Ekonomika
Nauda

Latvijā martā bijusi augstāka inflācija nekā ES vidēji0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Latvijā šā gada martā bijusi augstāka inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja “Eurostat” dati, kas apkopti par 27 bloka dalībvalstīm.

Gada inflācija Latvijā martā veidoja 2,3%. Augstāka nekā Latvijā inflācija martā bija Rumānijā (4%), Igaunijā (2,9%), kā arī Slovākijā un Lietuvā (abās valstīs 2,5%).

Šā gada martā salīdzinājumā ar 2017.gada martu inflācija reģistrēta visās ES dalībvalstīs, izņemot Kiprā, kur fiksēta 0,4% deflācija. Pēc Latvijas straujākie patēriņa cenu kāpumi gada laikā bijuši Austrijā (2,1%), Zviedrijā un Ungārijā (abās valstīs 2%), Bulgārijā (1,9%), Francijā (1,7%), Čehijā (+1,6%), kā arī Beļģijā, Vācijā un Slovēnijā (visās valstīs +1,5%).

Apkopotie dati arī liecina, ka gada laikā lēnākais patēriņa cenu kāpums martā bijis Grieķijā (+0,2%), Dānijā (+0,4%), Īrijā (+0,5%), Polijā (+0,7%), Portugālē (+0,8%), kā arī Itālijā un Somijā (abās valstīs +0,9%).

ES gada inflācija martā kopumā bija 1,5% apmērā, savukārt eirozonā patēriņa cenas martā, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, pieaugušas par 1,3%.

Vienlaikus salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – februāri – patēriņa cenas ES palielinājušās 0,7%, bet eirozonā – par 1%.

Tostarp Latvijā martā salīdzinājumā ar februāri patēriņa cenas pieaugušas par 1,3%. Lielāka inflācija mēneša laikā bijusi vien Itālijā (+2,3%) un Portugālē (+2,2%). Lietuvā patēriņa cenas šajā periodā pieaugušas par 0,4%, bet Igaunijā – par 0,1%. Savukārt mēneša deflācija reģistrēta Bulgārijā (-0,2%), bet Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Luksemburgā un Polijā patēriņa cenas saglabājušās nemainīgas.

Dati par Lielbritāniju nav pieejami.

LA.lv