Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
25. oktobris, 2013
Drukāt

Latvija ir mežiem bagātāko ES valstu pieciniekā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Krūma lapas Mežaparkā.

Latvija ieņem piekto vietu Eiropas Savienības (ES) valstu vidū pēc lielākajām ar mežiem klātajām platībām, liecina Eiropas Komisijas veiktais pētījums.

Pētījumā norādīts, ka Eiropas Savienībā ir tikai piecas valstis, kuru lielāko daļu klāj meži, un viena no tām ir Latvija.

Pirmajā vietā šajā pētījumā ir Zviedrija ar 76% lielu mežu teritoriju. Kā nākamās seko Somija un Igaunija ar attiecīgi 72% un 61% mežu platībām.

Ceturto vietu sarakstā ieņem Slovēnija ar 60% mežu platību, savukārt piecinieku noslēdz Latvija ar 56% rādītāju.

Kaimiņvalsts Lietuva sarakstā ierindojas 11.vietā ar 39% mežu platību.

Tikmēr saraksta beigās atrodas Īrija un Nīderlande ar 13% mežu platību katra, savukārt saraksta pēdējā ES valsts, kurā ir tikai 5% mežu teritoriju, ir Malta.

Saskaņā ar ES datiem mežu platība ES kopumā ir 159 miljoni hektāru, kas ir 4% no pasaules mežu platības. Meži klāj 38% no ES teritorijas, tomēr to sadalījums nav vienmērīgs. Atšķirībā no daudzām vietām pasaulē, kur atmežošana joprojām ir liela problēma, ES mežu platības palielinās – pateicoties dabiskam mežu pieaugumam un mežu stādīšanai, laikā no 1990.gada mežu platība palielinājusies par aptuveni 11 miljoniem hektāru.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ,Labi ! Lai tik mezhi aug! Somi par savu zemi saka, ka vinjiem mezhu nekad nepietruuks, jo tos var cirst tikai 6 dienas nedeeljaa, bet tie aug 7 dienas.

  2. Vai tajos 56% ieskaitīti arī krūmi un brikšņi? Skaistie priežu meži sarūk ģeometriskajā progresijā vēl joprojām. Visu vasaru atkal gaudoja zāģi no saullēkta līdz saulrietam un izmisīgi riņķoja un kliedza putni, padzīti no ligzdošanas vietām.
    Zviedri gan savus mežus taupa un pērk tos no stulbajiem alkatīgajiem latviešiem, kas tos pārdod par grašiem, lai varētu pazīmēties ar spīdīgajām ārzemju grabažām.
    Kauns tā izturēties pret savu zemi! Kauns valdībai, kas to pieļauj!

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+