×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
5. marts, 2017
Drukāt

Latvijā lēnākais pensijas kāpums Baltijā (18)

Foto - SXCFoto - SXC

Vidējā vecuma pensija starp Baltijas valstīm pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu vislēnāk augusi Latvijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijā piešķirtās mēneša vidējās vecuma pensijas apmērs 2016.gada ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2015.gada ceturto ceturksni pieaudzis par 2,9%, kamēr Lietuvā vidējās vecuma pensijas apmērs minētajā laika periodā audzis par 3,4%, bet Igaunijā – par 5,3%.

Vienlaikus ceturkšņa laikā – salīdzinājumā ar 2016.gada trešo ceturksni – Latvijā piešķirtā vidējā vecuma pensija pieaugusi par 1,8%, kamēr Lietuvā un Igaunijā tā nav mainījusies.

Pārvaldes dati liecina, ka 2016.gada ceturtajā ceturksnī Latvijā vidējā piešķirtā vecuma pensija bija 301 eiro, Lietuvā – 255 eiro, bet Igaunijā – 390 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Diemžēl Latvijā valda hunta, kur par bandītisko tiesu sistēmu atbild Bičkovičs un tiesneši pērkami.

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. Vai arī tas nav absurds, ka bezdzrbniekam jāklausās lekcija, ka, nu redziet nodokļus nemaksājat, pensijas nebūs.Vai mūsu valstī ir atbalsta programmmas, kas ieinteresētu uzņēmējus pieņemt darbā pirmspensijas vecuma cilvēkus? Ne jau visi, kas nokļuvuši tādā situācijā ir tādi, kas negrib strādāt, varbūt veselība sabeigta vairāk kā 40 gadus strādājuši. …cik ilgi var paciest to netaisnību…Valdībai rūp tikkai ierēdņi…pārējie ir nekvalificēts darba spēks, kas vairāk neko nav pelnījuši… Ir sakāmvārds- es kungs, tu kungs, kas to kuli nesīs? Valsts kalpi- varbūt cienīsim arī tos kules nesējus?

 4. vidējais muļķis Atbildēt

  ir lūgums medijiem izvairīties no šādas neko neizsakošas un arī kaitinošas statistikas tiražēšanas

 5. Man 1.gr. invalīdei pielika daudz, pat veselus 1.99euro!

 6. man mamma sanem pensiju 174 eiro kotad lai vspar saka

 7. Kad tie murgi beidzot beigsies? Vidējā alga, vidējā pensija…..tas lai statistiski labvēlīgi parādīt cik labi Latvijā. Nu bet labāk parādiet patieso stāvokli, kādas tiešām saņem pensijas .Ja valstī ir 19 000 euro un vēl nedaudz mazāku tūkstošu saņēmēju , tad vidējais tiešām izskatās labi. Un tādu apmēru potenciālo saņēmēju vēl nākotnē būs vairāk.Tādēļ vien sociālais budžets var nonākt mīnusos.Bet mēs tik strādājam un uzturam budžetu … gan ar lielajiem stāžiem, gan ar invaliditāti , lai beigās saņemtu iespējamo pigu sejā.

 8. Kuram tas ir brīnums?Mums tak viss ir zemāks kā pārējā Baltijā.Ar šo kāds grib pateikt,ka pensijas saņems tikai izredzētie

 9. Vajadzētu lai mūsu valdības gudrie pamāca kā izdzīvot ar 250 eiro mēnesī to dumjo tautu ,kas vienmēr neapmierināta. Varbūt esam baigi izšķērdīgi? Ēdam par daudz , slimojam un galvenais nemirstam, bet tik domājam kā ilgāk nodzīvot.

 10. mjā..toties mūsu sūdainajai valdībai ļoti strauji kāpj algu palielināšana un prēmijas..nez par ko..

 11. kā var pateikt vidēja/????lai nepielīdzina cilvēks kas sanem pensiju 200-un mūsu miljonārus tā vien roka ceļas augšā lai kādam uzdotu -KAUNA NAV VĒL RAKSTĪT …VIDĒJĀ……cilvēki ir jau novesti līdz galējibām ….TAUTA NEKLUSĒJIET NU REIZ PIETIEK ……

 12. kads tur videjais lai skatas cik pensionari sanem 200 eiro . vajag naudu ikmeness maksajumiem zalem ,kada zeke bikse ari janoperk ,,est ari itka vajadzetu kautko ,,,,lai nenem nekadu vudejo …ir tadi kas sanem ari tukstoti …bet labi zinam ka tie pie tadas tikusas sausmas kas notiek latvija ,,,,

 13. Atkal viens fufelis-ja kādam tūkstošos,kādam simts,tad jau vidējais vēl lielāks kā 301 iznāk

 14. Jā nožēlojami, kā var būt pensija 301 ja vidējā alga370 bija? 41.gads darba stāžs un nav pat 260eiriku.

 15. Traģiski ir tas, ka minimālā alga Latvijā ir apmēram vidējās pensijas apmērā. Kā (strādājot) šādu naudu lai izdzīvo. Un ja vēl ir ģimene – bērns/bērni. No kurienes tad radīsies cilvēka cienīga pensija, ja te ir cilvēka necienīga alga? Tā teikt – alga – kaut ko iebāzt vēderā un ar humpalām piesegt pilkumu – ja iznāk pēc rēķinu nomaksas.

 16. Traģiski, ja par mūžā nopelnīto pensiju nav iespējams nodrošināt savas vecumdienas . Un pensija nesedz pat pusi no pansionāta mēneša maksu, kur būtu vismaz kāda aprūpe.

  • Toties deputāti dažu gadu laikā “nopelna” sev pensiju mēnesi, tik, cik mums nesanāk pat gadā.

  • Nav pat ko komentēt…Ja nepietiek pat pansionātam pensija par 30…40….nostrādātiem gadiem…tad ko vēl piebilst ?

   Uz ielas jādzīvo ???

   Bet tā sanāk !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+