Kultūra
Mūzika

Latvijā, Lietuvā un Igaunijā koncertēs apvienotais Baltijas valstu bruņoto spēku orķestris0


NBS orķestris
NBS orķestris
Foto: LETA

Svinot Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Republiku simtgadi, Baltijas valstu bruņoto spēku orķestri apvienojušies kopīgā projektā, piedāvājot īpašu koncertprogrammu “Baltijas valstīm – 100”, ar kuru no 12. līdz 19. maijam koncertēs visās trīs Baltijas valstīs, informē Aizsardzības ministrija.

Nacionālo bruņoto spēku orķestris, Igaunijas Aizsardzības spēku orķestris un Lietuvas bruņoto spēku orķestris sniegs koncertus arī trīs Latvijas pilsētās: 14. maijā plkst. 18.30 – Cēsu pilsdrupu estrādē, 15. maijā plkst. 18 – Rīgā, laukumā pie Brīvības pieminekļa, bet 16. maijā plkst. 19 – J. Čakstes laukumā Liepājā.

“Šis projekts ir īpašs, jo pirmo reizi kopā muzicēs visi trīs Baltijas valstu bruņoto spēku orķestri. Tāpat unikāla ir arī projekta realizācija – koncerttūre visās trīs Baltijas valstīs. Apvienotais orķestris, kurš vienkopus pulcēs vairāk nekā simt profesionālu mūziķu, iedvesmos skatītājus ar spēcīgu, varenu skanējumu, tāpēc visi koncerttūres koncerti tiek plānoti brīvā dabā,” stāsta Nacionālo bruņoto spēku orķestra galvenais diriģents pulkvežleitnants Dainis Vuškāns.

Koncertprogrammā iekļautas populāras un klausītāju atzinību guvušas latviešu, igauņu un lietuviešu komponistu oriģinālkompozīcijas un pārlikumi pūšaminstrumentu orķestrim. Koncertā būs dzirdami latviešu komponista Gunāra Ordelovska tautas mūzikas pārlikumi, Raimonda Paula estrādes un kino mūzika, kā arī Imanta Kalniņa populārākie skaņdarbi.

Tāpat koncertprogrammā iekļautas igauņu mūzikas pamatlicēja Eduarda Tama, Igaunijas komponista Valtera Ojakāra un Igaunijas mūsdienu mūzikas uzlecošās zvaigznes Tonu Korvita kompozīcijas, kā arī Lietuvas ievērojamākā pēckara perioda baletu, operu, oratoriju un instrumentālo koncertu meistara Eduarda Balsis, viena no lietuviešu militārās mūzikas pamatlicēja Broniusa Jonuša un mūsdienu populārās mūzikas mākslinieku Kazia Daugelas un Taura Adomaviča skaņdarbi.

Koncerti būs dāvana klausītājiem Baltijas valstu simtgadē, un ieeja tajos būs bez maksas.

LA.lv