×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. februāris, 2013
Drukāt

Latvijā miruši vēl septiņi gripas slimnieki

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušajā nedēļā gripa prasījusi vēl septiņu cilvēku dzīvības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati. Kopumā SPKC epidemiologi šajā gripas sezonā saņēmuši informāciju par 15 pacientu nāves gadījumiem, kuriem laboratoriski apstiprināta gripa, un vienu pacientu, kam bijušas aizdomas par saslimšanu ar gripu.

Slimnīcas ziņojušas, ka visi pacienti miruši no pneimonijas jeb plaušu karsoņa. Lielākoties tie bijuši cilvēki vecumā virs 40 gadiem – 15 pacienti, bet viens pacients bijis vecumā no 20 līdz 30 gadiem.

Visiem mirušajiem bijušas dažādas hroniskas saslimšanas, piemēram, sirds, plaušu, aknu, centrālās nervu sistēmas saslimšanas, vielmaiņas traucējumi vai citi riska faktori.

Vienā gadījumā apstiprināta B tipa gripa, bet 14 gadījumos – A tipa gripa, bet par vienu gadījumu laboratorisku datu vēl nav.

Kā ziņots, saslimstība ar gripu pagājušās nedēļas laikā palielinājusies vidēji par 2,5% un sasniegusi 438,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir lielākais saslimstības līmenis kopš epidēmijas sākuma un augstāks nekā pagājušajā sezonā. Epidemiologi gripas izplatību joprojām vērtē kā plašu.

SPKC dati liecina, ka augstākā saslimstība reģistrēta Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī un Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+