×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2016
Drukāt

Latvija nav saņēmusi ES solīto naudu par patvēruma meklētāju uzņemšanu (13)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Lai gan pērn, lemjot par patvēruma meklētāju sadali, Eiropas Savienība (ES) bija apņēmusies par viena cilvēka uzņemšanu maksāt 6000 eiro, Latvijas budžetā nauda par pirmajiem sešiem uzņemtajiem patvēruma meklētājiem vēl nav nonākusi. Par to otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Latvijai ar patvēruma meklētāju pārvietošanu sokas gausi, taču tieši pirms diviem mēnešiem uzņemti pirmie seši cilvēki. Līdz ar to šajā gadījumā runa ir par 36 000 eiro, kas būtu jāsaņem no Briseles.

“Nē, šobrīd nav vēl tādas summas saņemtas, bet principā mēs esam uzņēmuši šobrīd tikai sešas personas,” komentēja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Vienlaikus viņa norāda, ka nav pamata uzskatīt, ka Brisele savas saistības nepildīs un Latviju atstās bez naudas. Pētersone-Godmane prognozē, ka valsts budžetā finansējums nonāks līdz gada vidum.

“Es nedomāju, ka tur ir kaut kāds pamats bažām, ka tas varētu nenotikt. Tajā brīdī, kad Eiropas Komisija būs gatava, ieskaitīs. Bet, līdzīgi kā citās valstīs un kā [paredz] vienkāršs Eiropas naudas apgūšanas princips, sākumā mēs to nosponsorējam no budžeta un pēc tam atliekam atpakaļ vietā tajā brīdī, kad tā nauda ir ienākusi. Es nevaru jums pateikt, vai tā ienāks aprīlī, maijā vai jūnijā. Bet tajā brīdī, kad tas notiks, to mēs arī izdarīsim,” teica Pētersone-Godmane.

Saskaņā ar valdības plānu, lai Latviju sagatavotu patvēruma meklētāju uzņemšanai, šogad nepieciešami 9,4 miljoni eiro. Lai atslogotu budžetu, iecerēts, ka gandrīz četrus miljonus no plānotajiem izdevumiem finansēs ES no vairākiem fondiem.

No Briseles naudas daļēji vai pilnībā iecerēts apmaksāt virkni pasākumu. Piemēram, izmitināšanas centra “Mucenieki” paplašināšanu, kā arī izdevumu segšanu par veselības aprūpi, latviešu valodas mācīšanu un citiem integrācijas pasākumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Mans ieteikums, šiem tautas iznīcinātājiem piedāvāt pašlikvidēties. Ja viņi tam nav ar mieru tad tautai vienreiz jāsaņemās un jālikvidē piespiedu kārtā. Cik ilgi nesīsim šo izdzimteņu baru uz saviem kamiešiem un viņu savestos slepkavas?

 2. Ha, ha…. ar maisu gaidiet naudu no neotrockistu liberastiem…

 3. Kas par problemam?Vispirms vajag naudu, tad gadat surp curkas.Nav naudas, nevedam surp cienijamos beeglus un viss.Tadai jabut nostajai.

 4. toties tas netraucē viņiem maksāt pabalstus un nodrošināt medicīnisko palīdzību

 5. Kāpēc viņie jāmāca latviešu valoda? Vai tad viņi atpakaļ uz mājām nebrauks, kad tur kļūs mierīgi?

  • Būsim reālisti, brīvprātīgi atpakaļ nebrauks tik vai tā. Ja nemācīs valsts valodu, viņi iztiks ar krievu vai angļu.

 6. ĻOTI LABI, KA NAV
  SAŅĒMUSI !!
  LAI SAVĀC ATPAKAĻ
  SAVUS MIGRANTUS
  UN BASTA !!!
  Bēgļiem palīdzēsim
  uzcelt Āfrikā
  apsargātu nometni !
  NEVAJAG VIŅUS
  VILKT UZ EIROPU !!!

 7. Pārtraukt uzņemšanu ! Atbildēt

  ES, respektīvi Vācija, var mētāties ar miljardiem Turcijai un Grieķijai (arpakaļ no pēdējās jau neko nedabūs), bet Latvijai nevar samaksāt solītos nieka 36.000 ! Ja runājam atklāti, tad Vācijai mums būtu jāmaksā pāris miljardus kā reparācijas par okupāciju. (Krievijai pieprasīsim, kad tur būs civilizēta valdība.)

 8. Mums nemaz Latvijā nevajag tādu bildi! Kad katru dienu Latvijā iebrauktu desmitiem šo visādu sveštautiešu! Un vairākas vietas Latvijā pārvērstos par Stambulu!

 9. kuri nav blakus stāvējuši nevienam, nevienam pakistānietim, turkam, sīrietim, ēģiptietim, marokānim, nevienam no viņiem un vēl visiem krāsas nēģeriem! Latvijai, Baltijas trijām republikām ir jāatsakās uzņemt jebkādus arābu, musulmaņu bēgļus! Pilnīgi nevienu! Un skaidri, gaiši tiem EU naivajiem, nekompetentiem locekļiem, lēmējiem, kuri Nemaz neapjēdz, kur Mēs bijām pirms 25 gadiem gadiem, iepriekšējā gadsimtā? Kā Mēs joprojām nevaram atjēgties, atkopties pēc Krievu Okupācijas! Viņi tur eiropā, neviens nav piedzīvojuši to, ko esam piedzīvojuši Mēs, dzīvojot zem Komunisma režīma, Okupācijas, Represijām! Mēs nēesam un nebūsim tik Laimīgi, kā Beļģi, Franči, Holandieši, par, uz katru soli blakus esošiem arābiem, musulmaņiem, slinkajiem nēģeriem! Mūsu tautas ir nesavienojamas ar tām turku tautām! Sīrietis, no turka, nearko neatšķiras. Tāpat Morokānis, no Tunisieša, vai Ēģiptieša, vai Irākieša. Tie, kuri Mēs katru dienu, dzīvojam, strādājam kopā ar šiem Lopiņiem, tie/Mēs redzam un zinam viss labāk, kā ir tad, kad viņu itkā vairāk apkārt, nekā balto eiropejiešu. Protams, nejiet runa par kara darbības zemēm. Tur būtu pilnīgs alles.

 10. A bilde ta no Vācijas! (Skat. uzrakstu fotogrāfijas augšējā labajā stūrī).

 11. Viss kārtībā, saņēmām uz ķepu.

Draugiem Facebook Twitter Google+