×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Latvijā koncertēs vijolniece Elīna Bukša un pianists Pāvels Koļesņikovs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Elīna Bukša un Pāvels Koļesņikovs

Latvijā oktobra nogalē divus koncertus sniegs vijolniece Elīna Bukša un pianists Pāvels Koļesņikovs, infromā koncerta rīkotāji Hermaņa Brauna fonds.

26. oktobrī koncerts notiks Jēkabpilī, Krustpils kultūras namā, bet 29. oktobrī – Rīgā, Lielajā ģildē.

Koncertā skanēs Dmitrija Šostakoviča, Volfganga Amadeja Mocarta un Sezāra Franka darbi.

“Latvijas Lielās mūzikas balvas 2012” ieguvēja Bukša ir dzimusi Aizkrauklē un vijoles spēli apguvusi kopš piecu gadu vecuma. Vijoļspēli apguvusi arī pie krievu vijolnieka Borisa Belkina Nīderlandē. Bukša 12 gadu vecumā debitēja kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, atskaņojot Mocarta 5. Vijoļkoncertu. Bukša ir koncertējusi Vācijā, Krievijā, Šveicē, Zviedrijā, Itālijā, Nīderlandē, Beļģijā un Somijā. Pašlaik viņa studē Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā Beļģijā pie profesora Ogistēna Dimē, kā arī paralēli mācās profesores Annas Čumačenko meistarklasēs Vācijā, Francijā un Šveicē.

Jaunā vijolniece spēlē itāļu meistara Domeniko Montanjana 1723. gadā darinātu vijoli, kuru viņai uz laiku ir uzticējis kāds privātsponsors.

Koļesņikovs ir dzimis 1989. gadā Novosibirskā zinātnieku ģimenē. Viņš ir vairāku starptautisku un reģionālu mūzikas konkursu uzvarētājs, kā arī Krievijas valsts ordeņa Krievijas jaunais talants kavalieris. Viņš ir absolvējis Novosibirskas konservatorijas mūzikas skolu (klavieres un vijoles klases) un pašlaik mācās Maskavas konservatorijā profesora Segeja Dorenska klasē, kā arī Londonas Karaliskajā mūzikas koledžā un Briseles Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā. 2012.gadā viņš triumfēja vienā no prestižākajiem mūzikas konkursiem – “Honens” konkursā Kanādas pilsētā Kalgari.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+