×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijā maijā trešais lielākais rūpnieciskās ražošanas kāpums ES (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā maijā bija trešais lielākais rūpnieciskās ražošanas kāpums Eiropas Savienībā (ES) salīdzinājumā ar pagājušā gada piekto mēnesi, liecina trešdien publiskoti ES statistikas pārvaldes “Eurostat” dati, kas apkopoti par 25 ES dalībvalstīm.

Saskaņā ar tiem mūsu valstī rūpnieciskās ražošanas izlaide maijā bija par 5,1% lielāka nekā šajā mēnesī pērn.

No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, lielāks nekā Latvijā rūpnieciskās ražošanas kāpums maijā reģistrēts Slovākijā (+6,0%) un Īrijā (+5,8%).

Kopumā rūpnieciskās ražošanas kāpums maijā gada izteiksmē tika reģistrēts 16 ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati, bet deviņās valstīs, tostarp abās pārējās Baltijas valstīs, reģistrēts kritums: Maltā (-3,7%), Bulgārijā (-3,3%), Portugālē (-2,4%), Igaunijā (-1,9%), Luksemburgā (-1,5%), Rumānijā (-1,1%), Itālijā (-0,6%), Vācijā (-0,3%) un Lietuvā (-0,2%).

Mēneša izteiksmē rūpniecības produkcijas izlaides pieaugums maijā reģistrēts četrās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati: Lietuvā (+3,9%), Latvijā (+2,4%), Slovēnijā (+0,6%) un Maltā (+0,3%).

Dānijā rūpnieciskā ražošana saglabājās aprīļa līmenī, bet pārējās 20 bloka dalībvalstīs tā samazinājās. Lielākais kritums bijis Nīderlandē (-7,8%), Portugālē (-4,4%), Grieķijā (-4,3%), Rumānijā (-4,0%) un Igaunijā (-3,3%).

ES dalībvalstīs kopumā maijā salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi pērn rūpniecības produkcijas izlaide pieauga par 1,1%, bet eirozonā kāpums bija 0,5%. Mēneša izteiksmē rūpnieciskā ražošana ES saruka par 1,1%, bet eirozonā – par 1,2%.

Gan mēneša, gan gada izteiksmē dati nav pieejami par Austriju, Beļģiju un Kipru.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. absurda teātris!..tikai 70 % mājsaimniecībām ir problēmas

  2. tas "kāpums" ir ar tukšu jēgu Atbildēt

    ja iepriekšējā gadā saražoja 1 vienību, bet šogad 2 vienības, tad kāpums iznāk 100%.
    Vajadzība bija pēc 1 000 vienībām… 🙂
    Nu kolosāls kāpums !

  3. Latvija ir Rupnieciba? Un sakiet kapums? Nu kas par mulkibam! Latvija tagad, pec padomju savienibas sekam, un pec Latvbijas ekon. krizes, pec Burbulja gadiem neko prieksh ekonomiska uzplaukuma nav radijusi! Ir Jauna elektrovilcienu rupnica? Ir ir da jebkadas lauktehnikas razjotne? Vai jebkada aparatbuve? Kur ir? Viss kas ar zivim saistits, samazinajies! Ar pienu tas pats! Viena kokmaterialu razjotne, divas. Un viss. Rupnieciska razjosjana vinjiem kautkur kapusi! Kautka nemana, ka vajadzigi metalaptrades meistari. No a lidz z! Visadu razjoshanu iekartu operatorus! Kur ir? Atsledzniekus! Tos pashas CNC inzjenierus, apkalpojoshos specialistus! Latvija esot Rupnieciba! Jus pacholejiet, cik simtiem, tukstoshiem darbinieku/specialistu vajag EU vadoshajas valstis! Pilni darba portali ar razjoshanu iekartu specialistiem! Ar algam minimums 1900 brutto. Bet tie viss vienkarshakie stradnieki. Specialisti pelna 2300-2500, lidz 4000 euro menesi! tas ir bez augstakas izglitibas. Tie ir ar ljoti labu Videjo profesionali tehnisko specialitati! Macoties 4 gadus! Nevis vienkarshi profene. Sheit, Bavarias/Heineken zeme, visur apkart, kur tik neskaties, ir Razjoshanas! Nemineshu vienu Lielu uznjemumu sheit, bet vinja gada apgrozijums ir tik Milzigs, kadu Latvija, visi uznjemumi kopa nav redzejushi! (tai skaita Lavenergo, LMT, Lattelekom, Grindeks, Aldaris, Rigas Balzams! Es stradaju ieksh shi Starptautiska uznjemuma! Apgrozijums ir Miljardiem! Apkalpo visus kontinetus! Visu Eiropu no a lidz z!

  4. VEFs sācis strādāt trijās maiņās!

Draugiem Facebook Twitter Google+