×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. janvāris, 2017
Drukāt

Valstij jāmaksā 3000 eiro eksčekistam (42)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Aizvadītā gada pēdējā sēdē, kas notika 20. decembrī, Ministru kabinets (MK) sēdes slēgtajā daļā pieņēmis lēmumu atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) spriedumam izmaksāt bijušajam Latvijas PSR Valsts drošības ministrijas (VDM) pulkvedim Jānim Kiršteinam kompensāciju 3000 eiro apmērā par tiesas procesa gaitā Latvijā viņam nodarīto “morālo kaitējumu”.

Minētā summa jāizmaksā čekistam, kuru Latvijas valsts teju desmit gadu laikā tā arī nespēja notiesāt par viņa līdzdalību nacionālo partizānu un citu Latvijas patriotu apkarošanā. “Jāņem vērā, ka ECT spriedums par kompensāciju jau nav saistīts ar apsūdzību, bet gan ar Latvijas tiesu rīcību, ļoti ilgi šo lietu izskatot,” uzsver Saeimas deputāts, vēsturnieks Ritvars Jansons (NA).

Teju nevainīgs?

Ģenerālprokuratūras Totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas nodaļa krimināllietu pret 1927. gadā dzimušo čekistu Jāni Kiršteinu ierosināja 1998. gada 10. augustā. No 1944. līdz 1963. gadam šī persona bija LPSR VDM īpašo lietu izmeklētājs – aktīvs cīnītājs pret “padomju varas ienaidniekiem”, kurš strauji kāpa pa karjeras kāpnēm. 1946. gadā un turpmākajos gados viņš bija piedalījies VDM akcijās Madonas un Gulbenes apriņķī, vēršoties pret nacionālajiem partizāniem, kā arī arestējot personas, pie kurām tika atrasti pretpadomju materiāli. 1999. gadā Kiršteinu nolēma saukt pie kriminālatbildības. Viņam inkriminēja septiņas epizodes, kuras varēja kvalificēt kā genocīda noziegumus pret Latvijas iedzīvotājiem. Vēlāk epizožu skaits saruka līdz piecām. Kiršteinu apsūdzēja, ka 1948. gadā viņš personīgi nošāvis kādu nacionālo partizānu, bet otru smagi ievainojis. Tāpat laikā no 1948. līdz 1950. gadam Gulbenes un Neretas apriņķī viņš bija apcietinājis vairākus pretošanās kustības dalībniekus un viņu atbalstītājus (kuri laikiem mainoties, tika pilnībā reabilitēti).

Rīgas apgabaltiesa pie šīs lietas ķērās 2000. gadā. Izskatīšana ieilga līdz 2005. gada 4. aprīlim, kad konstatēja, ka nav pierādāms, ka apsūdzētajai personai, savulaik parakstot attiecīgos dokumentus, būtu bijis “tiešs nodoms vai mērķis izraisīt attiecīgo personu nāvi”.

Izrādījās, ka neviens no tiem, kurus Kiršteins kā čekists reiz apkaroja, “nav miris iesniedzēja darbību rezultātā”. Neviens lietas materiāls arī nepierādīja, ka apsūdzētais pašrocīgi būtu nogalinājis kādu partizānu. Pēc apelācijas un vēl virknes juridisko procedūru 2006. gada 2. maijā lieta atkal nonāca Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātā. Nākamajā gadā krimināllietas izskatīšanu atlika, lai medicīniskā ekspertīze noskaidrotu, vai Kiršteins, kurš slikti dzirdēja, vispār spējīgs piedalīties tiesas sēdēs, izprot tur notiekošo un vai varēs izciest ar reālu brīvības atņemšanu saistītu sodu. Pēc pozitīva atzinuma Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta atsāka krimināllietas izskatīšanu, taču 2008. gada 7. martā pasludinātajā spriedumā konstatēja tikai to, ka 2005. gada pavasara Rīgas apgabaltiesas attaisnojošais spriedums ir atstājams spēkā. Pats apsūdzētais strikti noliedza dalību čekistu militārajās akcijās mežā vai ka būtu uz kādu šāvis. Viņš gan nožēloja, ka deviņām personām bija nācies ciest viņa darbību rezultātā, taču sevi par vainīgu neuzskatīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. kāpēc ir jāmaksā mums,lai maksā tās nejēgas no savas kabatas,kas sāk lietas,kuras nevar pierādīt !

 2. Njā, neveikli. Mēģinājām notiesāt Kiršteina kungu pēc smagāka panta, bet nesanāca. Nu neko, par kļūdām jāmaksā.

 3. kad latvija atvers maisus ,ko sen jau nizdariijusas LIETUVA IGAUNIJA ,,,RODAS SAJUTA ,KA TAIS MAISOS IR VIEI TIE KAS PATREIZ IENEM VADOSOS AMATOS ???? …KAPEC NEVER VALAA MAISUS ?? KAS TUR TIK SLEEPJAMS ??? :))

 4. Interesanti, interesanti! Bet kad un kā tiesās neuzvaramos, kuri ir pie varas? Jo ir iztekts genocīds pret latvijas tautu, tiek pārkāpta satversme! Tauta tiek badā mērdēta!

 5. un tagad pa fikso reabilitācija vaiadzīga Hitleram UN Staļinam arī viņi nevienu pašrocīgi nešāva un nekāra

  • Cik zinu, Staļinu nekad neviena tiesa nav par noziedznieku atzinusi, ja nu varbūt jaunībā, kad viņš vēl bija revolucionārs un nodarbojās ar ekspropirāciju organizēšanu. Tā kā Staļinu reabilitēt nav nepieciešamības.

 6. Ar ķieģeli pa galvu nevis 3000 eiro !!!

 7. Tas ruksis izskatās mazliet pēc miesnieka Hruščova.

 8. https://goo.gl/y00cm6 Atbildēt

  Ne katrs var atļauties maksājot uzreiz nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto. Uzturēt pie sevis mājas krāšņu sievieti, nevis tikai nolūkoties uz tādām interneta fotogrāfijās. Tu vari? Ko tu darītu, ja vinnētu 50 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Dod sev iespēju pārvērst savu dzīvi sapnī, noķer savu veiksmi!

 9. Konkrētās tiesās ir konkrēti cilvēki ar vārdiem un uzvārdiem, kas apzināti muļļā visu čekistu lietas, ir galvenais prokurors ir vēl un vēl konkrēti biezi krēsli ar vārdiem un uzvārdiem. tātad ir cilvēku kopums kas slikti ir strādājuši un par to ir jāsedz no savas kabatas , ja mums ir demokrātiska valsts. Esmu kategoriski pret, ka manu nodokļu naudu izšķērdē apzināti dažādu brāķu apmaksai.

 10. Kaut arī pārrakstīšanās (ne nezināšana), tomēr – Alfons (ne Alfrēds) Noviks.

 11. Kad beidzot ES un NATO Valsts Latvija klus par Tiesisku Valsti ,kura tiek ieveroti un izpilditi visi LR Kriminallikuma panti,72.pants ( Valsts apversuma planosana,spiegosana citas valsts uzdevuma),74.pants ( Genocida,noziegumu pret cilveci-citas valsts okupacija un sis valsts pilsonu iznicinasana,kara noziegumu attaisnosana+slavesana.Un Starptautiskie likumi par Valsts nodevibu,pie kuriem ari komerciala darbiba ,ja ta apdraud valsts ieksejo vai arejo drosibu,skaitas Valsts nodeviba.Valstij naidigas propagandas un dezinformacijas izplatisana ir valsts drosibas apdraudesana -Valsts nodeviba.Likumu nepildisana ir nozieguma atbalstisana !

 12. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Un ne vārda par Rīgas Latviešu Biedrības pretlikumīgo brutālo iznīcināšanu 1993.gada 18.februāra naktī!

  Tie visi ir Rīgas Latviesu Biedrības darba jautājumi!

  Lasīt manu rakstu:”Mosties celies, strādā!”

  Viltus biedrība neļauj darboties Māmuļā pēc 1938.gada likumīgajiem statūtiem! (pielieto čekistiu pašsadomātos statūtus lai muļķotu tautu un nelaistu Māmuļā.

 13. Tas, ka okupantu noziegumu izmeklēšanu kontrole šo noziegumu izpildītaju partijas un dienesta biedri, pats par sevi ir izmeklējams noziegums.

 14. Par maz būtu, ja nosistu to cūku !!!

 15. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Domāšana, šķiet, ir ļoti smags darbs – tādēļ arī pasaulē tik maz cilvēku ar to nodarbojas.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): Šīs valsts “augstākās tiesas” (AT) priekšsēdētājs I. Bičkovičs esot “pieļāvuma formā norādījis, ka nevar noliegt negodīgu tiesnešu esamību Latvijas tiesās”. Taču “konkrētu ziņu par kādām nelikumīgām tiesnešu darbībām” Bičkoviča rīcībā gan neesot…
  —–
  .
  “Viss, ‘biedri’, notiek “likumīgi”!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 11.11.2008., Nr.6. )
  .
  Pie mantijas spiež ‘soģis’ ķepu,
  Un prieka asaru rauš, slepu ~
  Par to, kā Muļķu Zemes “valsti”,
  Māk stutēt “ĶĒĶA tiesas” balsti:
  .
  “Vien – “pieļāvuma formā” saku,
  Ka “taisnās” tiesas ‘sū#u’ smaku,
  Var “baudīt” katrs, kam ir nāsis ~
  Daudz tautas ‘soģu’ bars ir ‘kāsis’…
  .
  Bet – nav man ziņu “precizētu”,
  Ka kāds ar “pantiem” ‘andelētu’,
  Vai ‘ceptu “spriedumus” par piķi’!
  (Kaut – ‘soģiem’ piemīt tādi niķi…)
  .
  Viss, ‘biedri’, notiek “likumīgi”:
  Var “valsti” ‘uzmest’, pamatīgi,
  Un “prasto pūli” ‘izdrāzt’ “tiesās”,
  Tie, kuriem mantijās pūst miesas!
  .
  Tā Muļķu Zemē gadiem darām:
  Priekš daudziem “tiesu” BLEFS ir ‘garām’,
  Priekš dažiem – ienesīga ‘štelle’,
  Bet Temīda – kā ‘lupatlelle’…
  .
  Dēļ tam – var ‘soģi’ trekni parīt’,
  Un ‘dajebko’ ar “normām” darīt!
  (Par labu tiem, kas ‘maksā ragā’:
  Kurš ‘nebleķo’ – tam ‘sū#i vagā’…)”

  Pauž “taisnās” tiesas virsvadība:
  “Šai “valstī” valda “likumība”,
  Un “tiesiskums” tik ‘lielā mērā’,
  Ka – “sajūsmināties” var ‘zvērā’!!!…”

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 16. Muļķa Mazpisāns tēlo dzejnieku Atbildēt

  Dzejnieks vājš, bet kangars izcils.

 17. Valstij nekas nevar but jamaksa, bet tadi jasoda, tapat ka bijusie gestapoviesi.. Bet cekistu parnemta kremla kolonija gan savejiem maksa un tos joprojam sarga cekas maisos.

 18. Labi,ka “KAULAINÀ” nevienu nešķiro…

 19. Arī Lembergam un citiem “varoņiem”dabūs maksāt nevis tūkstošus, bet miljonus par to, ka 10 gados nevar ne notiesāt, ne attaisnot!

  • Kas attiecas uz atsevišķiem varas un nomenklatūras elementu noziegumiem, tā ir sistēma, kā nenotiesāt vai vismaz novilcināt līdz noilgumam. To dara nauda. liela nauda – cita viedokļa laikam nav. No vienas puses, advokātiem tas ir bizness arī – vilcināt un stiept cik vien ilgi var, lai aizstāvāmie maksātu aizstāvībai miljonus no saviem miljardiem, ko nopelnījuši “likumīgi un pamatoti” vai nozaguši un nav pieķerti – nav pieķerts, nav noziedznieks. Tas viss kopā laikam vērtējams kā organizētās noziedzības sistēmas sastāvdaļa – tiesu cirks, pie tam daudzu iemeslu dēļ – tā sastādīts Kriminālproces likums, kas ļauj lietas staipīt tiem, kuriem ir teikšana lietā vai kā likums saka – procesa virzītājiem. Palasi Kriminālprocesa likuma attiecīgos pantus, kas ir procesa virzītāji: 26.pants. Pilnvaras veikt kriminālprocesu un citus pantus par norādījumie utt. Ievēro, ka tiesības dot norādījumus izmeklētājam (priekšnieks, prokurors) vai prokuroram (augstāks prokurors) ir augstākā pilotāža uz visatļautību un plaša mēroga korupciju. Varētu saprast, ka ir sūdzība un krimināllietā pieļautas tīšas nelikumības, ļauynprātība var un vajag novērst noziegumu izmeklēšanā, bet iejauktiies izmeklēšanā ar jebkāda veida norādījumiem – tās jau izmeklēšanas beigas un handikaps, ne jau visaās lietā, ne jau vienmēr, bet “pēc vajadzības”, piemēram, ja tiesā miķuļsonus, ļambergus, stabiņus, vaškjavičus utt.

 20. Vari lamāt, bet STULBUMU tas neatceļ. Meklē stulbuma cēloni, nemeklē sekas!!!

 21. …arī tur nauda naudiņa spēlē lomu, tāpēc arī mūsējie nevarēja notiesāt. Kauns gan

 22. Mūsu tiesa lietu “nenovilka”. Vienkārši mūsu juristi ir galīgie debīliķi, nezinoši, neprofesionāli, vienkārši sakot -IDEĀLI STULBEŅI! Vai ir šaubas par STULBUMU? Valsts samaksās, samaksās, un vēl atvainosies! I-D-I-O-T-I!!! Priecīgas pohiņas, stulbeņi!

 23. Kad sāks likt cietumā tagadējos genocita veicējus(jau vairāk20 gadus) pret tautu likt cietumā.Cik ilgi būs jāgaida? Mēs pensionāri gribētu sagaidīt.

 24. Sodi kā meitenēm par bārbijas sakropłošanu. Kur pārējie notiesātie? Vai arī tiešām kārtējo reizi 2 vainīgie, kas starp citu tikai tādus kaut kādus sodińus dabū. Tas nav normāli.

 25. Kamēr Augstākās tiesas vadībā būs Bičkovičs, nekas nemainīsies.
  Varbūt, ka no vainīgajiem tiesnešiem, kas nevar vien izskatīt šādas lietas savlaicīgi, vajadzētu šo summu piedzīt?

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =======

   Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.”

   Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.sk. arī “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMAS “atbildīgos” šinderus u.c. taml. “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

   =======

   Mediju ziņa (2008. gads): Šīs valsts “augstākās tiesas” (AT) priekšsēdētājs I. Bičkovičs esot bijis “spiests atzīt, ka nenoliedz iespēju, ka Latvijas tiesu sistēmā varētu strādāt negodīgi tiesneši”. “Neesmu spējīgs apgalvot, ka tiesu sistēma ir ideālā kārtībā, būtu dīvaini teikt, ka tur nelikumības nenotiek nekad un nekādā gadījumā”, esot “ar zināmu piespiešanos atzinis” Bičkovičs…
   —–
   .
   “Kurš “lielāks kretīns” – augstāk ‘rāpsies’!…”
   ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 26.10.2008., Nr.6. )
   .
   “Nav, ‘biedri’, šaubu, it nekādu:
   Mums lērums ‘slīpu kamerādu’,
   Pa “taisnām” tiesām ‘lopā rijas’,
   Un – jūtas kā iekš Leiputrijas:
   .
   ‘Kāpj’ Temīdai kā… ma(l)kai virsū,
   Un piesedz trekno ‘soģa’… (rumpi),
   Ar “mantijām” un “goda” krēsliem,
   Kas smird dēļ krimināliem… (mēsliem).
   .
   Bet – tā šai Muļķu Zemē ‘gājis’,
   Jau gadiem: tas, kurš citus ‘jājis’,
   Un – ķešas par to ‘piestūķējis’,
   Ir ‘soģa’ “testu” izturējis:
   .
   Tam “tiesu ķēķī” – “goda” vieta,
   No “valsts” – ‘par rebēm “alga” cieta’,
   Kā cūklopam, kurš SILI bradā,
   Un “LUMPEŅUS” ‘aiz šnābļa vadā’.
   .
   Kurš “lielāks kretīns” – augstāk ‘rāpsies’:
   Ne vairs ar sīkām “lietām” krāpsies,
   Bet – vadīs SISTĒMU un gādās,
   Lai ‘čomiem’ “caurumu nav ādās”…”

   =====

   oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [cenzēts]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 26. Žīdi židu šāvējus novāca ne čiku, ne grabu,- reti kurš līdz Tiesai tika, a te auklējas!!!

 27. Vai nevar to nobarojušos čekas kuili nolikt pie vietas citādā veidā?

 28. Kas tas taads VDM? Zinaams tik VDK!

 29. Tad jāsecina ka šāda tiesa Atbildēt

  ar savu vilcināšanos ńem līdzdalību padomju iekārtas ienaidnieku vajāšanā. Bet vai tas kādu pārsteidz?

  • Aivars Skudra (izraelietis) Atbildēt

   Mana gjimene ari ira satraukta par fasizma adzimsanu latvija.
   Naciki, ludzu bez naida kurinasanas ja negribat nepatikshanas no manas gjimenes:)))

   stulbie naciki oponenti, diemzel fiziski uz kartru jusu komentu nespesu atbildet, bet centisos pirmamkartam atbildet registretajiem komentetajiem un kritikiem. Ceru, ka katrs jusu arguments un kritika bus pamatots
   ja uzmanigi palasisi raksta ir pilns pareizrakstibu kljudu. Vienigi to es vairakkartigi parlasiju un redzejukludu labojumus vairaku stundu garuma.neilgi pēc si mana komenta un otra koenta zem mana patiesā nika ” izraelietis” kur es nedaudz paplasinaju savus secinājumus mani var atrast draugiem lv caur mekletaaju aivars skudra izraela redzesi …redzam ka visu latvijai fasisti atkal trako
   Ja ir ieteikumi rakstat man uz draugiem.lv Aivars Skudra (izraelietis) mail aivars bezeqint net vai facebook Veelu veiksmi Aivars Skudra

Draugiem Facebook Twitter Google+