Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Svētdiena, 20. augusts, 2017
6. marts, 2015
Drukāt

Latvijā lielākais sieviešu īpatsvars vadošos amatos ES (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā 44% vadošo amatu ieņem sievietes, kas ir lielākais īpatsvars starp Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” dati par 2013.gadu.

Latvijā sievietes veido arī lielāko daļu no nodarbinātajiem – 51% no strādājošajiem, kas arī ir augstākais īpatsvars starp ES valstīm.

Visās trīs Baltijas valstīs strādājošo sieviešu īpatsvars ir lielākais ES.

Lietuvā, tāpat kā Latvijā, arī 51% no nodarbinātajiem ir sievietes, tikmēr Igaunijā, tāpat kā Portugālē un Somijā, sieviešu ir 49% no strādājošajiem.

Tikmēr vismazākais strādājošo sieviešu īpatsvars reģistrēts Maltā, kur sieviešu ir 38% no nodarbinātajiem. Otrs mazākais īpatsvars reģistrēts Grieķijā – 41% un Itālijā – 42% no strādājošajiem.

ES vidēji sievietes veido 46% no strādājošajiem.

Savukārt vadošus amatus Latvijā 44% gadījumu aizņem sievietes. Otrs augstākais rādītājs reģistrēts Ungārijā – 41%, kam seko Lietuva – 40%.

Viszemākais īpatsvars reģistrēts Luksemburgā – 16% no vadošajiem amatiem ieņem sievietes, kam seko Kipra – 19% un Nīderlande un Horvātija – 25%.

ES vidēji 33% vadošo amatu ieņem sievietes.

Latvijā nodarbinātības līmenis starp vīriešiem sasniedz 71,9%, bet starp sievietēm 67,7%. Savukārt nepilnā slodzē strādā 5,4% Latvijas vīriešu un 9,3% Latvijas sieviešu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arī viens no iemesliem,kāpēc esam tur,kur esam.Pirmie ar vadonēm,pēdējie-visā pārējā.

  2. Tāpēc jau nav kas dzemdē bērnus, jātaisa karjera!

Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+