Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA

Latvija miera indeksā 31.vietā 0

Latvija Globālajā miera indeksā šogad ieņem 31.vietu, gada laikā pakāpjoties par vienu pozīciju un joprojām apsteidzot abas pārējās Baltijas valstis, liecina starptautiskās bezpeļņas pētījumu organizācijas Ekonomikas un miera institūta jaunākais pētījums.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Arī Igaunija un Lietuva Globālajā miera indeksā uzlabojušas pagājušā gada pozīcijas – Igaunija pakāpusies par trim vietām un ieņem 33.vietu, bet Lietuva pakāpusies par divām vietām un atrodas 35.vietā.

Ekonomikas un miera institūta vērtējumā pasaules mierīgākās valsts titulu šogad saglabājusi Islande, kas pirmajā pozīcijā ir kopš 2008.gada. Tai seko Jaunzēlande, kas arī saglabājusi savu vietu, bet trešajā pozīcijā atrodas Austrija, pakāpjoties par vienu vietu un apsteidzot Portugāli, kura atkāpusies ceturto vietu. Tālāk pirmajā desmitniekā seko Dānija, Kanāda, Čehija, Singapūra, Japāna un Īrija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt nemierīgākās valsts statusu – 163.vietu – arī šogad saglabājusi Sīrija, kas atpaliek no Afganistānas, Dienvidsudānas, Irākas, Somālijas, Jemenas un Lībijas.

Krievija šogad piedzīvojusi kritumu vienu pozīciju un atrodas desmit pasaules nemierīgāko valstu vidū – 154.vietā. Savukārt Ukrainai pakāpsies par divām pozīcijām un atrodas 152.vietā.

No Eiropas Savienības valstīm būtisku kritumu – par 10 pozīcijām – piedzīvojusi Spānija, noslīdot uz 30.vietu, bet viszemākā vieta indeksā ir Grieķijai – 79.vieta.

Kopumā miers pasaulē, kā aprēķinājis institūts, pērn samazinājies par 0,27%. Pētījuma autori secinājuši, ka no 163 aplūkotajām valstīm 71 zemē ir vērojama situācijas uzlabošanās, bet 92 tā pasliktinājusies.

Eiropa joprojām ir mierīgākais reģions pasaulē, bet par nemierīgāko reģionu uzskatāms Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģions.

Miera indekss tiek izveidots, analizējot 23 dažādus kvantitatīvus un kvalitatīvus rādītājus, tostarp slepkavību līmeni, ieroču pieejamību, terorisma ietekmi, bruņotu karavīru īpatsvaru no kopējā iedzīvotāju skaita.

Ekonomikas un miera institūts Globālo miera indeksu veido kopš 2007.gada.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.