×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. oktobris, 2014
Drukāt

Latvija mēģinās atjaunot liellopu un sākt jēru eksportu uz Turciju

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) ceturtdien tiksies ar Turcijas Republikas lauksaimniecības ministru Mehmetu Mehdi Ekeru, lai runātu par Latvijā ražotās lauksaimniecības un pārtikas produkcijas eksporta palielināšanu uz šo valsti. Latvija ir ieinteresēta attīstīt lauksaimniecības un zivsaimniecības produkcijas eksportu uz Turciju.

Zemkopības ministrijā (ZM) informē, ka Latvijas liellopu eksports uz Turciju kopš 2013. gada ir pilnībā apturēts, kaut gan Latvijas lauksaimnieki ir ieinteresēti liellopu eksportu uz šo valsti atjaunot nekavējoties.

“Latvija joprojām uzskata Turciju kā vienu no prioritārajiem trešo valstu tirgiem dzīvu liellopu eksportā un vēlas panākt liellopu eksporta atjaunošanu, jo Turcijā ir augstākas cenas nekā Eiropas Savienības tirgū. Latvijas uzņēmējiem ir interese par audzēšanai paredzētu liellopu, kā arī gaļas šķirņu un nobarošanai paredzētu liellopu eksportu uz Turciju,” uzsver Dūklavs

Tiekoties ar Turcijas lauksaimniecības ministru, zemkopības ministrs piedāvās importēt Latvijā audzēto jēra gaļu, jo aitkopības nozare Latvijā pēdējo gadu laikā ir strauji attīstījusies. Pašlaik tirdzniecība ar aitām nevar notikt, jo Latvija nevar izpildīt Turcijas valdības izvirzītās pārāk augstās prasības attiecībā uz aitu katarālo drudzi (zilās mēles slimību).

Lai aitas varētu izvest uz Turciju, veterinārajā (veselības) sertifikātā ir jāapliecina, ka Latvijā nav ievesti dzīvnieki, kas vakcinēti pret zilās mēles slimību. “Latvija var garantēt, ka patlaban ir brīva no aitu katarālā drudža un veic stingru minētās slimības uzraudzību visā valsts teritorijā,” paskaidro zemkopības ministrs.

Turcijas lauksaimniecības ministra vizītes laikā tiks parakstīts Latvijas un Turcijas protokols par tehnisko, zinātnisko un ekonomisko sadarbību lauksaimniecības jomā, kas turpmāk varētu sekmēt abu valstu ekonomiskās sadarbības uzlabošanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+