×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Latvija jauniešu bezdarba samazināšanai saņems 80 miljonus eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija jauniešu bezdarba samazināšanai 2014.–2020.gadā saņems 80 miljonus eiro (56,2 miljonus latu), aģentūru BNS informēja labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Marta Krivade.

Šo naudu Latvija saņems Jauniešu garantijas programmā, par ko ceturtdien sanāksmē Briselē vienojusies Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padome. Sanāksmē Briselē piedalās arī labklājības ministre Ilze Viņķele.

“Tas nozīmē, ka Labklājības ministrija kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju pilnveidos izglītības programmu tā, lai maksimāli tuvinātu jauniešus darba tirgum. Uzlabosim izglītības kvalitāti, īpaši domājot par profesionālās izglītības programmām, un daudz plašāk varēsim attīstīt brīvprātīgā darba, pirmās darbavietas un dažādu darbnīcu attīstību,” paskaidroja Viņķele.

Jauniešu garantijas programma paredz, ka jaunieši vecumā līdz 25 gadiem četru mēnešu laikā no brīža, kad kļūst par bezdarbniekiem vai beidz formālo izglītību, saņem darba, tālākizglītības vai apmācības piedāvājumu.

Latvijā jaunieši bezdarbnieki ir viena no Nodarbinātības valsts aģentūras prioritārajām mērķgrupām, kam ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu tiek piedāvāti dažādi pakalpojumi – darbavieta jaunietim, atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam, darbnīcas jauniešiem, informēja Labklājības ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+