×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Latvijā nav izgaisis “divkopienu” rēgs
 (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Skotija paliek Apvienotās Karalistes (angliski – UK, United Kingdom) sastāvā: 54% balsotāju 18. septembrī izteicās pret sava dižā novada atdalīšanos no Lielbritānijas. Tātad balsojuma iznākums – 54 : 46 – nozīmē, ka UK ir OK. 300 skotu un angļu kopdzīves un kopīgo likteņgaitu gadi guva pārsvaru pār tieksmi pēc sava patstāvīga valstiskuma Eiropas Savienības ietvaros. Šis Skotijas referenduma iznākums, šķiet, tomēr nav remdinājis divu citu Eiropas novadu – Katalonijas un Flandrijas – pamattautu tieksmi pēc valstiskas neatkarības.

7,5 miljoni katalāņu kompakti apdzīvo savu vēsturisko novadu – Spānijas visaugstāk attīstīto. Viņiem ir sava valoda un spilgta identitātes apziņa. Katalonijas reģiona valdība cīnās par to, lai centrālā valdība Madridē atļauj 9. novembrī Katalonijā sarīkot referendumu par neatkarību pēc Skotijas parauga.

Beļģijā 6,4 miljoni flāmu labprāt atdalītu savu tēvzemi Flan­driju no Valonijas, kur runā franciski. “Valodu robeža” Beļģijā ir gandrīz kā taisna līnija, kas šķeļ šo karaļvalsti pašā vidū. Tā kā Beļģija ir tipiska divkopienu valsts, ko nodibināja (līdz ar tās nosaukumu) 1830. gadā, tās sadalīšana nebūtu grūta, ja “valodu šķirtnes” pašā vidū neslietos galvaspilsēta Brisele, kur sajaukti mājo gan flāmi, gan valoņi. Brisele ir gan Eiropas Savienības, gan NATO štāba galvenā mītne. Ko darīt? Pasludināt Briseli par “Eiropas brīvpilsētu”, kur darbotos abu neatkarīgo novadu valdības? Te patiešām jāliek liela jautājuma zīme.

Un te mēs nonākam pie Latvijas – Saeimas vēlēšanu gaidās. “Saskaņa” var tērpties sociāldemokrātu drānās, cik uziet, bet tās vadītāju un ierastā elektorāta vāji slēptais mērķis ir padarīt Latviju par “divkopienu” valsti – arī Eiropas acīs. Šis rēgs diemžēl nav izgaisis, un tagadējās koalīcijas partijām būtu jādara viss, lai pēc vēlēšanām “Saskaņa” paliktu opozīcijā. Tāpat kā līdz šim, tā arī turpmāk Latvijas valdībā varētu darboties krievu izcelsmes ministri, kuri noraida “divkopienu” priekšstatu.

Valodu samērs 60:40 ir Latvijas lāsts, ko atstājis okupācijas pusgadsimts. Bet Latvijas laime ir tā, ka krievvalodīgie izbārstīti. Un, runājot par Rīgu, ļaunākajā gadījumā varētu rasties kaut kāda “Purčika (Purvciema) tautas republika”. Taču nav jāvērtē par zemu Putina Krievijas uzbāzīgā tieksme duļķot Latvijā ūdeni un kūdīt “lingvistisko kopienu”, kas runā krieviski un lasa “Vesti segodņa”.

Kā zināms, Ukrainas prezidents Petro Porošenko, lūkodams darīt galu asinsizliešanai, nācis klajā ar kompromisa risinājumu, uz trijiem gadiem piešķirot municipālu un lingvistisku autonomiju tai Doņeckas un Luhanskas apgabala daļai, ko šobrīd kontrolē separātisti. Šai teritorijai jāpaliek vienotas Ukrainas sastāvā, bet tās iedzīvotājiem atļauts nepiedalīties gaidāmajās Ukrainas parlamenta vēlēšanās. Separātistu barveži taču turpina murmulēt, ka viņu mērķis ir un paliek neatkarīga “Novorossija” Krievijas Federācijas paspārnē.

Ir arī vēl cita “valstiskuma problēma” t.s. pēcpadomju telpā: Kremlis baigi sašutis par to, ka Rumānijas premjerministrs Viktors Ponta izteicis vēlmi, lai līdz 2018. gadam Moldovai izdotos apvienoties ar Rumāniju. Galu galā moldāvi ir tie paši rumāņi, moldāvu valoda ir tā pati rumāņu valoda. Šis novads no 1918. līdz 1940. gada baigajai vasarai bija Rumānijas kopvalsts sastāvā. Atkalapvienošanās būtu tīri dabiska.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Cien. Gordona kungs, Latvijas Labieti, lūdzu man paskaidrojat, kāpēc atsevišķi ēbreji uzdodamies par krieviem – Ždanoka, Pliners, Gi;ļmans. Lindermans, Osipvs….. kūda krievus pret latviešiem, Latviju. Man nav skaidrs! Un ap 25 gadus , sākot no interfrontes laikiem. Vai ēbreji nevar beidzot ielikt laužņus dažiem tautiešiem ( kā zirgiem) mutē un savaldīt!

  • Minēto cilvēku aktivitātes es saistu ar notikumiem Ukrainā, šīs šausmas. Cik kļauzas netika sūtītas uz Maskavu, braukts vizīt[ēs un klaigāts visāsās iespējamās vietās, līdz Pūķinam un Medveģevam apnika šī VAIMANĀŠANA , un tapa DEkrēts par krievu tautiešu aizstāvēšanu ārpus Krievijas robežām.. Un kājas izauga tieši Latvijā. Galvenie kūdīšanas VADOŅI .

  • vai tad Gordona kungam būtu jāatbild par LPSR kompartijas grēkiem, kura, parakstot līgumu ar okupantiem un transformējoties LR daudzpartiju sistēmā, pārņēma arī savā aizbildniecībā padomju okupācijas paliekas, tās ēbrejus ieskaitot?

 2. Un lai mums būtu vēl sliktāk, turpināsim tirgot termiņuzturēšanās atļaujas.

 3. Jautajums ir nevis vai politiki ir gudri, bet vai tie ir lojali un tiesam gribosi pastavet par Latviju?
  Lidz sim tads iespaids nerodas. Divvalodiba joprojam tiek citigi uztureta, arvien atlikta un atlikta pareja uz valsts valodu, kurai jau bija janotiek 2004. gada, slepti cekas maisi, lobeta jaunu kolonistu ieplusana, kas neparprotami liecina nebut ne par labu attieksmi pret latviesiem un Latviju.

 4. … Diez vai Gordons ir tik nezinigs, jeb izliekas: ‘Latvijas laime ir ka krievvalodigie ir izbarstiti … ‘!

  … Ne !!! Kadas likumigas valsts pilsonim tacu butu jasaprot, ka ari Bezabrenes(ari vina diasporas tautiesu atbalstitais un uzmestais Latvijas hibrids)/ ‘Latvijas’ laime ir vinas Satversmes 1. nodalas visparejie 4.noteikumi, kas ir lidz sim, kaut kompromiteti, notur sis valsts esamibu lidz Abrenes un citu teritorija atgriesanai as principi !!

 5. “Valodu samērs 60:40 ir Latvijas lāsts, ko atstājis okupācijas pusgadsimts. ‘
  – – – – – – – – – –
  Sakārā ar Pūķina Krievijas agresiju Ukrainā, krievi (resp. “krievvalodīgie”) Latvijā ir zaudējuši Latvijā dzīvojošo ukraiņu simpātijas — varbūt daļu arī citu nekrievu “krievvalodīgo” simpātijas. Latvijas valdībai, īpaši Izglītības ministrijai, būtu šis apstāklis jāizmanto izrādot speciālu pretīmnākšanu tiem “krievvalodīgajiem”, kuri tagad vēlas integrēties valsts valodas skolās. Vai mūsu polītiķi ir tik gudri?

Draugiem Facebook Twitter Google+