×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
18. aprīlis, 2017
Drukāt

Latvijā izsludina gripas epidēmijas beigas (1)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Ilustratīvs attēls

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izsludinājis gripas epidēmijas beigas, portālu LA.lv informēja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Monitoringa dati liecina, ka aizvadītajā nedēļā gripas intensitāte salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu samazinājusies par 50 procentiem. Samazinājies arī stacionēto pacientu skaits gripas un gripas izraisītas pneimonijas gadījumos.

Tomēr gripas vīrusu cirkulācija vēl turpinās un aizvadītajā nedēļā gripas gadījumi reģistrēti sešās (Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē un Rīgā) no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām.

Šajā sezonā gripas epidēmiskā izplatība sākās jau no janvāra pirmās nedēļas un maksimālais saslimstības līmenis tika sasniegts janvāra beigās. No sezonas sākuma līdz februāra beigām cirkulēja pārsvarā A tipa gripas vīrusi, kas arī izraisīja epidēmijas augstāku intensitāti, bet no marta sākuma līdz epidēmijas beigām dominēja B tipa gripas vīrusi, kas turpinās arī šobrīd. Latvijā, līdzīgi kā citur Eiropā, epidēmijas laikā smagas gripas izraisītas sekas vairāk skāra gados vecākus cilvēkus un pieaugušo iedzīvotāju vecuma grupas.

Lai gan gripas epidēmija beigusies un sarūk gripas vīrusu izplatība, centrs atgādina, ka gripas un citi elpceļu vīrusi turpina cirkulēt. Līdz ar to SPKC epidemiologi aicina arī turpmāk atcerēties par elpceļu infekciju profilakses pasākumiem. Bieži mazgājiet rokas (katru reizi pārnākot no āra, pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai), regulāri vēdiniet telpas (gan mājās, gan izglītības iestādēs un darba vietās) un veiciet telpu mitro uzkopšanu, lietojiet svaigus dabīgos produktus, kas palīdzēs stiprināt imunitāti, kā arī pagariniet uzturēšanās laiku svaigā gaisā – ejot pastaigās un nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm ārpus telpām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+