×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. februāris, 2018
Drukāt

Atis Klimovičs: Latvijā nav jāizplata Kremļa propaganda (32)

Foto-LETAFoto-LETA

Atis Klimovičs

Ja populārs Latvijas interneta medijs publicē rakstu, kas sākas ar tādu “atklājumu”, ka Ukrainā norisinās pilsoņkarš, tas nepārprotami vērtējams kā Krievijas melīgās propagandas izplatīšana. Tieši šādu viedokli pasaulei, tajā skaitā “tuvajām ārzemēm”, arī Latvijai, cenšas uztiept Kremļa informatori. Patiesība ir pilnīgi pretēja, jo jau kopš 2014. gada Ukrainā, kur, pēc Vladimira Putina teiktā, dzīvojot krievu tautai sevišķi tuvi cilvēki, ievests tūkstošos vienību mērāms daudzums Krievijas kaujas tehnikas. Ukrainas apdzīvotās vietas un karavīri smago kauju laikā pavisam vienkārši apšaudīti no Krievijas teritorijas. Tas viss fiksēts no gaisa un bijis publiski apskatāms. Ne viens vien pēc patiesības alkstošs cilvēks ir jautājis – vai tas, ka zinām, kaut ko maina? Pastāvot šovinistiski un revizionistiski orientētai Krievijai, kas turpina pastiprināti bruņoties, nav nekādu iespēju izšķiroši mainīt Kremļa politiku. Taču ir viena būtiska nianse – patiesā stāvokļa izpratne liek brīvajai pasaulei būt informatīvi aktīvai un runāt patiesību, kas allaž bijis uzskatāms par iedarbīgu līdzekli. Tas attiecas arī uz Latviju, kas nav sevišķi rosīga Ukrainas aizstāve diplomātiski informatīvajā laukā. Taču tas ir nepieciešams, lai mūsu sabiedrotie daudzās Eiropas valstīs būtu mazāk motivēti virzīt tālāk ideju par sankciju atcelšanu pret Krieviju. Mūsu regulāri pausts atbalsts vajadzīgs Ukrainai, to apstiprinās gan šīs valsts vadība, gan ierindas pilsoņi.

Piebalsošana Kremlim par iekšējā jeb pilsoņkara norisi Ukrainā liek domāt par apzinātu nepatiesības izplatīšanu ar mērķi pārvērtēt kritisko izturēšanos pret agresīvo lielvalsti. Ja piekrītam šim viedoklim, tad atliek tikai nedaudz solīšu līdz sankciju atcelšanai un biznesam “kā ierasts”. Arī līdz atziņai, ka lietas Krievijā nav nemaz tik trakas. Tad varbūt pat nepamanīsim nopietno militāro spēku koncentrāciju pie Krievijas rietumu, tātad mūsu, robežu tuvumā. Tomēr “Iskanderu” izvietošana tikusi atbilstoši novērtēta un tas vēlreiz apstiprina, ka NATO pavēlniecība nevarēs laiskoties vismaz dažus tuvākos gadus.

Latvijā nav nepieciešams retranslēt Kremļa propagandu un ir nevietā atsaukties uz preses un viedokļu paušanas brīvību. Laiks saprast, ka kara laikā jāizturas atbildīgi un diezin vai būtu prātīgi noliegt acīmredzamo, ka Krievija īsteno pret Rietumiem, arī Baltijas valstīm, informatīvo karu. Diezin vai Otrā pasaules kara laikā Vinstons Čērčils varētu piekrist Trešā reiha viedokļa paušanai britu zemēs ar mērķi nodrošināt viedokļu dažādību.

Kas attiecas uz lielāko daļu Latvijas iedzīvotāju, viņu izpratni šādi raksti nemainīs. Savu attieksmi daudzi jau parādījuši gandrīz kopš kara pirmā gada. Esam iesaistījušies palīdzības vākšanā un nosūtīšanā ukraiņiem, ārstējuši viņu karavīrus Latvijā, uzņēmuši ukraiņu bērnus. Tas darīts humānu apsvērumu vārdā, skaidri apzinoties, ka Ukrainu piemeklējis ārkārtējs pārbaudījums un tie nav tikai vārdi. Līdz šim nestie upuri valsts neatkarības aizstāvībā, kā arī krievu militāro spēku koncentrēšana vairākos virzienos pie Ukrainas robežām neļauj atslābināties. Iespējams, lielākie pārbaudījumi vēl priekšā.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Kļimoviča savārstījumi līdz Kremļa propagandas līmenim nevelk Tāpēc jau viņš tik izmisīgi smilkst.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Visu cieņu Atim Klimovičam ! Varu tik piebilst,ka ,kamēr krievu karaspēku Ukrainas austrumos-Doņeckā un Luhanskā neiznīcinās -“nenobumbos” kā to izdarīja ASV spēki Sīrijā,nekas netiks panākts ! BET PAR KRIEVIJAS PROPOGANDAS AIZLIEGŠANU LATVIJĀ – 100% nepieciešamība!

  • Войны хочешь, придурок?! Так ведь можно и Киев разбомбить или Ригу!!! Хочешь, уёбок?! Atbildēt

   Vot tak!

 4. kapec sitam garigi nelidzsvarotam cilvekam lauj publiceties.Tapat jau vienus murgus raksta.

 5. DP būtu jānoskaidro, kam pieder plašsaziņas līdzekļ, kas izplata kremļa sacerējumus un šie informācijas līdzekļi jālēdz vai vismaz jāatņem tādiem žurnālitiem darbs Latviju un pasauli apdraudošu melu izplatīšanai. Cik Latvijā ir izglītotu, domājošu krievu? Maz. Un to pārējo tumšo krievalodīgo var apmuļķot mazs bērns. Palasi viņu komentārus un skaidrs, kas tie par ļautiņiem: prom nebrauks, bet slepkavot gatavi, tikko Putins dos zīmi, un darīs to tikkai aiz savas muļķības un propagandas aptumšotā jau tā mazā prātiņa.

 6. Ko tā krūpoļu prostitutka Atis var citu teikt, tikai laizīt pentagopņiku šekumus.

 7. islama propaganda arii nee, klimovicheen. Un lai tu nejustos diskrimineets par saviem religjiskajiem tarakaaniem – kristietiibas propganda arii jaaizliedz.

 8. Kas tad jāizplata Eiropas netīrais kroplums

 9. Gospodin Atis – prosto sam platnij ukrainskij propagandist!

 10. Paldies par patiesību un komunistu melu atspēkošanu!

  Nav nekā zemiskāka par KGBistu un komunistu zvērībām!

  Lasiet manu rakstu par viņu noziegumiem : www “Mosties, celies, strādā”!

 11. pat prokrieviskaja Moldova un Ukraina aizliedza kremla toksiskos TV kanalus.

 12. var jau piekrist, bet kokam jau ir divi gali. tad ari meligo rietumu propogandu nedrikst izplatit. satversmi izlasi, nedrikst diskriminet ne pāckāda parametra. ja vienam ļauj tad otram ar, ja vienam liedz tad otram ar

  • Как у палки два конца, так ваш Атис без «конца»! Atbildēt

   I bez mozgov toze!

  • Piemērus.trolli!KAD UN KADA RIETUMU PROPOGANDA IR BIJUSI MELĪGA.TIKAI PĀRBAUDĪTAS ZIŅAS NEVIS KSEĻOV TV PIESVIESTĀS UN AIZ MATIRM PIEVIKTĀS!!!!

  • Piemērus.trolli!KAD UN KADA RIETUMU PROPOGANDA IR BIJUSI MELĪGA.TIKAI PĀRBAUDĪTAS ZIŅAS NEVIS KSEĻOV TV PIESVIESTĀS UN AIZ MATIEM PIEVIKTĀS!!!!

 13. Jājautā ZZS vadītai valdībai – kāpēc aiz ES robežām esoša valsts ( Krievija ) izplata savu propogandu Latvijā. Jā un pāpec to nedara kāda Nauru valsts, Zimbabves valsts? Kāda interese svešā zemē? Impērijas atjaunošana un ZZS vadītās valdības Latvijas piekrišana tai?

 14. Polija rāda piemēru ar jauniem likumiem pret Ukraiņu ultras – banderoviešiem Tagad klimpoviči Polijā vairs ne Banderu, ne Šuheviču, ne viņu bandas UPA vairs reklamēt brīvi nevarēs.

  • Definē Aģitpropa izplatīto vārdu “banderovieši”. Ko Kremlis ar to īsti saprot? Kā zināms, Stepans Bandera bija Ukrainas brīvības cīnītājs. Līdz ar to krievu-boļševiku ienaidnieks. Krieviem varonis ir Banderas slepkava, čekists Bohdans Stašinskis.

 15. Piekrītu, ka Latvijā nevajag retranslēt Kremļa propagandu. Mūsu gļēvās valdības to neaptur, slēpdamās aiz kautkādas fiktīvas vajadzības “nodrošināt viedokļu dažādību”. Tā ir demokratijas perversija. Tad nu mums (oligarhu un komūnistu līdzskrējēju formā) ir uzradušies lielie demokratijas aizstāvji !

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+