Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Fotolia

Latvijā ir 142 skolas, kurās mācās līdz 70 skolēniem 0

142 vispārējās izglītības iestādēs Latvijā skolēnu skaits nepārsniedz 70, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Valsts izglītības informācijas sistēmā esošie dati 2015.gada 1.septembrī, ko publicējusi ministrija, liecina, ka 142 izglītības iestādēs, kuru vidū ir 17 sākumskolas, 120 pamatskolas, kā arī trīs vidusskolas, kopā mācās 6716 skolēni.

Mazākajā datos minētajā sākumskolā – Konstantinovas sākumskolā, kas atrodas Dagdas novadā, – mācās vien 11 skolēni. 12 skolēni mācās Sauleskalna sākumskolā Krāslavas novadā, bet 14 – Skaistas sākumskolā, kas arī atrodas Krāslavas novadā. Skaistas sākumskola saskaņā ar IZM mājaslapā esošo informāciju tiks likvidēta līdz ar 1.augustu, savukārt Sauleskalna sākumskolas likvidācija notiks 2017.gada 1.augustā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vismazākā pamatskola, kā liecina ministrijas publicētā informācija, ir Jūrkalnes pamatskola, kas atrodas Ventspils novadā. Tajā mācās tikai 13 skolēni – seši skolēni sākumskolas posmā, bet septiņi skolēni – 7.-9.klases posmā.

Skolēnu ziņā mazskaitlīgākā vidusskola ir Mežotnes internātvidusskola – tajā mācās 39 skolēni.

Kopumā visās 142 skolās vienā klasē vidēji mācās no 1,44 skolēna līdz 10 skolēniem atkarībā no skolas tipa.

Lai rosinātu pašvaldības sakārtot izglītības iestāžu tīklu, IZM jaunajā pedagogu darba samaksas modeļa projektā iekļāvusi atšķirīgus koeficientus atbilstoši skolēnu skaitam. Ja pašvaldību izglītības iestādēs skolēnu skaits 7.-9.klasēs un 10.-12.klasēs atbildīs ministrijas noteiktajam posma piepildījumam, aprēķinot mērķdotāciju pašvaldībai skolēnu skaitam 7.9-.klasēs un 10.-12.klasēs, tiks piemērots augstāks koeficients nekā gadījumā, ja noteiktais piepildījums netiks ievērots.

Ministrijas ieskatā, paaugstinot klašu piepildījumu, efektīvāk var tikt izmantots piešķirtais finansējums, nodrošinot gan pedagogam augstāku minimālo algas likmi, gan paplašinot atbalsta pasākumus skolēnam.

Lai veicinātu mazās sākumskolas (1.-6.klases) nodrošināšanu tuvāk bērna mājām, ministrija 2016./2017.mācību gadā aprēķinās papildu koeficientu 1,25 skolēnu skaitam 1.-6.klasēs, ja skolēnu skaits novadu un reģionālās nozīmes centru novadu izglītības iestādēs ir 70 skolēni un mazāk. Pārejas noteikumos šāda norma noteikta vienu mācību gadu, ļaujot pašvaldībām reorganizēt mazās pamatskolas par sākumskolām.

Reklāma
Reklāma

Savukārt 2017./2018. un 2018./2019.mācību gadā plānots, ka paaugstinātu koeficientu aprēķinās reorganizētām izglītības iestādēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.