Latvijā
Sabiedrība

Latvija, Lietuva un Igaunija saņēmušas starptautisko Vestfālenes miera balvu0


Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Foto – LETA/Ieva Leiniša

Latvija, Lietuva un Igaunija saņēmušas starptautisko Vestfālenes miera balvu, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Latvijai piešķirto balvu Minsterē, Vācijā saņēma Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvija, Lietuva un Igaunija balvu saņēma par to nozīmīgo ieguldījumu reģiona mierīgā un demokrātiskā attīstībā.

“Miera apbalvojumus ir kā atgādinājumu visai pasaulei par Baltijas valstu iedzīvotāju gara spēku un neatlaidību ceļā uz brīvību. Skatoties uz 21.gadsimtu, tas ir spēcīgs pamudinājums aiz ikdienas darbiem un katras valsts individuālajām interesēm atcerēties par pašu svarīgāko – cik nozīmīgs ir miers Eiropā,” sacīja Valsts prezidents.

Tāpat Vējonis savā runā pauda pārliecību, ka triju valstu kopīgā nākotne ir vienotā Eiropā. “Tādā, kurā valda cieša sadarbība, solidaritāte un apņēmība sasniegt izvirzītos mērķus. Vienota Eiropa, kura ir balstīta uz kopīgām vērtībām – brīvību, demokrātiju un likuma varu. Tikai vienoti mēs varam būt tik stipri, lai izmantotu mūsdienu iespējas un stātos pretim mūsdienu izaicinājumiem,” uzsvēra Vējonis.

Vestfālenes miera balva ir dibināta 1998.gadā un tiek pasniegta reizi divos gados par īpašiem nopelniem miera stiprināšanā Eiropā un pasaulē.

LA.lv