×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. septembris, 2015
Drukāt

Latvijā ir gatavs plāns, kā slēgt robežu (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Ir gatavs plāns, kā slēgt robežu, ja bēgļu straumes pavēršas Latvijas virzienā, 20.septembrī vēstīja TV 3 raidījums “Nekā personīga”.

Atbilstoši raidījuma rīcībā esošajai informācijai, plāns ārkārtas robežkontroles ieviešanai paredz arī zemessardzes iesaistīšanu. Ieviešot ārkārtas robežkontroli, Igaunijas pierobežā būs trīs, bet Lietuvas pierobežā – septiņi kontrolpunkti. Savukārt zemessardzes uzdevums būs vairāku ceļu bloķēšana.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma lūgusi Eiropas Komisijas prezidentam Žanam Klodam Junkeram, lai ES iedala papildu naudu Latvijas austrumu robežas stiprināšanai.

“Ir mehānisms, kas paredz ārkārtas situācijā līdz 2 mēnešiem valstī šādu situāciju veidot. Bet es pašlaik neredzu nepieciešamību to darīt. Bet līdzīgu situāciju ir iespējams modelēt, ja Ukrainā notiek kaut kas līdzīgs un kad ir masveida pieplūdums uz ES – tad šādu mehānismu izslēgt nevarētu,” pauda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Savukārt Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars norāda, ka šodien ir definēts, ka zemessardzei būtu jānobloķē 13 ceļi uz Lietuvas un septiņi līdz astoņi ceļi uz Igaunijas robežas.

Plānots, ka vajadzības gadījumā uz pierobežām pārcels robežsargus no Rīgas un Ventspils nodaļām. Mobilās vienības piesaistīs no austrumu robežas, kurām ir tehnika, ar ko pārbaudīt dokumentus.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. … Maldos terpta pasacina,
  migla klaja ‘beglu’ celus.
  Tas nav maldu pasacinas
  tas Kozlovska iedomatas.

 2. Robeža stāv vaļā Atbildēt

  Kā nav kauna tagad vēl tikai pamanīt, ka … “esot plāns”, ja šodien atkal tikai “Ar iedzīvotāju palīdzību uz Baltkrievijas robežas aiztur kārtējo vjetnamiešu grupu”. Bremzes plānošanā būtu jāiekonservē un ja nevar atlaist, tad vismaz jāpaaugstina tādā amatā, kur tāda bremzēšana vairs nekaitē robežas sargāšanai un slēgšanai.

 3. Kādēļ gan atbildīgie ministri vēl nav pabijuši pie brāļiem ungāriem,lai iemācītos robežu iežogošanu.Žogi aizturētu arī daža laba slima dzīvnieka ievazāšanos Latgales mežos.

 4. zinot musu plānotājus plāns noteikt maximumā paredz izdrukāt un izvietot uz robežas brīdinājuma uzrakstus. un pat šim plānam ir trūkumi, jo jāizsludina iepirkums kas to darīs un uzraksti drīkst but tikai valsts valodā ko bēgļi tik labi pārzin…..

 5. Cik man maksās par ziņošanu nelikumīgu valsts robežas šķēršošanu un migrantu aizturēšanu? Cik man maksās migranti par neziņošanu, kad nelegāli šķērsos valsts robežu? Lūdzu publicējiet cenrādi!

 6. Zemeņsargi pret siseņu baru? Nesmīdiniet pavalstniekus …

 7. Kā redzam daudzajos foto,migranti veiksmīgi pārvar pat dzeloņdrāšu žogus! Un,kāds,piemēram,ir plāns,kad agresīvs migrantu pūlis mēģinās šturmēt robežu,kā Maķedonijas-Serbijas vai Serbijas-Ungārijas robežu?

 8. pasaciņa naiviem bērneļiem pirms nakts miedziņa

 9. ”Aktieri” neapvainojot īsto teātra profesiju, tie daži sargi uz n kilometriem bez drāšu žoga pat meža cūkas un lāčus nevar novaktēt un tikai vjetnamiešus, kuri piebrauc ar taksometriem..
  Ja nopietni kārtīgas bruno spirāles dubultā un vēl… Tikai tai tantei nav gribas to darīt un viss.

 10. Vai gaidītie bēgļi prot krieviski?

Draugiem Facebook Twitter Google+