Mobilā versija
+3.5°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Trešdiena, 22. marts, 2017
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvija lūgs ES atbalstu saistībā ar ĀCM radītajiem zaudējumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija gatavojas vērsties Eiropas Komisijā (EK) saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nodarītajiem zaudējumiem, pastāstīja Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

Viņa sacīja, ka šobrīd tiek gatavots ziņojums, lai prasītu kompensācijas saistībā ar Eiropas Savienības noteiktajiem atbalsta pasākumiem tirgus traucējuma gadījumos, kas Latvijā saistīts ar cūkaudzētājiem ierobežoto tirdzniecību ĀCM dēļ.

Muceniece neatklāja konkrētu summu, kas tiks prasīta EK, norādot, ka šobrīd vēl tiek veikti aprēķini.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien piešķīra Zemkopības ministrijai līdz 1 502 450 eiro, lai 2014.gadā nodrošinātu kompensāciju izmaksu dzīvnieku īpašniekiem par nokautajiem cūku sugas dzīvniekiem. Finanšu resursi tiks izmantoti no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Tāpat ziņots, ka ĀCM Baltkrievijas pierobežā atklāts 22 meža cūkām un piecās mājas cūku turētāju saimniecībās. Vīrusa skartajā teritorijā Latgalē ir izsludināta ārkārtas situācija, kas būs spēkā līdz 1.oktobrim.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (10)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+