×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Latvijā ir ceturtais ātrākais internets pasaulē

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā ir ceturtais ātrākais internets pasaulē, liecina ziņu aģentūras “Bloomberg” publicētais ieskats ASV kompānijas “Akamai Technologies” pētījumā par 2012.gada trešā ceturkšņa datiem, cik ātrs internets dažādās pasaules valstīs tiek nodrošināts visnoslogotākajās stundās.

“Bloomberg” norādīja, ka Latvija noteikti nenāk prātā kā valsts ar augstu tehnoloģiskās attīstības līmeni, “tomēr platjoslas interneta līnijas spēj nodrošināt interneta lejuplāžu ātrumu 37,5 megabiti sekundē”.

Tiek paskaidrots, ka vairākās Austrumeiropas valstīs ir labi interneta ātruma un savienojumu rādītāji, jo valstis ir mazas un ir liels valdības atbalsts interneta savienojumu ierīkošanai.

Pirmajās trijās vietās pasaulē ātrākā interneta reitingā ir ierindojušās Honkonga (54,1 megabits sekundē), Dienvidkoreja (48,8 megabiti sekundē) un Japāna (42,2 megabiti sekundē).

Pēc Latvijas pirmajā desmitniekā ātrākā interneta pasaulē sarakstā ir Rumānija (37,4 megabiti sekundē), Beļģija (32,7 megabiti sekundē), Šveice (32,4 megabiti sekundē), Bulgārija (32,1 megabits sekundē), Izraēla (30,9 megabiti sekundē) un Singapūra (30,7 megabiti sekundē).

Pētījuma autori īpaši uzsvēruši, ka ASV, kas ir viena no tehnoloģiski visvairāk attīstītajām valstīm pasaulē, spēj nodrošināt tikai 14.ātrāko internetu pasaulē, jo ir grūti pārklāt ar optiskā interneta līnijām visu plašo valsts teritoriju.

Savukārt Ķīna, kuras autonoma teritoriālā vienība ir Honkonga, visā valstī spēj nodrošināt vien 123.ātrāko internetu pasaulē.

Salīdzinājumam var minēt, ka “Akamai Technologies” pētījumā par 2010.gada trešo ceturksni Latvijā bija sestais ātrākais internets pasaulē ‒ seši megabiti sekundē. Tolaik Latviju šajā ziņā apsteidza piecas zemes ‒ Nīderlande (interneta pieslēguma vidējais ātrums 6,3 megabiti sekundē), Rumānija (septiņi megabiti sekundē), Japāna (8,5 megabiti), Honkonga (9,2 megabiti sekundē) un Dienvidkoreja (14 megabitu sekundē).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+