Laukos
Tehnika

Latvijā izveido Baltijā pirmo digitālo platformu graudu tirdzniecībai0

Latvijā izstrādāta Baltijā pirmā interneta graudu tirdzniecības platforma, kas ar savu funkcionalitāti un iespējām piesaka jaunu pieeju, kā strādāt lauksaimniecībā, informēja SIA “AgroPlatforma” valdes loceklis Juris Kazulis.

Platformas izstrādātāji paredz, ka risinājums nozares kopējo apgrozījumu ļaus celt līdz pat 15%, kā arī dos pozitīvu impulsu nozarei kopumā.

Kā norāda tehnoloģijas izstrādātāji, AgroPlatforma ir graudu tirdzniecības procesu instruments, kas vienlīdz labi noder abām darījumu pusēm – lauksaimniekam un graudu pircējam. AgroPlatforma ir savienojums ne tikai starp lauksaimnieku un graudu pircēju, bet arī savienojums ar cenu biržu. Abām pusēm iesaistoties darījumos ar AgroPlatformu, tikšot samazinātas graudu iepirkuma tiešās izmaksas un iegūts lielāks ātrums un efektivitāte cenu noteikšanas procesos. Darījumi kļūs pārskatāmāki, drošāk apsekojami un tādējādi gan lauksaimniekiem, gan graudu pircējiem izdevīgāki. Risinājums ļaus papildināt valsts oficiālo statistiku, jo visi darījumu dati tiks uzkrāti datu bāzēs.

“Ikdienā strādājot nozarē jūtam, ka pastāvīgi tiek zaudēts laiks un nauda, jo viens graudu tirdzniecības darījums mēdz aizņemt neiedomājami daudz laika un pūļu. Darījumi ir pakļauti dažādiem riskiem un kļūdām gan no lauksaimnieku puses, gan no graudu pircēju puses. Tāpat, attiecības starp abām darījumu pusēm ne vienmēr ir vienlīdzīgas. AgroPlatforma šīs lietas atrisinās,” norādīja uzņēmuma pārstāvis un lauksaimniecības eksperts Gatis Bērziņš

Viņš arī atzina, ka AgroPlatforma ir risinājums, kuram līdzvērtīga Eiropā šobrīd nav, lai gan lauksaimniecības nozare ir viena no galvenajām ekonomiku veicinātājām daudzās valstīs. Tāpēc tiek lēsts, ka platforma tuvāko divu gadu laikā spēs apkalpot vairākus miljonus graudu tonnu darījumu, piedāvājot pakalpojumus arī Baltijā un citās Eiropas valstīs.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, SIA “AgroPlatforma” reģistrēta 2017.gada decembrī Jelgavā, pamatkapitāls ir 100 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Juris Kazulis.

LA.lv