×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. janvāris, 2013
Drukāt

Latvijā izsniedz jauna parauga autovadītāja apliecības

Foto - LETAFoto - LETA

No šodienas Latvijā tiek izsniegtas jauna parauga transportlīdzekļu vadītāja apliecības un braukšanas mācību atļaujas, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD).

Direkcijā uzsver, ka esošajiem transportlīdzekļu vadītājiem jaunā kārtība neradīs papildu sarežģījumus vai izdevumus.

Nolūkā uzlabot satiksmes drošību un vadītāja apliecību atpazīstamību līdz 2013.gada 19.janvārim visām Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm jāievieš jaunā parauga vadītāja apliecības. Šo kārtību nosaka 2006.gada 20.decembra Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva. Pašlaik ES un EEZ par derīgām ir uzskatāmas 110 dažādu paraugu vadītāju apliecības, kas rada problēmas ar to atpazīstamību un viltošanas gadījumiem.

Pāreja uz jauno vadītāja apliecību izsniegšanu notiek pakāpeniski, līdz ar to transportlīdzekļu vadītājiem no 2013.gada janvāra nav speciāli jāmaina iepriekšējā parauga vadītāja apliecība uz jaunu, jo esošās vadītāja apliecības ir derīgas līdz apliecībā norādītajam termiņam. Ņemot vērā, ka Latvijā pamatā vadītāja apliecības tiek izsniegtas uz pieciem vai desmit gadiem, tad pakāpeniska pāreja uz jaunā parauga vadītāja apliecībām tiks pabeigta 2022.gada beigās.

Jaunā parauga vadītāja apliecības tiek izsniegtas tiem transportlīdzekļu vadītājiem, kuri no 2013.gada 2.janvāra sekmīgi nokārtojuši vadītāja eksāmenu, kā arī tiem, kuru apliecībām beidzies derīguma termiņš vai kuriem apliecība pazaudēta vai nozagta. Iepriekšējā parauga vadītāja apliecību pret jauno priekšlaicīgi var apmainīt jebkurš auto vadītājs, kurš to vēlas.

Jauno apliecību izgatavošanā izmantotas jaunākās tehnoloģijas un pretviltošanas elementi. Piemēram, mainīgs lāzergravēts attēls, kas ietver apliecības turētāja fotogrāfiju un dzimšanas datumu, burtu “LV” kustīgs attēls, izcelts reljefa drošības elements – ar tausti jūtamas burtu “CSDD” kontūras. Tādējādi tiek pastiprināta apliecību aizsardzība un drošība, kā arī nodrošināta augstāka kvalitāte. Tāpat kā līdz šim, jaunās apliecības būs vadītājiem jau ierastajā izmērā – kredītkartes formātā, kā arī maksa par vadītāja apliecību saglabājas līdzšinējā.

Iepriekšējā parauga transportlīdzekļu vadītāja apliecības Latvijā ir kopš 2004.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+