×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Gunārs Nāgels: Valsts interesēs ir cīnīties pret vēstures falsifikāciju (16)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Gunārs Nāgels

Informācijas karš ar Krieviju ir pastiprinājies ar ziņām, ka Eiropas Savienība (ES) izveidojusi stratēģiskās komunikācijas komandu, kuru vadīs ES augstā pārstāve ārlietās un politikas jautājumos Federika Mogerīni. ES vadītāji martā bija devuši Mogerīni trīs mēnešu laiku, lai izstrādātu plānu, kā atbalstīt mediju brīvību un eiropeiskās vērtības Krievijā. Darba grupai paredzēts uzsākt darbu rudenī.

Eiropas Parlaments jau šā gada 15. janvārī pieņēma rezolūciju, kurā stingri nosodīja “Krievijas agresīvo un ekspansīvo politiku, (..) kas ietver nelikumīgu Krimas aneksiju un nepieteiktu hibrīdkaru pret Ukrainu, kurā apvienoti kiberkara, regulāro un neregulāro spēku izmantošanas, propagandas, ekonomiskā spiediena, šantāžas enerģētikas jomā, diplomātijas un politiskās destabilizācijas elementi”. ES diplomāti jau ir atzinuši, ka ES jāatrod veids, kā stāties pretī Krievijas dezinformācijai gan pašā Krievijā, gan Rietumeiropas zemēs, un arī Krievijas ES kaimiņvalstīs ar lielu krievu tautības iedzīvotāju skaitu, kā tas ir Baltijas valstīs.

Svarīga daļa no šā informācijas kara ir vēstures viltošana, kas arī tiek vērsta pret Latviju. Atslēgvārdi un frāzes ir labi zināmas – latvieši ir “fašisti” un nebija nekādas okupācijas. Šie vēstures kari cenšas noslēpt šodienas apstākļu patiesos cēloņus un radīt iespaidu, ka Maskava ir vienmēr godīgi izturējusies pret mums. Mērķis ir likt mums zaudēt modrību un atņemt mums sabiedrotos.

Ja mūsu valsts interesēs ir cīnīties pret šo vēstures falsifikāciju un izklāstīt patiesos faktus, tad, protams, pretējai pusei ir grūtāk likt kādus faktus pretī, bet ir vieglāk vērsties pret Latvijas iestādēm, kas izplata patiesību.

Redzamākais ir Latvijas Okupācijas muzejs, kurš ne tikai strādā ar parastiem apmeklētājiem un augstiem viesiem, bet kā reģistrēta izglītības iestāde vada nodarbības tūkstošiem skolēnu katru gadu un sniedz seminārus vēstures skolotājiem (gan no latviešu, gan mazākumtautību skolām), tādā veidā vēl vairāk izplatot patiesās zināšanas par mūsu neseno vēsturi un tās sekām šodien.

Vai tas ir likumsakarīgi, ka šogad ir izvērtusies intensīva kampaņa pret Okupācijas muzeju, kas prasīs no ziedotāju līdzekļiem tūkstošiem eiro lielus papild­izdevumus katru mēnesi, – šonedēļ Rīgas Būvvalde nav apstiprinājusi tehnisko projektu par muzeja ēkas remontu un pārbūvi, bet, pieprasot papildu dokumentus, ir atlikusi lēmumu uz vairākiem mēnešiem.

Eiropas Savienība veido jaunu komandu informācijas karam, bet spēki Latvijā darbojas tā, lai iznīcinātu jau labi strādājošu un laikam pārāk efektīvu komandu.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. “Atslēgvārdi un frāzes ir labi zināmas – latvieši ir “fašisti” un nebija nekādas okupācijas.” – ????
  – Vajag tak’ painteresēties nāgeliešiem par 201. Latviešu strēlnieku divīzijas cīņām pie Maskavas 1941.g. decembrī – uzzināt kaut ko par Vili Samsonu, Imantu Sudmali, Otomāru Oškalnu, Jāni Rainbergu u.c. latviešiem, kuri Padomju Savienības Varoņa zvaigzni par varonību cīņā ar tiem fašistiem/nacistiem saņēma.

 2. Līdz šim katra vara rakstījusi savu vēsturi; ar ko šī ir citādāka?
  p.s. manuprāt, patiesākos LV jaunāko laiku vēstures stāstus var palasīt portālā pietiek.com ;-)))

  • Jaaa, to Pietiek gan var lasit ja velas baudit radoso makslu. Ta tur meistarigi paradas! Ar uzviju!!

  • Ar sasniegto rezultātu,- jo 25.gados sasniegt tādu mankurtisma pakāpi pat boļševiki nespēja:
   “Vairākumam Latvijas iedzīvotāju piemiņas dienas ir pilnīgi vienaldzīgas.”
   Kārlis Sils, Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība (LVportalsLV)

 3. Būvvalde skatās tehniski nevis politiski, un ja tas skices, tad tas nav projekti,
  Attiecīgi arhitekti skatās arhitektoniski, nevis promaskaviski.

  • Ar tādam acīm ka Krievijas noteicēji uz Latvijas zivju tirdzniecību. Pilnīgi pro kremliski… Galu galā, musu Rīgas kungi jau paši tādi prokremlisti vien ir….. līgums kabatā vien to apliecina.

 4. mes jau gan esam iebraukuši otrā grāvī Atbildēt

  parrakstām vēsturi piemeklejam” faktus” lai vēsture kļūtu mums” patīkama”. To starp citu ari par falsifikāciju sauc:)

 5. Kādu Latvijas vēsturi var mācīt ar 4.maija pamatiem un kadriem?Tādu vēsturi jātur slepenībā tāpat kā čekas maisus.

  • “Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijai, piebūvei un memoriālam piešķir 7,4 miljonus eiro”
   Par pareizās vēstures taisīšanu nollendorfiešiem un “naglijiem” labi samaksā – tāpēc viņi var droši brīvās pirmskara Latvijas laika dziesmas dziedāt:
   “Kam nauda ķešā skan, / To sauc par lielu vīru, / Bet kam tās naudas nav, / To ķer uz mušpapīru.
   Lūk tādēļ pielūko, / Sev iesit kapitālu, / Jo katrs viens ar to / Šai dzīvē tikt var tālu.
   Piedz. 2x
   Ko citi saka, tas vienalga man, / Ja tik lati [euro] ķešā skan…” (Brāļi Laivinieki)

 6. Frederikai dots termiņš 3 mēneši ,lai izstrādātu plānu kā piesaistīt eiropejiskās vērtības krievijai.
  Ja vērtību pamatā būtu 10 dieva baušļi,tad tos būtu vietā atgādināt pašā Eiropā.bet viena no pašreizējām Eiropas pamatvērtībām ir homoseksuālisma propoganda,kas cilvēkiem ar veselo saprātu nav pieņemama

  • Ir labi, ja cilveeks ir liberaals un neiedomaajas, ka vinjam vien ir taisniiba. To ieteica arii Prusijas Fridrihs Lielais. “Lai katrs pa savai modei kljuust laimiigs!”

 7. <>
  Tas ir tas ko nevēlas Latvijas šodienas varneši. Slāpēta tautas vēsture un labās un sliktās dienas – kā piemērs kompartijas darboņi un represijas pret tautu ar čekas rokām. Kā piemēram iIM negribīgā TAUTAS UN VALSTS VĒSTURES MĀCĪŠANA SKOLĀS. par to jau atkārtojos, bet tagad ir 25 gadi kopš TF darbošanās sākuma un skolas, vēstures skolotāji ar varu velkami pasākumos.

  • Drukā ir kaut kur pazudis valsts un Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa teiktais- tauta nevar dzīvot tikai no tagadnes vai no sajūsmas par nākotni, tai vajadzīga pagātne, kas dod lielu spēku.

   • Napoleons vēsturi nodefinēja kā ” melus par kuriem ir notikusi vienošanās izdot tos par patiesību”

    Izlasiet kaut vikipēdijā LatvijaS DIBINATAJU saastāvu un teiktās runas — pagātnre ir sūdīga —

    5 . gadā dumpīgu sociķu uzkūdīti streiki un grautiņi (vergadvēseles brīvības neprasīja un neuzņēmās – soc labumus klančīja) – – 18. gadā sociķu (visu krāsu) turpinajums boļševiku dumpim Krievijā – dibināšanas runās vēl neesošai valdībai prasa sociālu iekartu un IEKĻAUŠĀNU SOCIĀLISTISKU TAUTU SAIMĒ – Ulmanis draudzīgi blēja līdzi — viņa vēlakais fašisms bija ar sociālisma smaku ( labi vien ka nepaguva saimnirku zemes nacionalizēt pa 15 ha ielāpierm sadalīt).

    Blēņas ka komunisti okupēja – KU atlika tikai sarkanmaio tautai pavēstīt -“palieciet savās vietās” — (jūs jau esiet tur kur valsti dibinot bija paredzēts) – 50 gadi attīstīta sociālisma…

    tiktāl varbūt aios dumjības un nezināšanas- bet atjaunot SOCIāLISTU TAISīTO LATVIJU – PēC KOMUNISTU PIEREDZES ????? tas IR IDIOTISMS

    Šodienas eiropas vērtība – t.s. liberālisms un demokrātija – pēc būtības ir tas pat sociāldemopkratisms — ….

    Es tiku dzemdēts un formējos pie “attīstīta sociālisma” un pie “demokratiskā centrālisma”, un izbaudot patiesas “vasts rūpes par tautu” , balsoju demokrātiski par sarakstu ( “vienoto komunistu un bezpartejiskjo bloku” – šodienas koalīcijas analogu – RIEBUMU IZJŪTU PRET tādām SAKNĒM un vienotību (integrāciju) jebkurā formā…

    tādas tās saknes – sūds, Tik vien lielība ka savs sūds ko ar kečupu varot itkā apēst un kurš nesmirdot –

    – Tauta Latvijā ir par daudzi sarkana – somi tādus valsts dibinātājus izšāva metodiski un rozīgos konclāgeros izbalināja…. … vēl pēc 100 gadiem svētību jūt …

    • Tavi pareizie fakti būvē kārtējo promaskavisko propagandu ! 🙂 Atkodu !!!

    • Kārtējais murgainais savārstījums, lai pierādītu, ka Latvijas valsts ir mēsls. Ja vārda brīvība nozīmē to, ka katrs sūdc var brīvi izteikties, tad man paliek nelabi no tādas brīvības.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+