×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Latvija – Leipcigas grāmatu tirgū

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ilustratīvs foto. Latvijas nacionālais grāmatniecības un literatūras stends Leipcigas grāmatu tirgū.

Pagājušajā nedēļā, no 17. līdz 20. martam, Latvija piedalījās starptautiskajā Leipcigas grāmatu tirgū ar nacionālo grāmatniecības un literatūras stendu. Latviešu dzejnieki un prozaiķi uzstājās arī meses organizētajā literatūras festivālā “Leipciga lasa” (“Leipzig Liest”). Grāmatu tirgū tika atvērti divi latviešu autoru dzejas krājumi latviešu un vācu valodā.

Pārstāvēto autoru vidū ir bērnu grāmatu rakstniece Luīze Pastore, kura kopā ar tulkotāju Britu Ringeri lasīja fragmentus no grāmatu sērijas “Mākslas detektīvi” (izdevniecība “Neputns”, 2015), kas 2015. gadā ieguvusi Starptautisko Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvu. Fragmentu no sava topošā stāstu krājuma bērniem kopā ar tulkotāju Britu Ringeri piedāvāja arī Eiropas Savienības balvu literatūrā saņēmusī autore Inga Žolude, kurai šis literārais darbs ir debija bērnu literatūrā. Inga Žolude festivālā “Leipciga lasa” piedalījās arī ar lasījumu no savas jaunākās grāmatas “Stāsti” (Izdevniecība “Dienas Grāmata”, 2015) kopā ar tulkotāju Andreasu Jēkelu. Literāro lasījumu sniedza arī jaunā rakstniece Daina Tabūna un tulkotājs Markus Rodunders, iepazīstinot grāmatu tirgus dalībniekus ar stāstu krājumu “Pirmā reize” (Izdevniecība “Mansards”, 2014), par kuru autore tika nominēta “Gada debijai” Latvijas Literatūras Gada balvā 2015. Savukārt Leipcigas grāmatu tirgus organizētajā dzejas lasījumu vakarā “Dzeja no Baltijas” piedalījās latviešu dzejnieki Inga Gaile un Artis Ostups.

Leipcigas grāmatu tirgus laikā norisinājās arī bilingvālas Latvijas dzejas antoloģijas “Kļūsti par rēgu” (“Werde zum Gespenst”) atvēršana (izdevniecība “Kuentslerhaus Edenkoben Der Stifung Rheinland-Pfalz fuer Kultur”). Dzejas antoloģija tapusi projekta “Kaimiņu dzeja – dzejnieki atdzejo dzejniekus” ietvaros, kas katru vasaru uz Ēdenkobeni aicina vācu un kādas citas valsts dzejniekus, lai vienas nedēļas laikā atdzejotu citzemju autoru darbus vācu valodā. 2015. gada vasarā projektā piedalījās seši dažādu paaudžu latviešu dzejnieki – Kārlis Vērdiņš, Amanda Aizpuriete, Liāna Langa, Uldis Bērziņš, Inga Gaile un Semjons Haņins – un seši vācu dzejnieki un atdzejotāji.

Grāmatu tirgū notika atvēršanas svētki arī ievērojamā latviešu dzejnieka Knuta Skujenieka dzejoļu krājumam “Sēkla sniegā” (“Samen im schnee. Gedichte”), ko veidojuši apgāds “Jumava” sadarbībā ar austriešu izdevniecību “Wieser”. Grāmatā apkopota dzeja no krājuma “Sēkla sniegā”, kā arī citi Knuta Skujenieka dzejoļi latviešu un vācu valodā, kurus atdzejojis un hronoloģiski sakārtojis Valdis Bisenieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+