×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

Latvija kā pirmā ES apstiprina strīdīgo CETA (20)

Saeimas priekšsēdētāja Ināraа Mūrniece tiekas ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministru Fransuā Filipu Šampaņu (François-Philippe Champagne). Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaSaeimas priekšsēdētāja Ināraа Mūrniece tiekas ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministru Fransuā Filipu Šampaņu (François-Philippe Champagne). Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Latvija pirmā no Eiropas Savienības dalībvalstīm apstiprinājusi ES un Kanādas Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA), informē Ārlietu ministrija.

Par to šodien Saeimā nobalsoja 71 deputāts, pret bija pieci.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicināja atbalstīt CETA, jo šī nolīguma sniegto priekšrocību izmantošana veicinās Latvijas eksportu uz Kanādu, pavērs iespējas mūsu uzņēmējiem jaunu tirgu apgūšanā un sniegs vērtīgu pieredzi Ziemeļamerikas tirgū. CETA ir arī būtiska nozīme Latvijas un Kanādas divpusējo attiecību stiprināšanā.

Ārlietu ministrija uzsver, ka CETA piemērošana sniegs virkni nozīmīgu un praktisku ieguvumu Latvijas eksportētājiem un pakalpojumu sniedzējiem. Ar šo nolīgumu tiks atcelti 99% Kanādas importa tarifu, tiks ievērojami atvērts Kanādas pakalpojumu tirgus un Latvijas uzņēmumiem tiks sniegta pieeja Kanādas publiskajiem iepirkumiem. Profesionālo kvalifikāciju atzīšanas noteikumi dos lielākas iespējas mūsu pakalpojumu sniedzējiem regulētajās profesijās, bet atbilstības novērtēšanas dokumentu atzīšana likvidēs nepieciešamību pēc atkārtotas produktu sertificēšanas Kanādā.

Šodien Latvijā oficiālā vizītē ieradies Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministrs Fransuā Filips Šampaņs, kurš savas vizītes ietvaros kopā ar ārlietu ministru apmeklēja Saeimas sēdi, lai klātienē parlamentā sekotu līdzi CETA ratifikācijas procesam.

2016.gadā eksports uz Kanādu sasniedza 18 miljonus eiro, kas ir par 16% vairāk nekā 2015. gadā. Galvenās eksporta preces ir telekomunikāciju iekārtas, pārtikas preces, zivis, šokolāde, tekstils, stikla šķiedras, optiskās šķiedras un mēbeles. Importa apjomi 2016. gadā sasniedza 9,6 miljonus eiro, un galvenās importa preces ir radiolokācijas aparatūra, medikamenti, gaisa kuģu daļas un dzelzs tvertnes.

Tirdzniecības sarunas starp ES un Kanādu tika uzsāktas 2009. gada maijā, un sarunu nolīgums tika parakstīts 2016. gada 30. oktobrī. 2017. gada 15. februārī to atbalstīja Eiropas Parlaments. Likumprojekts Kanādas parlamentā jau izskatīts pirmajā lasījumā. Līdz ar to, no procedūru viedokļa CETA varētu tikt piemērota provizoriskā kārtībā šī gada pirmajā pusē.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Tādi jau tie Latvijas politiķi un Saeimas deputāti ir – iztapīgi sulaiņi un dibenlaižas.

  • Kā apnicis gaudotāju koris, ka viss ir slkti, ka viss izzagts, ka deputāti sulaiņi, tikai paši kā enģeļi…

   • Ja tas tā nebūtu, tad par to varētu tikai pasmaidīt. Ko devusi Latvijai atvēŗto durvju politika? Tikai visas peļņas izvešanu uz ārzemēm, iedzīvotāju izstumšanu no Latvijas, Nenormāli uzpūstu valsts pārvaldes aparātu, un ačgārnu nodokļu politiku. Ja ko arī labu, tad tas jāmeklē ar spēcīgu vairojamo glāzi.

 2. Tā arī no tās vakardienas intervijas Panorāmā ar to čomaku, ar kuru izbijusi žurnāliste fotogrāfijā, nesapratu, kādi būs Latvijas uzņēmēju un iedzīvotāju ieguvumi gadījumā ja noslēgs to līgumu.

 3. Vēsture atkārtojas Atbildēt

  straujumai junkurs uzpokšķināja pa dibenu un šī uzreiz aizlaida banku par pusvelti. Mūrniece – tik par stulba, nocietusies pēc atzinības – ‘veči zin kāpēc bābas liek amatos – dabūs ko un kad gribēs, bet atbildība bābai.

 4. divi reptiļi vienojas ….

 5. Nu ko, zemnieķeļi… Gatavojamies gaļas cenu kritumam.. A Mūrniecei pajāt 🙂

 6. Smadzeņu trķums 100 organismos…

 7. Skaists pāris un smuka bilde .

 8. Varbūt būs kur likties saražotajiem un neapmaksātajiem ārstu simtiem,žēl ka franču valodu pie mums maz mācās,jo daudzās profesijās jāzin gan angļu,gan franču valoda.Gudrie cilvēki laikam ir vienīgais ko varam uz turieni eksportēt…

 9. mūsdienu komsomoļci Atbildēt

  Kā kāda pļeka – tā pirmie iekšā !
  Bez tam melo, ka kanāda nesūtīs zoļļus.
  Sūtīs šā vai tā NATO ietvaros(bez pēcpuses bučošanas) !

  • Ilmāriņ, pamācies pats tai mūžizglītībā, man pietiek ar inženiertehnisko, lai saprastu, ka Latvija ir verdzīibas riskam pakļauta. Blakus raksts par visstundu samaksas samazināšanu – pamēģini salikt kopā, lai izdodas.

 10. Skumji lasīt 2iepriekšējos komentārus ,laikam ar izglītibu nav kārtībā.,bet tagad ir mūžizglītības iespēja.

 11. Nu kas tas ir par verga sindromu ar kuru hroniski slima m’urniece, reizniece uc. vald’ibas kret’ini. Pa’si vergi un v’el tautu verdz’ibai iztirgo.

 12. Mēs tomēr esam tādi Eiropas pamuļķi un pakaļā līdēji, citu nav ko teikt par šo kārtējo izlekšanu…

Draugiem Facebook Twitter Google+