Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
2. septembris, 2014
Drukāt

Latvija izteiks nesaistošo piedāvājumu par “Latvijas Gāzes” akciju iegādi (1)

latvijas_gaze_logo

Šodien valdība pieņēmusi lēmumu par nesaistošā piedāvājuma izteikšanu iegādāties Vācijas uzņēmumam “EO.N Ruhrgas” (“EO.N”) piederošos 47,23% AS “Latvijas Gāze” akciju, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Ministrs attiecās sniegt plašākus komentārus par iespējamā darījuma summu un nosacījumiem.

“Parasti šāda veida darījumiem ir divas fāzes – nesaistošā piedāvājuma iesniegšana, pēc kura sākas padziļinātas izpētes periods, bet pēc tam seko saistošā piedāvājuma iesniegšana,” skaidroja Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka šodien valdība lēmusi turpināt sarunas par “Latvijas Gāzes” akciju iegādi.

Arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc valdības sēdes žurnālistiem atteicās sniegt plašākus komentārus par šodien valdībā lemto, vien norādīja, ka nesaistošais piedāvājums par “EO.N” piederošajām akcijām tiks iesniegts.

Vaicāta, vai, viņasprāt, Latvijai ir vajadzīgas “Latvijas Gāzes” akcijas, Straujuma atzina, ka, pēc patlaban viņas rīcībā esošās informācijas, atbilde būtu noraidoša.

“Nesaistošais piedāvājums ļaus izvērtēt pilnu informāciju, lai pieņemtu lēmumu tad, kad tas būs jāpieņem,” teica Straujuma.

Kā ziņots, pērn kļuva zināms, ka Vācijas uzņēmums “E.ON Ruhrgas” plāno pārdot daļas uzņēmumā “Latvijas Gāze”, kā arī pamest visu Baltijas tirgu. Pērn valdība arī teorētiski aplūkoja iespējamos rīcības variantus, ja “E.ON Ruhrgas” izlemtu pārdot savas “Latvijas Gāzes” akcijas. Bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (V) tolaik biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja, ka valdība ir gatava rīcībai šādā situācijā.

Iepriekš ziņots, ka valdībai līdz šā gada 2.maijam bija jāsniedz atbilde Vācijas uzņēmumam par to, vai sarunas par iespējamo akciju iegādi tiks turpinātas. Taču Ministru kabinets pieņēma lēmumu sarunas turpināt un veikt padziļinātu izpēti, izvērtējot iespējamā darījuma cenu un citus nosacījumus, piemēram, par veto tiesībām akcionāriem, kuriem nav 50% akciju.

“Latvijas Gāzes” peļņa pērn bija 32,2 miljoni eiro, kas ir par 1,3% mazāka nekā 2012.gadā, kad peļņa bija 32,6 miljoni eiro. Kompānijas neto rentabilitāte 2013.gadā bija 5,6%, bet 2012.gadā – 5,4%.

Lielākais “Latvijas Gāzes” akcionārs ir Vācijas “E.ON Ruhrgas International GmbH”, kurai pieder 47,2% akciju, 34% pieder Krievijas kompānijai “Gazprom”, bet 16% – SIA “Itera Latvija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Peļņas cipari vien parāda to, ka tarifi ir piepacelti…
    Tātad gluži tāpat kā Latvenergo gadījumā,
    it kā energija nebūtu visu
    pārējo izmaksu sastāvdaļa.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+