×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Latvija neatbalstīs bēgļu kvotu ieviešanu ES (7)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Koalīcijas partijas pirmdien vienojās neatbalstīt Āfrikas bēgļu uzņemšanu Latvijā, un šāda pozīcija tiks pausta arī Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru sanāksmē jūnijā, žurnālistiem apstiprināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

“Koalīcija ir, protams, par solidaritāti, bet neatbalstām kvotas. Solidaritāte varētu izpausties citos pasākumos, piemēram, robežuzraudzības pastiprināšanā vai medicīnas atbalstā, vai kādos citos jautājumos,” viņa sacīja.

“Mēs arī lūdzām iekšlietu ministru sagatavot politiskus argumentus, kāpēc mēs neesam gatavi piekrist kvotu izstrādei, tas ir kopumā koalīcijas vienots viedoklis,” piebilda Straujuma.

Eiropas Komisija (EK) trešdien publiskos informatīvo ziņojumu saistībā ar turpmāko rīcību bēgļu jautājumā, pēc tam tiks meklēts risinājums starp ES dalībvalstīm, informēja valdības vadītāja.

Britu laikraksts “Times” pirmdien ziņoja, ka EK ierosinās ES dalībvalstīm obligātu kvotu sistēmu nelegālo migrantu uzņemšanai, kuri ierodas Eiropā pāri Vidusjūrai. EK prezidents Žans Klods Junkers trešdien ierosinās “obligātu migrantu kvotu sistēmu”, saskaņā ar kuru ES 28 dalībvalstīm būs jāsadala atbildība par nelegālajiem migrantiem ārkārtas situācijās, rakstīja “Times”.

Jautājums aktualizējies pēc tam, kad aprīlī simtiem cilvēku aizgāja bojā kuģa katastrofā Vidusjūrā, nelegālajiem migrantiem ar nedrošiem kuģiem dodoties no Āfrikas uz Eiropu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Matilde- tam"vairāk ekonomiskie" Atbildēt

  Un kā tad saukt mūsējos aizbraucēju tūkstošus? Latvieši aizbrauc bez kara ….
  Šķiet , neapmierinātie drīzāk ir rasisti, kuri iedomājas baltos cilvēkus par pārākiem . Bet faktiski , vairums pasaules iedzīvotāju ir tumsnēji. Savulaik eiropieši un Tuvo Austrumu iedzīvotāji bija vienīgie baltie cilvēki.

 2. Par ko tad nē? Būtu jau tīri feini- latvieši ar laiku kļūtu brūnāki( mēs tik ļoti cenšamies nosauļoties), izturīgāki, temperamentīgāki! Varbūt arī konkurētspējīgāki ,kā ne kā , bet kapitālisms!
  Starp citu, arī modē aziātu un negroīdu sejas vaibsti. Un kur tad vēl iedegums!
  Tā ka – uz priekšu, par kvotām imigrantiem!

 3. nav vārdam vietas Atbildēt

  Es gribētu dzirdēt pamatotus argumentus, kāpēc mūsu valsts ir izlēmusi nepalīdzēt bēgļiem no kara zonām. Kāpēc tas nav paskaidrots?
  Ja ar šādu attieksmi 2. pasaules karā un pēc tā būtu rīkojusies Vācija, Francija, Austrālija, Kanāda, ASV u.c. valstis, tad es nezinu, vai es būtu šajā pasaulē, jo mani vecvecāki arī atradās starp bēgļiem.
  Saprotams, ka mēs nevarētu uzņemt milzīgu skaitu cilvēku, bet atteikties vispār?

 4. Vairums ekonomiskie Atbildēt

  begli no sim ultra nabadzigam zemem nekada gadijuma negribetu doties uz nabadzigo Baltiju…. Tadel vajadzigas obligatas kvotas. Bet bagatas zemes jau ir parpilnitas ar siem labakas dzives mekletajiem un tos vairak negrib redzet. Tas varbut skan cietsirdigi bet sos labakas dzives mekletajus butu labak sutit atpakal uz turieni no kurienes nakusi, jo aizbraucot, vini neatrisina savu zemju problemas bet pataisa tas vel sliktakas…. iedzenot savas tevu zemes vel dzilaka nelaime.

 5. Latvijā no 1945-1991. gadam bez kādām rietrumvalstu un Eiropas kvotām un latviešu tautas piekrišanas jau tikušas iepludinātas tāādas imigrantu kvotas, ka vēl ilgi te citām “kvotām” arī no Āfrikas nebūs vieta.

 6. nekur nespruksiet,kungi.Būs tā kā pateiks saimnieks.Žēl ka tomēr neesam brīva,neatkarīga valsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+