Mobilā versija
+4.7°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Latvijā internetā medicīnas preces pērk 11% cilvēku

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvijā, salīdzinot ar 2012.gadu, ir palielinājusies medicīnas preču iegāde internetā, liecina pētījumu kompānijas “GfK” un informācijas aģentūras LETA biznesa portāla “Nozare.lv” veiktais pētījums.
Salīdzinot ar 2012.gadu, kad pētījuma rezultāti uzrādīja, ka medicīnas preces internetā iegādājas 7% iedzīvotāju, 2014.gadā tie jau ir 11%.
Pētījumā secināts, ka aizvien galvenā medikamentu un vitamīnu iegādes vieta visās trīs Baltijas valstīs ir aptieka (90-92%), tomēr arī Lietuvā nozīmīgi ir palielinājusies medikamentu un vitamīnu iegāde internetā – par 13%, salīdzinot ar 2012.gadu.
Internetā medicīnas preces neiegādājas 88% pētījumā aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, salīdzinoši Igaunijā 87% un Lietuvā – 82%.
“Lietuvā, salīdzinot ar Latviju un Igauniju, ir brīvāks aptieku mārketings, kā arī attiecībā uz medikamentu tirdzniecību internetā tur situācija tirgotājiem ir labvēlīgāka, ko arī parāda pētījuma rezultāti,” iedzīvotāju aktivitāti medicīnas preču iegādei internetā komentēja Aptieku attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja Inga Zemdega-Grāpe.
Papildu internetam 10% aptaujāto pētījuma dalībnieku Latvijā medikamentus un vitamīnus iegādājas aptiekās citās valstīs, 6% iegādājas veikalā, kioskos vai tirgū, bet 3% – no privātā piegādātāja darba vietā vai mājās.
Savukārt 6% aptaujāto Latvijā vispār nav iegādājušies medikamentus un vitamīnus, tāda pati situācija ir arī Igaunijā un Lietuvā.
LETA biznesa portāla “Nozare.lv” un “GfK” pētījums tika prezentēts LETA un “GfK” sadarbības partneriem.
Pētījums tika veikts šā gada maijā, interneta vidē aptaujājot 815 respondentus Latvijā, 835 Igaunijā un 823 Lietuvā vecumā no 18 līdz 65 gadiem.
“GfK Custom Research Baltic” ir starptautisks ”GfK” grupas uzņēmums, kura galvenās darbības sfēras ir tirgus un socioloģisko pētījuma veikšana (datu vākšana, apstrāde, analīze un konsultācijas) Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (2)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+