Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvija lūgs ES atbalstu saistībā ar ĀCM radītajiem zaudējumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija gatavojas vērsties Eiropas Komisijā (EK) saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nodarītajiem zaudējumiem, pastāstīja Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

Viņa sacīja, ka šobrīd tiek gatavots ziņojums, lai prasītu kompensācijas saistībā ar Eiropas Savienības noteiktajiem atbalsta pasākumiem tirgus traucējuma gadījumos, kas Latvijā saistīts ar cūkaudzētājiem ierobežoto tirdzniecību ĀCM dēļ.

Muceniece neatklāja konkrētu summu, kas tiks prasīta EK, norādot, ka šobrīd vēl tiek veikti aprēķini.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien piešķīra Zemkopības ministrijai līdz 1 502 450 eiro, lai 2014.gadā nodrošinātu kompensāciju izmaksu dzīvnieku īpašniekiem par nokautajiem cūku sugas dzīvniekiem. Finanšu resursi tiks izmantoti no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Tāpat ziņots, ka ĀCM Baltkrievijas pierobežā atklāts 22 meža cūkām un piecās mājas cūku turētāju saimniecībās. Vīrusa skartajā teritorijā Latgalē ir izsludināta ārkārtas situācija, kas būs spēkā līdz 1.oktobrim.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+