×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvijā izvietos bataljona kaujas grupu (13)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

NATO valstu aizsardzības ministri Briselē otrdien pieņēma stratēģisku lēmumu Latvijā izvietot bataljona kaujas grupu, informēja aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (ZZS) preses sekretāre Līga Krapāne.

Pa bataljona kaujas grupas izvietos arī pārējās Baltijas valstīs un Polijā.

“Šis ir vēsturisks brīdis. Sabiedroto klātbūtne Latvijā, stiprinot aizsardzību un drošību, turpmāk būs ikdiena,” uzvēra aizsardzības ministrs.

Bergmanis atzina, ka 8. un 9. jūlijā gaidāmais NATO samits Varšavā notiks laikā, kad alianses drošība piedzīvo vairākus izaicinājumus. Lai stātos pretim izaicinājumiem, NATO ir pieņēmusi nepieciešamos lēmumus, lai aizsargātu ikvienu dalībvalsti.

“Izvietojot četras kaujas grupas, pirmkārt, tas ir kārtējais alianses solidaritātes un vienotības apliecinājums, otrkārt, tā ir potenciālā agresora atturēšana, treškārt, tas ikdienā ļaus mūsu un sabiedroto spēkiem pilnveidot savstarpējo savietojamību,” akcentēja Bergmanis un piebilda, ka Krievijas radītie izaicinājumi alianses drošībai ir ilgtermiņā, tāpēc izvietotās kaujas grupas četrās alianses dalībvalstīs būs tik ilgi, kamēr būs tāda nepieciešamība.

Bergmanis uzsvēra, ka Latvija novērtēs jebkura sabiedrotā apņemšanos izvietot savus spēkus mūsu valstī, un lēmumi par konkrētu valstu iesaisti tiks pieņemti, vienojoties ar sabiedrotajiem.

Ministrs norādīja, ka viena no galvenajām prioritātēm šajā un nākamajos gados ir uzņemošās valsts atbalsta nodrošināšana, apliecinot Latvijas apņemšanos un spēju nodrošināt nepieciešamos elementus, lai sabiedrotie karavīri varētu uzturēties Latvijā. “Mums jābūt un mēs būsim gatavi uzņemt savus sabiedrotos!” sacīja Bergmanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Visas pazīmes liecina,ka Lielā Britānija 23 jūnijā nobalsos par izstāšanos no ES un tad ,,maisam gals būs vaļā,, tad pārejām ES valstīm radīsies domstarpības par tāda bataljona nepieciešamību.
  Neprognozējamam krievijas caram atliks gaidīt kad tas notiks ,ja pietiks pacietības vai ,azarta pārņemts, rīkosies nekavējoties.

 2. Latviski pareizi būtu: bataljona LIELUMA kaujas grupu !
  Ja atmet liekvārdību, tad vienkārši – vienu BATALJONU.

 3. Krievnacisti ir cūkas.

  • А сам ты разве не свинья? Что то не похоже…

   • vienam rukšķim uzkāpa uz astes…

   • Pats tas jūtas, tāpēc pieteicās. 🙂

   • Mans (n)īstais niks ir peredasts un mans elks ir žirix treniņbikse

    • Ах ты бл*дь, сучёнышь ты недобитый! Я же просил культурно, не воруйте мой ник! Так нет, тебя падла потянуло на оскорбления. Пиздабол!
     P.S. Господа цензоры. Я буду повторять этот свой комментарий до тех пор, пока вы не удалите оскорбляющий меня комментарий! Не я первым начал.

 4. Vai tas nav par maz – tikai viens bataljons pret naidisu nostaju Krievijas valdibas.

  • Да ну что вы. Теперь ваше чувство безопасности возрастёт до небес. Теперь вам сам чёрт не брат!

   • Velns brālis ir kremļa nacistiem.
    Piemēram – grapistiem…

   • Mans īstais niks ir peredasts!

    • Ах ты бл*дь, сучёнышь ты недобитый! Я же просил культурно, не воруйте мой ник! Так нет, тебя падла потянуло на оскорбления. Пиздабол!
     P.S. Господа цензоры. Я буду повторять этот свой комментарий до тех пор, пока вы не удалите оскорбляющий меня комментарий! Не я первым начал.

Draugiem Facebook Twitter Google+