×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. janvāris, 2012
Drukāt

Latvija nav gatava jauniem triecieniem ekonomikai

LETALETA

Latvijas Bankas veiktais iekšzemes kopprodukta (IKP) prognozes samazinājums apliecina, ka mūsu valsts nav gatava jauniem triecieniem ekonomikā, aģentūrai LETA atzina Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klemenjevs (SC).

Kā ziņots, Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 1,3%. Pagājušā gada nogalē Latvijas Banka prognozēja, ka ekonomika šogad augs par 2,5%. Klementjevs norādīja, ka šāds prognozes samazinājums neesot nekāds pārsteigums un sen jau bijis gaidāms.

“Saskaņas centra” (SC) politiķis atzīmēja, ka Latvijas Banka savās prognozēs kļūdoties reti un tas nozīmējot, ka valdība un premjers Valdis Dombrovskis (V) mēģinājuši noslēpt no tautas īsto situāciju Latvijas ekonomikā. “Tas nozīmē, ka veiktie pasākumi nav uzlabojuši situāciju ekonomikā un gaidāmajai recesijai, kas varētu būt vēl grūtāka, nav plānoti nekādi pretpasākumi,” pauda Klementjevs.

Pēc viņa domām, lai izvairītos no jaunas ekonomiskās krīzes, valdībai vajadzētu uzlabot uzņēmējdarbības vidi, atvieglot darbību eksportētājiem, kā arī mēģināt mainīt nodokļu likumdošanu, samazinot akcīzes un pievienotās vērtības nodokļus, kā arī darbaspēka izmaksas. Tādējādi uzņēmēji varētu samazināt galaprodukta cenu, neciest zaudējumus, palielināt konkurētspēju un iekarot citus tirgus.

Klementjevs norādīja, ka SC šādus priekšlikumus iesniedza jau valsts 2012.gada budžetam, bet tie netika atbalstīti, valdošajai koalīcijai apgalvojot, ka viss būs kārtībā un nekas nedraud.

Kā ziņots, IKP prognozes samazināšanu Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs skaidroja ar mazāku ārējo pieprasījumu un līdz ar to gausāku eksporta izaugsmi. Pēc Latvijas Bankas prognozēm, samazināsies arī iedzīvotāju patēriņš, jo viņi līdzekļus vairāk novirzīs uzkrājumiem. “Panāktā stabilitāte ir trausla, un veiksmes stāsts vēl nav uzrakstīts līdz galam,” sacīja Rimšēvičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+