Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvija lūgs ES atbalstu saistībā ar ĀCM radītajiem zaudējumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija gatavojas vērsties Eiropas Komisijā (EK) saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nodarītajiem zaudējumiem, pastāstīja Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

Viņa sacīja, ka šobrīd tiek gatavots ziņojums, lai prasītu kompensācijas saistībā ar Eiropas Savienības noteiktajiem atbalsta pasākumiem tirgus traucējuma gadījumos, kas Latvijā saistīts ar cūkaudzētājiem ierobežoto tirdzniecību ĀCM dēļ.

Muceniece neatklāja konkrētu summu, kas tiks prasīta EK, norādot, ka šobrīd vēl tiek veikti aprēķini.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien piešķīra Zemkopības ministrijai līdz 1 502 450 eiro, lai 2014.gadā nodrošinātu kompensāciju izmaksu dzīvnieku īpašniekiem par nokautajiem cūku sugas dzīvniekiem. Finanšu resursi tiks izmantoti no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Tāpat ziņots, ka ĀCM Baltkrievijas pierobežā atklāts 22 meža cūkām un piecās mājas cūku turētāju saimniecībās. Vīrusa skartajā teritorijā Latgalē ir izsludināta ārkārtas situācija, kas būs spēkā līdz 1.oktobrim.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+