Mobilā versija
+12.5°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
27. novembris, 2015
Drukāt

Latvijā izdots pirmais Ceļvedis laimīgāku ģimenes attiecību veidošanā

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Izdots Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm kopā ar Latvijas Skolu psihologu asociāciju un biedrību Skalbes izstrādātais Ceļvedis laimīgāku ģimenes attiecību veidošanā. Tas ir vērtīgs izziņas materiāls, kas piedāvā konkrētus problēmsituāciju risinājumus un palīdz izprast, kā veidot sirsnīgas attiecības un ikdienas paradumus ģimenē jau šobrīd, lai izvairītos no nopietnām krīzes situācijām nākotnē.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Saticība ģimenē nosaka, cik skaistu un piepildītu dzīvi cilvēks dzīvo un cik pilnvērtīgus pamaus liek sava bērna turpmākajai dzīvei. Taču mēs zinām, ka katra ģimene gadu gaitā piedzīvo lielākas vai mazākas problēmsituācijas, tāpēc iesaku gan mammām, gan tētiem izlasīt visas ceļvedī analizētās situācijas, kas veidotas, balstoties uz biežākajiem vecāku un bērnu attiecību sarežģījumiem. Pat, ja situācijās neatpazīsiet savas ģimenes šī brīža grūtības, sniegtā informācija var izrādīties palīgs sevis un savu bērnu tuvākai iepazīšanai, dažādu rīcības iemeslu saprašanai, kā arī ģimenes attiecību uzlabošanai,” stāsta Inga Akmentiņa-Smildziņa, Amigo iniciatīvas laimīgām ģimenēm vadītāja.

Ceļvedī atainotas deviņas dažādas dzīves situācijas un grūtības, un katrai situācijai piedāvāti speciālistu rūpīgi izstrādāti risinājumi. Piemēram, kā rīkoties, ja bērns pie datora pavada pārāk daudz laika, nepaklausa, ja veidojas strīdi bērnu un vecāku starpā un gaidāma šķiršanās. Tāpat daudzas ģimenes piedzīvo situācijas, kad kāds no vecākiem aizbrauc strādāt uz ārzemēm, kad mammai izveidojušās jaunas attiecības vai kad veidojas jauna ģimene, kurā bērni ir gan mammai, gan tētim.

Ceļvedis laimīgāku ģimenes attiecību veidošanā ir daļa no programmas Laimīgiem vecākiem – laimīgi bērni, kas izveidots ar mērķi vairot laimes sajūtu Latvijas ģimenēs. Materiāls šobrīd tiek izplatīts sociālā atbalsta speciālistiem – skolu psihologiem, sociālajiem darbiniekiem u.c., lai tos praktiskai pielietošanai nodotu vecākiem visā Latvijā.

Ceļvedi laimīgāku ģimenes attiecību veidošanā elektroniski ikviens interesents bez maksas gan latviešu, gan krievu valodā var lejupielādēt interneta vietnē www.laimigamgimenem.lv.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+