×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Latvija izvēlas Igauniju

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas basketbola savienības (LBS) Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītājs Artūrs Portnovs (no kreisās), Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis, LBS prezidents Valdis Voins un LBS ģenerālsekretārs un sporta direktors Edgars Šneps piedalās preses konferencē, kurā informē par valstsvienības startu EuroBasket’2015 kvalifikācijas turnīrā un par Latvijas līdzdalību konkursā par tiesībām rīkot EuroBasket’2015 grupas turnīru.

Latvijas Basketbola savienības valde par sadarbības partneri Eiropas 2015.gada čempionāta finālturnīra grupas turnīra rīkošanā izraudzījusies Igaunijas Basketbola federāciju, garantējot Igaunijas izlasei vietu Rīgas grupā, vēsta basket.lv

Pārējās četras Rīgā spēlējošās komandas tiks noskaidrotas EuroBasket’2015 izlozē, kas notiks 8.decembrī Parīzē. Grupu turnīri Rīgā, Berlīnē, Monpeljē un Zagrebā risināsies no 5. līdz 10.septembrim. Pa četrām labākajām komandām kvalificēsies izslēgšanas turnīram, kas Lillē notiks no 12. līdz 20.septembrim.

FIBAEurope valde pieņēmusi unikālu lēmumu: Eiropas 2015.gada čempionāta finālturnīra rīkotājvalstis Latvija, Francija, Vācija un Horvātija var izraudzīties pa vienai nacionālajai federācijai – sadarbības partnerei –, kuras komanda EuroBasket’2015 pirmajā posmā tiks iekļauta attiecīgajā grupā. Jau zināms, ka Francija izraudzījusies Somiju, Horvātija – Slovēniju, bet Vācija risina sarunas ar Turcijas Basketbola federāciju.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

„Cerējām un joprojām ceram, ka Rīgas grupā spēlēs visus trīs Baltijas valstu komandas. Tomēr esam spiesti izvēlēties vienus sadarbības partnerus un, analizējot situāciju, ņēmām vērā gan ekonomiskos, gan sportiskos apsvērumus.

Igaunijas un Lietuvas varianti daudzos aspektos – basketbola popularitāte valstī,fanu tradīcijas, lielo pilsētu attālums līdz Rīgai, ieinteresētība veiksmīgā sadarbībā – šķita līdzvērtīgi. Par labu ziemeļu kaimiņiem izšķīrāmies tāpēc, ka Eiropas čempionāta grupas turnīra spēles Igaunijā tomēr izraisa lielāku ažiotāžu, nekā Lietuvā, kur līdzjutēji pieraduši pie savas valstsvienības līdzdalības lielo turnīru izšķirošajās spēlēs un gatavojas braukt atbalstīt savu komandu Lillē. Savukārt Igaunijas izlase 14 gadus nav spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīrā, fani ir noilgojušies pēc šāda turnīra un, ņemot vērā reālos spēku samērus, lielu uzmanību koncentrēs tieši čempionāta pirmajām spēlēm.

Par labu Igaunijai nostrādāja arī aritmētika. Iespēja, ka no pirmā groza mums ielozēs lietuviešus ir ļoti reāla – 50%. Otri 50% ir Spānijai, jo divas pārējās pirmā groza komandas – Francija un Horvātija – spēlēs katra savās mājās. Igaunijas gadījumā no sestā groza tā būtu tikai 25%.”

LBS un Igaunijas Basketbola federāciju sadarbības līguma projektā paredzēts, ka uz visām Igaunijas izlases spēlēm tiek rezervētas 3500 biļetes. Abas puses apņemas aktīvi sadarboties, lai dažādos veidos popularizētu EuroBasket Igaunijā un uz Rīgu atbraukušo līdzjutēju skaits būtu lielāks. LBS apņemas Rīgā izveidot igauņu fanuzonu un sniegs nepieciešamo palīdzību, lai kaimiņus Latvijā uzņemtu viesmīlīgi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+