×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Latvijā migrantu pieplūdums neesot gaidāms

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā nav gaidāms migrantu pieplūdums, intervijā telekompānijai LNT ceturtdien atzina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vadītājs Vilnis Jākobsons. Taču, ja notiktu kaut kas neparedzēts, valsts esot labi sagatavojusies – spētu uzņemt ap 500 cilvēku.

“Spējam mēs diezgan daudz. Pašlaik ir ap 30 [patvēruma meklētāju], bet spējam uzreiz kopā ar Valsts robežsardzi uzņemt apmēram 500 personu. Esam arī apzinājuši pašvaldības, skolas, arī viņi nepieciešamības gadījumā piedāvā telpas. Arī vasaras mēnešos, kad ir silts, robežsardzei ir teltis, ir noteiktas vietas, kur var veikt izmitināšanu,” klāstīja pārvaldes vadītājs.

Viņš raksturoja, ka “Latvijā situācija ir ļoti mierīga”, valstī šobrīd uzturas apmēram 30 patvēruma meklētāju, puse no viņiem ir no Āfrikas valstīm, kā arī no Kaukāza valstīm. Jākobsons uzsver, ka, visticamāk, arī šo cilvēku mērķis nav bijusi Latvija, jo cilvēkiem ir svarīgs sociālais nodrošinājums.

“Katru nedēļu ienāk un prasa patvērumu ap divām trīs personām, bet, pateikšu godīgi, nav viņu mērķis braukt uz Latviju un lūgt patvērumu, robežsardze viņus aizturējusi kā nelikumīgos migrantus. Mērķis ir vai nu Skandināvijas valstis vai kaut kur tālāk uz Eiropu,” norāda Jākobsons.

Amatpersona neprognozēja Latvijā tuvāko gadu laikā migrantu vilni.

“Skatoties pēc statistikas, pēc tā, kas notiek pasaulē, es domāju, ka nē. Mēs neesam lielākai daļai – 95% [migrantu pievilcīga valsts], jo viņu mērķis nav Latvija, tās ir citas valstis. Viņiem ir svarīgi, kādus labumus valsts piedāvā – pabalstus, vai ir dzīvojamā platība, vai šeit būtu darbs. Ja šo faktoru nav, viņš negrib šeit atrasties, viņš nokļuvis šeit apstākļu sakritības rezultātā,” skaidroja Jākobsons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+