×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
26. marts, 2018
Drukāt

Latvija iesaistās Krievijas sodīšanā (23)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Latvija nolēmusi izraidīt Krievijas vēstniecības otro sekretāru, kā arī “melnajā sarakstā” iekļāvusi aviokompānijas “Aeroflot” pārstāvniecības vadītāju Latvijā.

Izraidītā diplomāta vārdu ārlietu ministrs atteicās nosaukt, pamatojot to ar diplomātiskās etiķetes principiem. Izraidīšana ir koordinēts politisks žests, ko vakar veica arī daudzas citas rietumvalstis, jo Krievijas specdienesti tiek turēti aizdomās par Britānijai izdotā dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas indēšanu. Par Krievijas diplomātu izraidīšanu jau paziņojušas 14 ES valstis, ASV, Kanāda un Ukraina.

“Lēmums pieņemts tāpēc, ka konkrētās personas darbība Latvijā nebija kvalificējama atbilstoši Vīnes konvencijai kā normāls diplomāta darbs,” komentējot lēmumu par diplomāta izraidīšanu, žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Lēmums pieņemts, balstoties uz kompetento iestāžu informāciju par diplomāta aktivitātēm. Krievijas diplomātam Latvija jāatstāj septiņu dienu laikā.

Jāpiebilst, ka tā ir pazīstama prakse, ka dažādu vēstniecību otrie sekretāri mēdz darīt “melno darbu”, ja nepieciešams, arī spiegošanu. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka ar šo soli Latvija solidarizējas ar Lielbritāniju. “Neesam redzējuši, ka Krievijas puse būtu sniegusi informāciju par Solsberijas incidentu. Mūsu rīcībā ir klasificēta informācija no Apvienotās Karalistes, kas norāda uz lielu ticamību Krievijas līdzdalībai incidentā.”

Latvijas lēmumu par “Aeroflot” pārstāvniecības vadītāja izraidīšanu apstiprinājis Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs. Visticamāktas ir Sergejs Sokoļņikovs, kurš, pēc “Firmas.lv” datiem, ir “Aeroflot” pārstāvniecības vadītājs Latvijā.

“Mūsuprāt, viņš nodarbojies ar visu ko, tikai ne ar saviem tiešajiem pienākumiem,” komentēja E. Rinkēvičs, kurš gan sarakstā iekļautās personas vārdu un amatu vakar neminēja. “LA” jautāts, vai pret Krieviju būtu jāvērš plašākas sankcijas, E. Rinkēvičs atbildēja, ka par to ticis runāts pagājušonedēļ ES. “Britānija izskata iespējas, kā vērsties pret Krievijas finanšu avotiem. Izraidīšanu mēs redzam kā stingru signālu Krievijai, ka uzbrukums NATO un ES dalībvalstīs tās iedzīvotājiem netiks pieļauts,” piebilda E. Rinkevičs un atgādināja, ka Igaunija arī paredzējusi piemērot tā saukto Magņitska sarakstu. Ministrs skaidroja, ka tagad ar izraidīšanu būtiski ir Krievijai sūtīt spēcīgu politisko signālu un ka starp sankcijas piemērošajām valstīm notikusi darbību koordinācija. Krievijas diplomātus, paužot politisku atbalstu Britānijai, izraidīs Kanāda, Ukraina, Latvija, Igaunija, Lietuva, Francija, Vācija, Polija, Čehija, Dānija, Nīderlande, Itālija, Somija, Horvātija un Īrija. Britānija jau izraidījusi 23 Krievijas diplomātus. ASV vakar paziņoja, ka izraidīs 60 Krievijas diplomātus, no kuriem lielākā daļa esot izlūkošanas virsnieki.

E. Rinkēvičs Skripaļu ģimenes indēšanas gadījumu salīdzināja ar cita bijušā Krievijas specdienestu virznieka Aleksandra Litviņenko nogalināšanu ar poloniju. “Tas nav tik vienkārši – jūs nevarat dažu minūšu laikā kā Agatas Kristi romānā paši pagatavot arsēnu,” komentēja ministrs. Pēc viņa vārdiem, Krievijai jāatsakās no vēlmes izaicināt rietumvalstis.

Ministrs uzsvēra, ka viņam nav pieņemami Krievijas vēstnieka Latvijā komentāri par pāreju uz izglītību latviešu valodā, un Krievijas rīcību ārpolitikā raksturoja kā agresīvu.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Āksts.

  Gejs lēma valsts nākotni.
  Viņam būtu jāpamācās kalpot valsts interesēs, nevis Eiropas interesēs, jo tādi kā viņš noved mūsu Valsti gejismā un visā pārējā eiropejiskajā uztverē.

  Vajadzīgs cilvēks kas risina nevis tiesā, jo situācijas un agresivitāte nerodas tā pat vien.

 3. Ir japiespiez ES un NATO Valsts Latvijas pasreizejo “zalo” valdibu izpildit LR Kriminalilikumus ,Starptautiskos likumus par Valsts nodevibu un okupacijas seku likvidesanu ieskaitot kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem.

 4. Atbalstu ministru. Pret ļaunumu ir jāvēršas, cieti.

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

 5. Latvijas ministrs pareizi dara. Kārtībai ir jābūt.
  Bet kaimiņos Krievijas cars pajoliņš regulāri drāž un apzog savu tautu, a tās cietumos un pjankās šie drāž viens otru. Tāpēc nebrīnieties, ka komentāri par to vien.

 6. ļoti žēl ka tā dara kaķi nevajag rausit aiz astes..

 7. Этот заднеприводной своё получит, точно! Atbildēt

  !

 8. Nu laizīt ānusu ,mūsu ārlietu min.ir ikdiena,Valstis kuras rūpējās nevis par to kā izskatās ‘fasāde,bet interesā atīstība neskrien pakaļ ASV ,valsts kura patiesībā ,aizsedzoties ar skaistiem saukļiem ir sajājusi visu ko vien var sajāt.

 9. Jā, vareni gan esam! Tikai, kā saka, pietaisītās bikses pašiem būs jāizmazgā!

 10. LA, drīkst tikai un vienīgi slavināt zilo, citi viedokļi nedrīkst būt?

 11. Vajag slēgt spiegu pūzni “Maskavas namu” !

 12. Lai pūtlers pats nēsā savas ēzeļa ausis , atradies te koba soģis .

 13. genētiska dabas kļūda

 14. Ir sacies eiropas savienibas sabrukums…..tas vieta naks ASV UN LIELBRITANIJA…

 15. ko tur darit ja cilveks slims.

 16. ASV un ES izraidīs bet LV jau izraidija-gribēja but pirmie

 17. … Kremla (vestnieka Bezabrene, Lukjanova) pazinojums ,par reagiju ar lidzvertigu soli, tauta rod kaka smaidus … !!!

 18. naftas truba jau sarūsējusi,tagad kārta dzelsceļam,tranzītam….

Draugiem Facebook Twitter Google+