Sports
Ziemas sports

Latvija, Itālija, Latvija. Nē, tomēr Itālija – šorttrekists Puķītis bradā pa karogiem1


Olimpiskā šorttreka slidotāja Roberto Puķīša ceļi ir patiešām neizdibināmi.
Olimpiskā šorttreka slidotāja Roberto Puķīša ceļi ir patiešām neizdibināmi.
Foto: Juris Bērziņš-Soms

Latvijas šorttrekists Roberto Puķītis atkal vēlējās sacensībās pārstāvēt Itāliju, tiesa, viņa plānus izjauca piešķirtā divu gadu diskvalifikācija par antidopinga noteikumu pārkāpumiem.

24 gadus vecajam sportistam diskvalifikācija no šā gada 25. janvāra piešķirta, jo viņu trīs reizes gada laikā nav izdevies atrast dopinga kontrolieriem. Pirmā bijusi pērn februārī pēc olimpiskajām spēlēm, trešā – oktobrī. Tobrīd viņš jau bija pieņēmis lēmumu beigt karjeru, tomēr vēlāk atkal bija mainījis plānus un vēlējās turpināt slidot, taču nevis zem Latvijas, bet – Itālijas karoga. Pirmo reizi viņš par plāniem mainīt karogus paziņoja pagājušā gada pavasarī, kad konfliktēja ar Latvijas izlases treneriem, taču vēlāk kara cirvis tika aprakts un viņš bija gatavs arī turpmāk pārstāvēt dzimteni.

“Kad to pirmoreiz pateicu pēc olimpiskajām spēlēm, Itālija man piedāvāja arī algu, bet es tomēr atteicu. Otrajā reizē piedāvāja bez algas, tikai ar apmaksātu dzīvošanu un ēšanu. Es biju piekritis, bet uzskatu, ka šo informāciju nopludināja,” Roberto Puķītis sarunā ar portālu sportacentrs.com uzskata, ka ir iegāzts, jo vēlējās pamest Latviju. “Biju gatavs sadarboties, iečurāt pudelē, lai mani atbrīvotu no soda, esmu bijis daudz reižu pārbaudīts, bet saņēmu bargāko iespējamo sodu.”

Saistītie raksti

Par spīti diskvalifikācijai viņš plāno pēc diviem gadiem atgriezties sportā un mēģināt kvalificēties 2022. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs. Vārdu sakot – kārtīga ziepju opera.

Puķītis piedalījies divās olimpiskajās spēlēs, pērn Phjončhanā viņš izcīnīja 11. vietu gan 1000, gan 1500 metru distancē.

LA.lv