×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvija kļuvusi par pilntiesīgu OECD dalībvalsti (4)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Ministru prezidents Māris Kučinskis (no labās) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretārs Anhels Gurija Parīzē paraksta līgumu par Latvijas pievienošanos OECD.

Šodien Parīzē Francijas Ārlietu ministrijai tika iesniegts dokuments par Latvijas pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD), līdz ar to Latvija ir kļuvusi par pilntiesīgu organizācijas locekli, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Francijas valdība, kas ir OECD Konvencijas depozitārijs, par šo informēs visas OECD dalībvalstis, un Latvijas pievienošanās organizācijai datums tiks pieņemts zināšanai ar OECD Padomes atbilstošu lēmumu.

Jau vēstīts, ka OECD Padome maija pirmajā pusē pieņēma lēmumu par Latvijas uzņemšanu organizācijā. Saeima līgumu par Latvijas pievienošanos OECD ratificēja šī gada 16.jūnijā. Savukārt līguma parakstīšana notika ātrāk – 1.jūnijā Parīzē.

ĀM uzsver, ka pievienošanās OECD Latvijai dos būtiskus ieguvumus, tostarp uzlabos Latvijas starptautisko kredītreitingu, un tas savukārt ietekmē procentu likmi, par kādu valdība un uzņēmumi var piesaistīt finansējumu. Tāpat tas nozīmē atbilstību noteiktiem augstiem standartiem uzņēmējdarbībā, investīciju vides sakārtošanā un investīciju aizsardzībā. ĀM arī pauž, ka iestāšanās OECD veicinās cīņu ar korupciju, pilnveidojot tiesisko ietvaru un ieviešot to praksē.

Dalība OECD nozīmē atbilstību noteiktiem augstiem standartiem uzņēmējdarbībā, investīciju vides sakārtošanā un investīciju aizsardzībā, norāda ĀM. Pēc iestāšanās OECD Latvija tiks iekļauta OECD veiktajos tautsaimniecības nozaru politikas pārskatos un pētījumos, statistikas un citās datubāzēs. Šiem pētījumiem ir augsta ārvalstu investoru, starptautisko finanšu institūciju un uzņēmēju uzticība.

Iestāšanās OECD arī veicinās cīņu ar korupciju, pilnveidojot tiesisko ietvaru un ieviešot to praksē. Latvijai arī uzlabosies tiešie ekonomiskie sakari ar OECD dalībvalstīm, kā arī Latvija kļūs ekonomiski atpazīstama valstīs, sadarbībā ar kurām līdz šim ekonomiskajā un tirdzniecības jomā nav pilnībā izmantots viss potenciāls, pauž ĀM.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. krievam no tā labuma nav Atbildēt

  Bet Latvija arvien vairāk nostiprina savu neatkarību.

 2. Kur kādam kāds labums?
  Labumi būs dažiem ierēdņiem, kuri tur grozīsies par desmitiem tūkstošiem algās.
  Vai mūsu ierēdņi ko prātīgu Latvijai devuši?
  Nē , saņēmusi lielās algas.
  Piem.
  Ir Latvijā milzu ierēdņu armija, bet no ārzemēm par simtiem tūkstošiem veic pētījumus, koordināciju, norādījumus , pēc kuriem tad ierēdņi PAR LIELĀM ALGĀM PĀRRAKSTA REKOMENDĀCIJAS ATBILSTOŠI VAJADZĪBĀM. PĀRRAKSTĪTĀJI. Tas ir kā sacerējumā, kur ņem gatavus citātus un mudžjna pa labi un kreisi. JĀTLAIŽ ŠI NAUDAS RIJĒJI===2/3!

  • Šitos atlaidīsi – 2x vairāk uz kakla dabūsi! Atceries 1991.g., kad gānija padomju birokrātus, kas bez datoriem un lielām algām iztika? Patrieca, vietā ielika eirokrātus, kas vēl ražīgāk instrukcijas sacerēja ( kas ir īstais Jāņu siers, kā pareizi jāčipo suņi, kāda izmēra gurķiem jābūt utt.utml.) Ši tā slaka ir nemirstīga!

 3. iekāpa kārtējā govs pļekā…
  Nu tik aizņemsies miljardus līdz bezgalībai…

Draugiem Facebook Twitter Google+