×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Latvijā nav paredzēts slēgt glābējsilītes

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā nav paredzēts slēgt glābējsilītes, šodien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija” apliecināja veselības ministre Ingrīda Circene.

Kā ziņots, ANO Bērnu tiesību komiteja sanāksmē oktobrī vienojās par kampaņas sākšanu, lai panāktu glābējsilīšu aizliegšanu, un virza attiecīgu projektu Eiropas Parlamentā, kā arī ir vērsusies pie valstīm, kurās ir glābējsilītes, lai lūgtu no tām atteikties.

Circene uzsvēra, ka šīs idejas iniciatore ir komitejas locekle Marija Hercoga un tā neesot uzskatāma par ANO virzītu ideju.

“Mums nav paredzēts slēgt glābējsilīties, jo tās ir reāli izglābti bērni,” skaidroja Circene, uzsverot, ka Latvijā ar glābējsilīšu palīdzību ir izglābtas 20 bērnu dzīvības un tas ir svarīgāk, nekā zināt šo bērnu vecāku vārdus.

Kā ziņots, ANO pārstāvji uzskata, ka glābējsilītes pārkāpj bērnu tiesības, kā arī ļauj izvairīties no to problēmu risināšanas, kas noveda pie bērna pamešanas.

Pēc ANO datiem, pēdējos gados glābējsilītes izveidotas vismaz 11 Eiropas valstīs. Vācijā ir gandrīz 100 glābējsilītes, Polijā un Čehijā vairāk nekā 40, bet Itālijā, Lietuvā, Krievijā un Slovākijā aptuveni desmit. Pēdējā desmitgadē glābējsilītēs Eiropas valstīs ir atstāti simtiem mazuļu. Precīzi skaitļi nav zināmi, bet tiek lēsts, ka katrā glābējsilītē ik gadu tiek atstāts viens vai divi mazuļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+