×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. marts, 2018
Drukāt

Latvijā janvārī bijis augsts bezdarba līmenis, vēl augstāks – Spānijā un Itālijā (1)

Foto - LETA/Zane BitereFoto - LETA/Zane Bitere

Ilustratīvs foto.

Latvijā šā gada janvārī bezdarbs bija 8,3%, kas ir augstāks līmenis nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas biroja “Eurostat” dati.

Pēc “Eurostat” datiem, augstāks nekā Latvijā ES dalībvalstu vidū bezdarba līmenis janvārī bijis Spānijā – 16,3%, Itālijā – 11,1%, Kiprā un Horvātijā – abās valstīs 9,8%, Francijā – 9% un Somijā – 8,5%.

Savukārt zemākais bezdarba līmenis janvārī reģistrēts Čehijā – 2,4%, Maltā – 3,5% un Vācijā – 3,6%.

Lietuvā bezdarba līmenis šā gada pirmajā mēnesī bija 7,3%.

ES vidēji bezdarba līmenis, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem, janvārī veidoja 7,3%, tādējādi tam saglabājoties nemainīgam salīdzinājumā ar decembri un zemākajā līmenī kopš 2008.gada oktobra. 2017.gada janvārī bezdarba līmenis ES bija 8,1%.

Eirozonas 19 dalībvalstīs vidēji bezdarbs janvārī veidoja 8,6%, arī tam saglabājoties nemainīgam salīdzinājumā ar decembri un zemākajā līmenī kopš 2008.gada decembra. 2017.gada janvārī bezdarba līmenis eirozonā bija 9,6%.

“Eurostat” aplēses liecina, ka janvārī blokā bez darba bija 17,931 miljons cilvēku, no kuriem 14,111 miljoni bezdarbnieku bija eirozonas valstīs. Salīdzinājumā ar decembri bezdarbnieku skaits samazinājies par 19 tūkstošiem ES un par desmit tūkstošiem eirozonā, savukārt salīdzinājumā ar 2017.gada pirmo mēnesi bezdarbnieku skaits krities par 1,867 miljoniem ES un par 1,429 miljoniem eirozonā.

Gada izteiksmē bezdarbs janvārī samazinājies visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati. Lielākais bezdarba samazinājums bloka valstu vidū vērojams Kiprā, kur tas sarucis no 12,6% līdz 9,8%, un Horvātijā, kur kritums bija no 12,2% līdz 9,8%.

Dati par bezdarbu janvārī nav pieejami par Igauniju, Grieķiju, Lielbritāniju un Ungāriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sveiki.
    Es esmu Rahel Cohran kungs privātā aizdevuma aizdevējs, kurš dod iespēju saņemt aizdevumu ar dzīvības iespējām personām, komercuzņēmumiem, apdrošināšanu utt. Vai jums ir kādas finansiālas grūtības vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai ieguldītu vai jums nepieciešams aizdevums, lai apmaksātu savus rēķinus kā mēs esam šeit, lai padarītu visas jūsu finansiālās problēmas par pagātnes lietu. Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus jebkurā valūtā ar 2% likmi bez avansa maksas. Es gribu izmantot šo lielisko datu nesēju, lai informētu, ka mēs esam gatavi palīdzēt jums ar jebkāda veida aizdevumu, lai atrisinātu jūsu finansiālo problēmu. Ja jā, tad atgriezieties tagad pa e-pastu (rahelcohranloan@gmail.com), lai saņemtu sīkāku informāciju, jūs esat ļoti priecīgs.

Draugiem Facebook Twitter Google+