Latvijā
Politika

Latvija neatbalsta EK plānu sodīt dalībvalstis par bēgļu neuzņemšanu 16

Foto AFP/LETA

Valdošās koalīcijas politiķi kategoriski noraida Eiropas Komisijas (EK) piedāvājumu, kas paredz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm par atteikšanos uzņemt patvēruma meklētājus noteikt naudassodus.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis uzsvēra, ka absolūti nepiekrīt šāda “soda” noteikšanai un pauda cerību, ka to neatbalstīs arī no Latvijas ievēlētie Eiropas Parlamenta (EP) deputāti. Politiķis piebilda, ka Latvija pildīs iepriekš akceptētās saistības bēgļu uzņemšanā.

Taujāts, vai pēc kāda laika valstij nenāksies saskarties ar nepieciešamību uzņemt jaunus bēgļus papildus jau uzņemtajām saistībām, politiķis uzsvēra, ka vispirms ES ir jāatbild, ko tā ir darījusi, lai novērstu bēgļu plūsmu “pašā saknē”. ES ir jārod risinājums un, ja vienošanās noslēgšana ar Turciju nav bijusi pietiekama virzībai uz šī mērķa sasniegšanu, tad acīmredzot ir jādomā par papildu soļiem patvēruma meklētāju plūsmas apturēšanai, skaidroja Brigmanis.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa sacīja, ka neatbalsta šo priekšlikumu, kas pat ir “ļoti nekorekts”, runājot par valstu solidaritātes principu. Viņa arī atgādināja, ka Latvija iestājas par brīvprātības principu bēgļu uzņemšanas jautājumā. “Vienotība” plāno nākamnedēļ vēl pārrunāt šo jautājumu.

Arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsvēra, ka Latvijai ir jāseko Igaunijas piemēram un strikti jāpauž pozīcija pret šo piedāvājumu. “Savā nesamērīgumā tas jau pārsniedz absurda robežas, un ticu, ka Eiropas valstis šo neprātu noraidīs,” pauda politiķis.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka EK trešdien ierosināja nākotnē uzlikt ES dalībvalstīm par pienākumu uzņemt patvēruma meklētājus no tām bloka valstīm, kurās viņu jau ir pārāk daudz, un noteikt ES dalībvalstīm 250 000 eiro sodu par katru patvēruma meklētāju, ko tās atteiktos uzņemt.

Tika arī ierosināts priekšlikums – ja kādā ES dalībvalstī pie bloka ārējām robežām ir pārāk daudz patvēruma meklētāju, tad sadalīt viņus pa dalībvalstīm pēc automātiskas sistēmas.

Četras Višegrādas grupas Centrāleiropas valstis, kā arī Lietuva un Igaunija jau paziņojušas, ka jauno EK plānu neatbalsta.

Lai EK priekšlikums tiktu apstiprināts, tas ir jāatbalsta vairumam ES dalībvalstu un Eiropas Parlamentam.

LA.lv