×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Latvijā mums ir 19% atbalstītāju starp latviešiem. Saruna ar Nilu Ušakovu (29)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Latvijas Avīzē” pirms sestdien plānotā sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” kongresa viesojās partijas vadītājs, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils ­Ušakovs.

– Vai partijas līderis par aizvadīto pārskata periodu var sist sev uz pleca? Reitingi it kā nesveras – ko teiksiet biedriem ziņojumā?

– Šis gads tika veltīts partijas stiprināšanai. Veidojot gan saites ar Eiropas kreiso aliansi, gan sadarbību ar Latvijas arodbiedrībām. Notika iekšējās reformas – visvērienīgāk pārkārtota “Saskaņas” Rīgas organizācija, kurā ir 1200 cilvēku. Pēc Latvijas mērogiem tā ir pilnvērtīga, liela partija, bet kopā “Saskaņā” darbojas 4000 biedru. Kongresā runāšu par pašreizējo stāvokli valstī, nebaidoties to raksturot ar vārdu “dramatisks”. Agrāk bijušas labējas tehnokrātu grāmatvežu valdības. Viņi strādāja ar excel tabulām, ja kādas rindas negāja kopā, tās izmeta, un lieta darīta. Citas valdības tika apvainotas, ka iesaistītas korupcijā. Vēl citām pārmeta vīzijas trūkumu – kur visi virzāmies? Pašlaik valdībā ir tie paši excel darboņi. Vienīgā valdība Eiropā, kuru vienlaicīgi peļ gan darba devēji, gan arodbiedrības. Paralēli kļuvusi par absolūtu paraugu valsts izzagšanai. Šī kombinācija var nozagt visu – sākot no bankas, beidzot ar Saeimas mandātiem. Tāda sajūta, ka Ministru kabineta sēdēs pildspalvas vajadzēs siet pie galda. Taču stāsts nav par kancelejas precēm. Mums priekšā acīmredzami ir “Air Baltic” sāga – kārtējā nemākulīgā apiešanās ar valsts mantu, un, valdībai darbojoties vēl trīs gadus, kas paliks pāri no valsts? Traģiskākais, ka šai valdībai nav it nekādas vīzijas. Pirmo pusgadu tā veltīja ambiciozam mērķim īpaši skaļi neizgāzties prezidentūras organizācijā, nav vairs pat tā. Kam var organizēties valdības līmenī – apspriest, kā rīkos svētku koncertu 2018. gadā! Cita nekā nav. Bet redzam, ka ir absolūta krīze veselības nozarē. Nav normāli, ja slimniekam, kurš līdz septembrim nav paspējis pagūt uz valsts apmaksātām manipulācijām, saka: viss, gaidi nākamo gadu. Vai arī: brauc uz kapiem pats. Izglītību mēģināja reformēt, paldies Dievam, ka nesanāca. Rīgā tas nozīmētu, ka trešdaļa skolotāju zaudētu atalgojumā. Kaut vai Āgens­kalna ģimnāzijā, kur bija skandāls par krievu lamuvārdiem latviešu literatūrā – tā ir starp spēcīgākajām mācību iestādēm valstī –, tur, ieviešot plānoto reformu, alga samazinātos 87% skolotāju! Arī skolotājai Ratinīkai, kas ir stipra savā mācību priekšmetā, bet ar redzējumu par literatūru. Par laimi, algas reformas plāni izgāzās. Tomēr cita bēdīga statistika, ka šogad būsim zaudējuši ap 15 tūkstošiem iedzīvotāju. Līdz valsts simtgadei iedzīvotāju daudzums var nokrist zem 1,9 miljoniem.

– Vai tiesa, ka ievērojams Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš tikšot virzīts nākamajās vēlēšanās par Daugavpils mēra kandidātu no jūsu partijas?

– Elksniņš pēc Eiroparlamenta vēlēšanām tika nozīmēts kā atbildīgais par Daugavpili. Viņš pierādījis spējas Saeimas vēlēšanās. Andrejam ir uzdevums panākt, lai “Saskaņa” uzvar Daugavpilī 2017. gada pašvaldību vēlēšanās. Tad lemsim, kurš būs pilsētas mērs.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Rīgas satiksme, Osta un ceļi – tilti Rīgā šeftē ar naudām uz nebēdu, visādas blagas krievu atvaļinātiem virsniekiem, nometņu sargoiem – priekšniekiem, bijušiem čēkistiem. Ja NAŠI BERJOT, TAD LAI BOLSE, BOĻŠE, GLAVNOFE- NAŠI!

 2. P.S.Pēc vakardienas SC kngresa un tur šodienas Višinska/ Ušaka/ uzrunas,esmu pilnīgi pārliecināta,ka SC Latvijā ir pielīdzināms Francijas u.c. valstīs “IGIL”galvas griezējiem,JO tik ļooti pretstāvēt valsts likumiem un politikai,tik ļooti zagt RD/šodien Nekā pers./ par kārtejo neredzamo ierēdņu/ kopētājas/ algošanu ar labu algu,ko pieņēma Aļeksejenko,bet viņu ņem Streloks un Nils atpakaļ darbā.
  Ja Rīgā,Latvijā SC banda/ tieši tā/ nedzīvotu kā arābu šeihi,tad arī te būtu gan nazis sānos,gan kalašņikovi,Tāda O.Proskurova redz uzskata par vajadzīgu ignorēt diskusiju par SABIEDR.TV !!aicinātiem pretvalstiskiem elementiem kas LV pasi sadedzina.Esot tad jau apdraudēta demokrātija.Man šķiet,ka Olgai nav gluži labi ar psihisko veselību.Tad jau mēs varam aicināt Al Qaedas galvas griezējus uz LV sab.TV??Pat ne tik šerpi,varam mēģināt kaut vai Iesalnieku vai Sluci utt.Tie Olgai būs fašisti un sauks pie tiesas kā to onkuli,kurš salauza to slotas kātu/ karogam/ pretvalstiskā mītiņā.Olga paaicini Gardu !!
  Kas atļauts Jupiteram,nav atļauts latvietim,vai tā?
  Man SC === “IGIL”+ 5-tā kolonna.Ceru bez cenzūras,JO tad pierādiet PRETEJO !!!
  Ušaks ,Ameriks un Co ir perfekti Višinska pēcteči.Ceru,ka Straujuma atbildēs Nilam par to,ka viņas valdībā jāpiesien pildspalvas !!Ar ko RD atšķiras no Piedņestras??

 3. cik ir lojālu krievu ? Atbildēt

  Kāds procdents no “krievvalodīgajiem” atbalsta Latviju (nevis LPSR)? Tas man interesētu vairāk.

 4. Sapņo vien, krieveli! 🙂

 5. Ik reizi, kad VALIDĒJU e-talonu, es nolādu Ušakovu. Bet kaķa lāsti debesīs nekāpj …

 6. Šis Kremļa kalps, kā arī pierāda Saeimas komisija, bija politiski atbildīgs par 54 cilvēku dzīvību Maksimā, deva atļaujas būvēt un kraut kravas uz cilvēku galvām un neviens neatbild. Vainīga valdība. Meli. Neviens likums nenosaka, ka var slepkavot būvējot apšaubāmas ēkas, kraut svaru uz jumta. Kaut likums to at’\lautu, likums nenosaka, ka var būvēt gruvešus. Ja būvē, jebkurā gadījumā jānodrošina drošīb;a un U;sakova iestāde to nenodrošināja, tātad Ušakovs neuzrauga savas iestādes. Rīgas namu pārvaldnieks iztērē pierakstījumos rīdzinieku naudu (VK) – Ušakovs atkal sveikā. Kam jānotiek. lai viņu un Loginovu arī par izšķērdību noņemtu?

  Un tu krievu cilvēks – balsosi par Ušakovu? Tev būs Krievijas režīms. Pat Rīgas pilsētas īres valde pataisīta par totalitāru iestādi mājīpašnieku interesēs, cilvēkiem jāreģistrējas un konsultāciju kā pie prezidenta, iepriekš un jāpasaka publiski, kādā jautājuma/
  Tas ir ārprāts, kas notiek Rīgā.

 7. Visas Rīgas pašvaldības iekšpagalmus remontēja par pašvaldības līdzekļiem, Ušakosvs sapratis, ka ar Rīgas namu pārvaldnieku šos izdevumus var pagrābt no dzīvokļu īpašniekiem pašiem – par koplietošanas ceļu remontu plāno iekasēt ap 15 000 no vienas mājas. Te jums pensionāriem kapeikas par bezmaksas braukšanu, es, UŠAKOVS, no jums izplēsīšu 100 reiz vairāk, lai jums veicas balsot par mani + 18 % latviešu esot, kas balso par viņu un slavē “saimnieku”, kāda vēl neesot bijis.

  Loginovs tiek apsūdzēts amata ļaunprātībās, Ušakovs: pie mums ir demokrātija, atbrīvot, nu apsūdzēto, nedrīkst, lai taisa vēl un vēl sev un citiem naudu. Un cik korumpantu Rīgā aizturēti, Ušakovs “labākais” saimnieks.
  Balsojiet vien par viņu un viņš jums pieliks vēl kādu zemes gabalu mājai maksāt nodokļus. Tik lielas nekaunības nav bijis Rīgā, kā Ušakova laikā.

  • Re kā krāpjas Ūšakovs un viņa SIA Rīgas namu pārvaldnieks:
   Jāmaksā par sausu ūdeni: Rīdzinieki tiesā uzvar ‘Rīgas namu pārvaldnieku’

 8. Valdības kritika it kā šķiet pamatota, bet paša Ušakova vadītā Rīgas dome ir sinonīms nesaimnieciskumam.

 9. "smukā puisīša" fotogrāfija Atbildēt

  Vai šīs fotogrāfijas, kas parādas presē, ir uzņēmuši žurnālisti, jeb tās piegādā Ušakova propagandas dienests ?

 10. 19% ir tie, ar ko jādalās no 20% 😀

 11. jau nav latvieši,bet kosmopolīti-latviski runājoši

 12. Pretīgi lasīt tā .. narcisa prokrievisko plātīšanos.Tā kādrei skolās mūs mācīja ,ka Ļeņins ir tikai balts un pūkains bez mīnusiem,bet vēlāk atrada gan sifilisu,gan “trešo”ģimenes mīļāko Arman ,gan “dotācijas”no vāciešiem utt,Šitam .. ne kauna ne goda sevi un bandu / ..!!/ slavināt.Pat Putins atzīst kļūdas!Šim veči ostā mētajās ar miljoniem un viss OK ,bet redz valdību un Vienotību prot nolīdzināt līdz ar zemi.Un šitāds Kremļa .. ,dzīvo sliktā Latvijā kā arābu šihs un lamā to cik nu mēdijos atļauts ,pat bez mātes vārdiem,kā tas bija RD .SC okupējusi Rīgu,zog uz nebēdu,brauc superdžipos,bet tikai valdība ir nekam nederīga.
  NORMĀLS latvietis/ ne Amerika prostitūtes!/NEKAD nebalsos par SC,JO tā būs totāla CETURTĀ okupācija,kas jau daļēji ir !!!RD opozīcija ir piesmieta ar visiem vēlētājiem,lemj tikai SC .Ja tā būtu visā Latvijā ??Latvijas NEBŪTU !!
  Ceru,ka iziešu cenzūru,bet paldies ka atrādījāt kārtejo reizi Ušaka “ROŽU”.

 13. Kremļa apmācītais, žurnālists, tautas nodevējs. Man pie vienas vietas ko tas te KLEPTOKRĀTS galvo, viņa un partījas kriminālie darbi skaļi atrāda kas īstin aiz ādas.

 14. Kremļa apmācītais, žurnālists, tautas nodevējs. Man pie vienas vietas ko tas te KLEPTOKRĀTS galvo, viņa un partījas kriminālie darbi skaļi atrāda kas īstin aiz ādas.

 15. Ja jāizvēlas mazākais ļaunums ,tad SC ir tā kuru izvēlēties. No koalīciias partijām daudzmaz ciešama ir ZZS,no opozīcijas Reģionu apvienība arī būtu daudzmaz ciešama,bet viņu līderi ir tādi mazliet pajocīgi un neprognozējami ,tā ka SC vien paliek lai arī cik tas bēdīgi nebūtu.

 16. balsojiet par Vienotību,labākas partijas nav un nevar būt,tikai vēlāk nekauciet ka visi tur ir zagļi un krāpnieki…

  • Kur tad ir tas sazagtais un izkrāptais ? Straujumas un Dombrovska daudzdzīvokļu māju dzīvoklīšos ? Vai varbūt tomēr “sociāldemokrātu” iespaidīgajā luksusdžipu flotē un miljonāru dzīvesstilā ?

 17. Mjaa, latvieshi, kas ir patrioti savai valstij diezi vai par vinju balso … 🙂

 18. Normāli latvieši nebalso par Nīlu!Man žēl to “latviešu”

 19. Sociologs Freimanis, savukārt, pa Latvijas radio 1 stāstīja, ka PUSE no sociologu aptaujātajiem latviešiem, kuri saka, ka balsotu par Saskaņu, uz jautājumiem atbild KRIEVISKI ….
  Turklāt, ja runājam par Rīgu, var salīdzināt, kā korelē S, V un NA rezultāti dažādos iecirkņos ar tautskaites datiem. Saskaņai augstāki rezultāti par vidējo ir vietās, kur ir daudz mazizglītotu iedzīvotāju, turpretī V un NA labākie rezultāti ir vietās, kur ir liels īpatsvars labi izglītoto. Tādēļ, S nav cerību konkurēt uz tipisko V un NA vēlētāju – labi izglītotu latvieti.

 20. Peld pa mākońiem…. un tā ir rīdzinieku nauda kas vińu tur tik augstā kaifā.

 21. godīgi rīdzinieki Atbildēt

  nevar vien sagaidīt to brīdi, kad Rīgā pie varas būs citas partijas, ne Saskaņa un mistiskais veidojums Gods kalpot Rīgai, jo dzīve te uzlabojas vien ilūziju līmenī. Normālas pilsētas vietā top tāds postpadomju stila monstrs. Mums to nevajag.

  • kāds uzdrošinās dot definējumu un vērtējumu pēdējās desmitgades ‘izaugsmei’ galvaspilsētā! Sabiedriskā transporta biļešu cenas pielīdzinātas Vakareiropas galvaspilsētu cenām bez, domās paturētās, – bet nerealizētās, to pielīdzināšanas Vakareiropā nopelnītajam!! Varbūt tas ir izskaidrojums pieaugušajam riteņbraucēju un kājāmgājēju un traumu, un alkohola reklāmu skaitam, un latviskuma pieturas punktu iznīdēšanai avīžu kiosku narvisanācijā Rīgas ielās?

Draugiem Facebook Twitter Google+