×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Latvija kā “advokāts” Turcijai? Erdogans meklē sabiedrotos virzībai uz ES (4)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Turcijas prezidents Rečeps Tajips Erdogans kā pirmo ES valsti, kuru apmeklēt oficiālā vizītē, izvēlējās Latviju. Vizītes laikā viņš neskopojās ar komplimentiem Latvijai par tās atbalstu Turcijas ceļā uz ES. Erdogans skaidrojot, ka Turcijas ceļš uz ES ilgst jau 51 gadu. “Turcijai ceļš uz ES ir stratēģisks lēmums. Mēs vēlamies iestāties, nevis lai vairotu savu labklājību, bet piedalītos kopienā,” sacīja Erdogans. Viņš izteica cerību, ka Latvija varētu turpināt būt Turcijas “advokāts” dalībai ES un šo jautājumu straujāk virzītu uz priekšu, ņemot vērā, ka nākamā gada pirmajā pusē Latvija būs ES prezidējošā valsts. Tikmēr Latvijas prezidents Andris Bērziņš atzīmēja, ka Latvija atbalsta Turcijas integrācijas procesu ES, un Latvijas prezidentūra došot “jaunus elementus” Turcijas un ES attiecību stiprināšanā. Andris Bērziņš pateicās par Turcijas atbalstu Latvijas iestājai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, kā arī intensīvo abu valstu dialogu, par ko liecina arī plašā Turcijas uzņēmēju delegācija, kas pavadīja prezidentu. Vizītes laikā tika parakstīti Latvijas un Turcijas sadarbības līgumi veselības un lauksaimniecības jomās.

R. T. Erdoganam žurnālisti uzdeva jautājumus, kas saistīti ar starptautisko drošības situāciju, jo pie Turcijas robežām plešas teroristiskā “Islāma valsts”, kas kontrolē daļu Sīrijas un Irākas, bet uz ziemeļiem atrodas Ukraina, kuru plosa Krievijas izraisītā agresija. “Krima atrodas tiešā mūsu interešu lokā. Kad Krievija teica, ka tai ir vēsturiskas tiesības uz to, Turcija iestājās pret,” teica Erdogans, skaidrojot, ka Krimā dzīvo daudz turkiem radniecīgās tautas – tatāru – iedzīvotāji. Turcijas prezidents klāstīja, ka runājis gan ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, gan ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, un uzsvēris, ka Turcijai nav pieņemamas nedz tādas “pārņemšanas” kā Krimā, nedz arī asinspirts pārējā Ukrainā, un izteica cerību, ka iesaistīto pušu sarunām Minskā būs taustāms rezultāts.

Runājot par “Islāma valsts” izplešanos, R. T. Erdogans norādīja, ka no Sīrijas pilsētas Kobanes ap 200 000 iedzīvotāju devušies bēgļu gaitās uz Turciju. “Kur savulaik bija pārējā pasaule, kad runājām par to, ka cilvēki Sīrijā iet bojā konfliktā starp opozīciju un valdību? Tagad mums ir notikumi Kobanes pilsētā, “Islāma valsts” ieņēmusi daļu Sīrijas un okupējusi trešdaļu Irākas,” teica Turcijas prezidents, aicinot ASV ieņemt aktīvāku pozīciju “Islāma valsts” jautājumā.

Turcijas prezidents vakar nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa, atklāja Latvijas–Turcijas uzņēmējdarbības forumu, kā arī uzstājās ar vieslekciju Latvijas Universitātē par Turcijas atbildību un ieguldījumu globālajos izaicinājumos. Vakarā par godu R. T. Erdoganam un viņa kundzes Emines Erdoganas vizītei A. Bērziņš ar dzīvesbiedri Daci Seisumu rīkoja svinīgas vakariņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. šeit vietā būtu dižais teiciens – Jūs paliekat, kur esat, mēs paliekam savā vietā.

  2. aizbrauciet uz Vāciju un padzīvojiet kaimiņos ar daudziem turkiem, nemaz negribēsiet sadraudzību ar viņiem

  3. Turcija grib ar vienu lodi nošaut divus zaķus, gan draudzību ar Krieviju – kontrakti, atomelektostacija, gan arī būt Eiropas Savienībā..

  4. … Islams sen ir cienijis musu sencu senticibu un pienema to ka lidzigu Dieva likumu izpratni, 8 un 9 g. s., kad pateicoties arabu tirgotajiem imami ieradas ari Baltijas telpa, bet nespeja parliecinat nevienu senci, ka musu Dziveszina butu kads iztrukums taja salidzinajuma ar Islamu … !!!

    … Cerams, ka sads vesturiski pienemts respekts turpinasies starp autohtono latvieti un so agresivo ticibu … !

Draugiem Facebook Twitter Google+