeiropas valstis, ko NATO uzņēma, un pēc tam tika domāts, ka varētu arī Baltijas valstis uzņemt. Toreiz popularizējām šo ideju Amerikas politiķu vidū, presē un sabiedrībā. Kad Latvija beidzot iekļuva NATO, šķita, ka darbs padarīts. Taču pirms pusotra gada, kad sākās notikumi Krimā un Ukrainā, nospriedu, ka nu atkal kaut kas jādara un varu būt noderīgs sabiedrībai tajos jautājumos, kuros sevi uzskatu par lietpratēju.

– Vai tagad atkal jārīko konferences, jāpārliecina politiķi?

– Pēdējo desmit gadu laikā esam bijuši tie, kuri brīdinājām ASV valdību par Putinu. Apvienotā baltiešu komiteja ASV rīkoja informācijas seminārus, arvien publicējot to materiālus, uzsverot domu – ar Putinu jāuzmanās. Stāstījām, kā Krievijā apcietināja žurnālistus, un par Ļitviņenko, kurš tika noindēts.

Latvija tagad ir NATO valsts, un var sagaidīt, ka vajadzības gadījumā pārējās NATO valstis Latviju aizstāvēs. Bet atgādinājumi tomēr ir vajadzīgi.

Mēs arī meklējam atbalstu Ukrainai. ALA kongresā pieņēmām rezolūciju, ka jāatbalsta Ukrainas valsts un jāturpina Amerikas atbalsts Latvijai ar militāru klātbūtni, šo atbalstu palielinot.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Paldies, ka pastāstījāt, ka ALA palīdz latviešu daudzbērnu ģimenēm!!! Man ir 10 bērni, bet nekad par to nebiju dzirdējis.

  Tagad mani Ušakova rīkļurāvēju komanda grib izdzīt no mana īpašuma uz manas zemes, jo viņu politika ir izdzīt un iznīcināt stiprās latviešu ģimenes.

  Visi lasiet manus rakstus Tautas tribunāla vietnē internetā.

  Ar dziļāko cieņu , Valdis Freimantāls , iznīcinātās Rīgas Latviešu Biedrības goda tiesnesis.

 2. KĀRTĒJAIS SENILAIS IDIOTS, LATVIJAS VARTURU PAKAĻU LAIZĪTĀJS !!!

 3. Latvija un seima iet NEPAREIZAJA virzien jo musu seima neprot domat ar pratu! Un tagat grib pienemt tos melnos NELEGALOS afrikanus un vai tasn ir pareizi?Nu kur esam tik talu aizgajusi?Agrak vecie cilveki nedomaja par telefoniem,par datoriem,bet tagat visu vajag mums padot uz skivisa.Mes begdami uz arzemem savu Latviju nenosargasim,jo mes necinamies,mes esam vaja tauta,ka jelas olas un loooti skumigi!

 4. Zaabaks saka ka Latvija “ejot pareizaa virzienaa…. ” . Vai tieshaam mums jaazin katra nejeegas viedoklis???

 5. Padomju salmu kūlēji nobālē.

 6. “…kas pārstāv un vieno ap 90 000 latviešu visā Amerikā. ”
  Go West! Latvijas Avīze daudz darījusi, dara un darīs, lai “aborigēniem” arī pēc 2015.g. nesajuktu virzieni – lai 300 000 pievinotos vēl vismaz 100 000 (M.Hazana prognoze, 2011)???
  “Zīle: pēdējais laiks doties Rietumu virzienā.” (Latvijas Avīze, 24.09.2010)

 7. no komandtiltiņa jau labāk redzams ... Atbildēt

  Vernim puķom iģoķe, tovarišči!

 8. The illegal immigrant population of the United States in 2008 was estimated by the Center for Immigration Studies to be about 12 million people, …From Wikipedia, the free encyclopedia (Illegal immigration to the United States )
  ================================================================
  Ar 250 “bēgļu” uzņemšanu Latvija iet “pareizajā” virzienā……Nu, ko, uzspēlēsim arī Garezerā iecienīto spēli “Ādam bij’ 7 dēli, visi dara tā….”
  There’s no way like the American way?

  • Amerikāņiem nav nekāda sakara ar ES bēgļu politiku.

   • Ha-ha-ha, jankijiem nav nekāda sakara ar bēgļiem no Irakas, Afganistāns uz ES?

   • Cien. pļocka, kas tad to bēgļu straumi radīja? Dzīvoja cilvēki savās lībijās, sīrijās un irākās, kā nu dzīvoja, tā dzīvoja, kamēr ieradās amīši un atnesa demokrātiju kopā ar karu, teroristiem, islama armiju un citiem labumiem. Pēc taisnības tos bēgļus vajadzētu nevis Eiropā uzņemt, bet pa taisno amīšiem sūtīt, lai paši tiek galā ar savu roku darbu!

 9. Kā man riebj šitie pamācītāji no Rietumiem!
  Šitāds patriots, ka vai elpa aizraujas, bet uz Latviju dzīvot nebrauc ne par ko, kaut mēs ejot pareizajā virzienā…

  • varbūt tev vienkārši skauž?

   • MASS SHOOTINGS IN 2015 IN U.S (MASS SHOOTING TRACKER)
    ================================================================
    Kā var neapskaust?! Štatos tiešām ir brīvība, jo AmericanLatvian var nopirkt sev kārtīgu “stroķi” kā letiņš Latvijā sev Ādažu čipsus. Pif-paf…

    • Vari nosaukt kādu Amerikas latvieti, kas būtu sarīkojis apšaudi, vai atzīsies melos, vai atkal nomainīsi tēmu, ja nav ko teikt par so?

     • “Maizes darbs P. Blumbergam ir ASV vēlēšanu komisijā, raugoties, no kurienes politiķi saņem līdzekļus savām vēlēšanu kampaņām un kas ir ziedotāji.”
      – Tēma tiešām interesanta, jo Latvijā arī vajag “legalizēt” korupciju tā, kā to ar lobisma palīdzību spēja izdarīt ASV. Tur 78 Kongresā sēdošajiem ģimenes reģistrētas kā lobisti ar kopējo apgrozījumu >2 mld. dolāru.

   • Kas tur buutu ko idiotu apskaust?

  • urlām un padomizētiem latišiem .. Atbildēt

   … “riebj” patriotiski latvieši.

 10. Amerikas latvieši vienā saitē ar kolaboracionistiem un Grantiņa mocītājiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+