×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. marts, 2015
Drukāt

Latvijā lielākais sieviešu īpatsvars vadošos amatos ES (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā 44% vadošo amatu ieņem sievietes, kas ir lielākais īpatsvars starp Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ES statistikas biroja “Eurostat” dati par 2013.gadu.

Latvijā sievietes veido arī lielāko daļu no nodarbinātajiem – 51% no strādājošajiem, kas arī ir augstākais īpatsvars starp ES valstīm.

Visās trīs Baltijas valstīs strādājošo sieviešu īpatsvars ir lielākais ES.

Lietuvā, tāpat kā Latvijā, arī 51% no nodarbinātajiem ir sievietes, tikmēr Igaunijā, tāpat kā Portugālē un Somijā, sieviešu ir 49% no strādājošajiem.

Tikmēr vismazākais strādājošo sieviešu īpatsvars reģistrēts Maltā, kur sieviešu ir 38% no nodarbinātajiem. Otrs mazākais īpatsvars reģistrēts Grieķijā – 41% un Itālijā – 42% no strādājošajiem.

ES vidēji sievietes veido 46% no strādājošajiem.

Savukārt vadošus amatus Latvijā 44% gadījumu aizņem sievietes. Otrs augstākais rādītājs reģistrēts Ungārijā – 41%, kam seko Lietuva – 40%.

Viszemākais īpatsvars reģistrēts Luksemburgā – 16% no vadošajiem amatiem ieņem sievietes, kam seko Kipra – 19% un Nīderlande un Horvātija – 25%.

ES vidēji 33% vadošo amatu ieņem sievietes.

Latvijā nodarbinātības līmenis starp vīriešiem sasniedz 71,9%, bet starp sievietēm 67,7%. Savukārt nepilnā slodzē strādā 5,4% Latvijas vīriešu un 9,3% Latvijas sieviešu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arī viens no iemesliem,kāpēc esam tur,kur esam.Pirmie ar vadonēm,pēdējie-visā pārējā.

  2. Tāpēc jau nav kas dzemdē bērnus, jātaisa karjera!

Draugiem Facebook Twitter Google+